Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?  (Przeczytany 12744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Witam,

MIalem taki problem ze co jakis czas nie moglem otworzyc klaby bagaznika (ten niby guzik do otwierania na klapie byl nie aktywny) musialem wylaczyc samochod i bylo w porzadku. Teraz juz calkowicie nie moge otworzyc klapy. Moje pytanie czy jest jakis bezpiczenik odzielny ktora odpowiada za klape, albo jak ja otworzyc zeby mozna bylo rozebrac i dostac sie do wiazek kabli. Czy pozostaje mi tylko wczolgac sie do bagaznika od siedzieni psazerow i probowac rozbierac zamek.
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:14:15 »
Miałem coś podobnego jak kupiłem Xsarę, winnym był popękany przewód elektryczny w przelotce gumowej między nadwoziem a klapą.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:56:05 »
Czyli musze rozbierac ten plastik co przylega do samochodu? Nie mam jak go zdjac na zamknietej klapie bo juz probowalem, musze w jakis sposob otworzyc bagaznik. Jakis pomysl?? A moze zle zrozumialem gdzie znajduje sie ta przelotka, jesli tak to prosze mnie poprawic
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline dawid majewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: słupsk
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM 2001r
  • Miejscowość: słupsk
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 21:54:52 »
:-)  :-) Miałem podobny problem, muszę Cię zmartwić zdjęcie plastiku z zewnątz nic nie da... musisz sie dostać do zamka od srodka!!! Naprawiałem wój zamek 4 razy w końcu skutecznie udalo mi się go naprawić. Jeśli potrzebujesz porady zapraszam do rozmowy tel. tam moge podać wiecej.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2011, 22:35:25 »
Archiwum przeglądałeś?
link

Powyżej znajdziesz kilka tematów, z tego co pamiętam były dość dokładne opisy, co prawda w większości dotyczyło to kombi, ale może hatchback jest podobny.
 
Xsara
 

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2011, 23:07:08 »
Jak złożysz tylne siedzenia to w zamku od środka samochodu jest taki mały otwór w który należy włożyć jakiś pręt czy mały śrubokręt. Jak nim pogmerasz to klapa powinna się otworzyć.

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2011, 07:57:07 »
Cytuj

Wojciech Wodzyński napisał:
Jak złożysz tylne siedzenia to w zamku od środka samochodu jest taki mały otwór w który należy włożyć jakiś pręt czy mały śrubokręt. Jak nim pogmerasz to klapa powinna się otworzyć.


W ten sposob udalo mi sie otworzyc klape. Wyjalem mechanizm z klapy patrzylem czy moze nie jest silniczek zatarty i ten slimak w sroku, akurat wszystko bylo w porzadku. WYjalem "guzik" od otwierania klapy i tez wydaje sie w porzadku. Do guzika i do mechanizmu ida 2 odzielne kable podlaczajace. W zadnym nie ma pradu (tylko dziwne ze oba kable by padly. Wydaje mi sie ze zle sprawdzam prad . Madwe lapie do karoserii tylko ze ona jest cala wylakierowana. I sprawdzam prad bez przekreconego kluczyka w stacyjce. Rowniez jak sprawdzalem gniazda to otwieralem i zamykalem samochod z pilota ze moze w tym czasie probowka zaswieci. Jaki macie pomysl co moge dalej patrzec?
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline marek grzