Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gaśnie po zapaleniu  (Przeczytany 2766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Gaśnie po zapaleniu
« dnia: Czerwiec 20, 2011, 14:59:55 »
Witam
Mam pewien problem. Samochód jak postoi pare godzin (zimny silnik) to po odpaleniu pochodzi 3 do 5 sekund a pozniej gaśnie ,dusi się jakby paliwa nie dostawał.Potem wystarczy jeszcze raz zapalić i chodzi dobrze, albo wystarczy ze po odpaleniu przygazuje auto na 5 sekund to problemu nie ma, natomiast bez dodania gazu zdycha. Wymienione świece, nowa cewka. Co to może być? Dodam że gaz założony miesiąc temu (BRC SEQ24).Czy moze tyo byc filtr paliwa?(ale wtedy by ciagle przerywał- a tu pozniej chodzi rowno i dobrze)
Auto to XP 1.8 rocznik 2001

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:36:11 »
Cytuj

Piotr Kwaśniak napisał:
Witam
Mam pewien problem. Samochód jak postoi pare godzin (zimny silnik) to po odpaleniu pochodzi 3 do 5 sekund a pozniej gaśnie ,dusi się jakby paliwa nie dostawał.Potem wystarczy jeszcze raz zapalić i chodzi dobrze, albo wystarczy ze po odpaleniu przygazuje auto na 5 sekund to problemu nie ma, natomiast bez dodania gazu zdycha. Wymienione świece, nowa cewka. Co to może być? Dodam że gaz założony miesiąc temu (BRC SEQ24).Czy moze tyo byc filtr paliwa?(ale wtedy by ciagle przerywał- a tu pozniej chodzi rowno i dobrze)
Auto to XP 1.8 rocznik 2001


Objaw typowy dla niewłaściwego składu mieszanki. W połączeniu z tym co powyżej podkreśliłem odpowiedz wydaje się być oczywista.

Offline Tomasz Kmieć

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1.8i
  • Miejscowość: Mielec
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:57:27 »
Kolego mam ten sam problem.Napisz mi na [email protected] jak rozprawiłeś sie z tym problemem.

Offline Łukasz Słowik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso 1,8i 16V 2000r. LPG
  • Zainteresowania: film, majsterkowanie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2011, 22:22:41 »
Też tak mam od pół roku.
Było tak, że po odpaleniu gasł po ok. 30 sek i ponowne odpalenie likwidowało problem.
Teraz po odpaleniu gaśnie kilka razy ( nawet 5 razy trzeba go uruchamiać)
Zaznaczam, że z odpaleniem nie ma problemu - tylko przekręcić kluczyk.
Nie zdarza się to zawsze, ale bardzo często.
Jak chwilę pochodzi - jest OK
Gazowanie nic nie daje, bo i tak gaśnie.

  • Gość
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2011, 13:22:07 »
Jak ktoś ma jakieś pomysły-lub ktoś sobie z tym poradził to czekamy na info

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2011, 15:50:31 »
Gaśnie na zimnym silniku,obroty falują (dusi się ) tak jakby w ogóle nie załączało się ssanie.Gdy /się rozgrzeje jest ok.Chodzi perfekt.Podejrzewam czujnik temperatury silnika (to ten zielony?) albo silniczek krokowy.Jakieś sugestie  od czego zacząć?Poradźcie.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Gachu

  • Gość
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2011, 18:39:18 »
może zacznij od podpięcia kompa i się dowiesz jaką temperaturę wskazuje czujnik

  • Gość
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:02:00 »
Ja niestety miewam podobne objawy - zaraz po odpaleniu mi gasnie- za 2 odpaleniem (lub po przegazowaniu ) chodzi lepiej (czyli jak juz choc troche sie nagrzeje) Podpinałem wielokrotnie pod komputer- - żadnych błędów, czujnik działą prawidłowo, cewka ,świece nowe. Zastanawiam sie co dalej:)

Gachu

  • Gość
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:11:18 »
Cytuj

Piotr Kwaśniak napisał:
Ja niestety miewam podobne objawy - zaraz po odpaleniu mi gasnie- za 2 odpaleniem (lub po przegazowaniu ) chodzi lepiej (czyli jak juz choc troche sie nagrzeje) Podpinałem wielokrotnie pod komputer- - żadnych błędów, czujnik działą prawidłowo, cewka ,świece nowe. Zastanawiam sie co dalej:)


jaką temperaturę pokazuje czujnik na zimnym silniku ?

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:13:29 »
Przerabiałem sprawę w Vectrze, podejrzewam, że powód będzie identyczny. Objawy - dokładnie takie same, jeśli samochód został zgaszony na gazie (lub choćby zgasł przy ruszaniu), potem był problem z odpaleniem, a jeśli odpalił, gasł. Działo się tak kilka razy z rzędu. Po analizie problemem okazała się, jak to już Jan Kos wspomniał: mieszanka paliwowa. Komputer głupiał co do jej składu i nie potrafił utrzymać prawidłowych obrotów. Lekarstwem chwilowym było przegazowanie kilka razy i potrzymanie na wyższych obrotach. Gdy już komputer ustalił skład mieszanki, silnik pracował idealnie.
 Rozwiązaniem okazał się każdorazowy reset komputera po przekręceniu kluczyka. Jeden dodatkowy przewód i problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :) Nie wiem tylko, czy da się coś takiego w cytrynie zastosować.

  • Gość
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2011, 08:54:01 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
Cytuj

Piotr Kwaśniak napisał:
Ja niestety miewam podobne objawy - zaraz po odpaleniu mi gasnie- za 2 odpaleniem (lub po przegazowaniu ) chodzi lepiej (czyli jak juz choc troche sie nagrzeje) Podpinałem wielokrotnie pod komputer- - żadnych błędów, czujnik działą prawidłowo, cewka ,świece nowe. Zastanawiam sie co dalej:)


jaką temperaturę pokazuje czujnik na zimnym silniku ?

pokazuje temperarture otoczenia (pewnego ranka jak było koło 15 stopni to dokladnie tyle pokazywał czujnik temperatury (zarówno oleju jak i płynu)

Offline Paweł Wołodkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1,8 16v lpg
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2011, 23:22:58 »
Panowie miałem podobna sytuację pare dni temu, skontaktowałem się z poprzednim właścicielem którego wpis znalazłem na naszym forum z identycznym problemem. Rozwiązał problem czyszcząc całą przepustnicę wraz ze wszystkimi silniczkami. Jak poradził tak zrobiłem i auto od trzech dni pali od pierwszego razu. Pomoglo czy zbieg okoliczności to się okaże, naklad sił nieduży ale warto było sprobować.
Pzdr.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2011, 09:08:31 »
Dobra ,może ktoś napoisze jak zabrać się za czyszczenie krokowca i ewent.przepustnicy.Jakieś foty i opis co i jak?
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Łukasz Słowik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso 1,8i 16V 2000r. LPG
  • Zainteresowania: film, majsterkowanie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2011, 01:43:49 »
Arek daj sobie spokój z czyszczeniem krokowego itp.
Mój też gaśnie po odpaleniu. Czyszczenie też było i nic nie dało.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2011, 07:51:36 »
Cytuj

Łukasz Słowik pisał:
Arek daj sobie spokój z czyszczeniem krokowego itp.
Mój też gaśnie po odpaleniu. Czyszczenie też było i nic nie dało.


Wkurza mnie to bo nie da się jechać tak się dusi i gaśnie gdy stanę na światłach.A co będzie jak przyjdzie zima?Wtedy tak szybko się nie nagrzeje.A roziwązałeś jakoś ten problem?
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Łukasz Słowik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso 1,8i 16V 2000r. LPG
  • Zainteresowania: film, majsterkowanie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2011, 12:20:00 »
Mój gaśnie zaraz po odpaleniu 2 - 5 razy muszę go odpalić. Jak przejadę 200 m to już jest spoko.
Więc na razie to olewam.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:09:50 »
Cytuj

Łukasz Słowik napisał:
Mój gaśnie zaraz po odpaleniu 2 - 5 razy muszę go odpalić. Jak przejadę 200 m to już jest spoko.
Więc na razie to olewam.

u mnie dzis to samo bylo plus dodatkowo gdy dojezdzalem do skrzyzowania i naciskalem na hamulec zwiekszaly sie obroty jakbym dodawal gazu,po ok.5 minutach ok.
Ech..... jak temu zaradzic?
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Paweł Wołodkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1,8 16v lpg
Re: Gaśnie na zimnym silniku - co nie tak?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:59:09 »
Witam. Jak wspomnialem po czyszczeniu ok nie gasnie. Czas pracy 1h , klucze imbus 6 bynajmniej u mnie do zdemontowania z kolektora i torx do demontazu silniczkow. Czyszczenie za pomoca srodka Wurth do oczyszczania tarcz hamulcowych. Wysokie obroty i niemoznosc zejscia z nich zawdzieczam zasniedzialym pinom w silniczku regulacji predkosci obr. co dawalo niknacy sygnal z niego. U mnie po tym wszystkim problem zniknal jak komus to pomoze to szerokiej drogi. Pzdr

  • Gość
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2011, 13:08:33 »
Ja przeczyściłem krokowiec i przepustnice- ale to nie pomogło- swoją drogą zauważyłem że mam sciany przepustnicy (dolotu) olejem orzygane- z odmy zaciąga- zastanawiam sie czy to moze miec wpływ. W sumie to moze być to co kolega wczesniej pisał- resetowanie sie kompa i byc moze potrzebuje chwile czasu żeby się nauczył mieszanki.-Gdzie z tym jechać?Tzn kto bedzie sie znał na tym najlepiej?

Offline Piotr Harasimowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.8 lpg 2004r
  • Miejscowość: Gliwice
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2011, 10:43:46 »
Witam,
Mam taki sam problem.
Jeśli chodzi o skład mieszanki to najczęściej przy nowych instalacjach silnik odpala się na benzynie więc nie jestem pewny czy lpg ma na to wpływ? Co myślicie o tym?

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2011, 17:11:10 »
Dla tych co mają problem a posiadają również instalację lpg niech spróbują przed zgaszeniem silnika przełączyć go na benzynę i niech pochodzi z 2-3 minuty albo po prostu ostatnie 500-1000m dojechać do domu na benzynie i dopiero zgasić auto. Sprawdźcie czy przy następnym odpaleniu problem będzie występować.

  • Gość
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2011, 09:43:48 »
Cytuj

Kamil Mikołajczyk napisał:
Dla tych co mają problem a posiadają również instalację lpg niech spróbują przed zgaszeniem silnika przełączyć go na benzynę i niech pochodzi z 2-3 minuty albo po prostu ostatnie 500-1000m dojechać do domu na benzynie i dopiero zgasić auto. Sprawdźcie czy przy następnym odpaleniu problem będzie występować.


Nie pomogło niestety

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2011, 12:07:46 »
Zrób czyszczenie silnika krokowego.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Marek Wodniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Toruń
Re: Gaśnie po zapaleniu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2011, 13:27:22 »
Witam, podczepię sie pod temat. Mam XP 1,8 z gazem sekwencja. Objaw jest taki że na zimnym silniku po ok. 10, 15 sekundach gaśnie. Po ponownym odpaleniu jest ok. Inny objaw to spadek mocy. Objawia się to tym, że gdy dojeżdżam do skrzyżowania i ruszam bardzo muli i po chwili jedzie normalnie. Czy może to mieć coś wspólnego z tym, że wstawiłem gaz i przy okazji wymieniłem świece? Problem ten ustaje gdy silnik się trochę rozgrzeje niezależnie od tego czy jadę na gazie czy benzynie. Z góry dziękuje za pomoc.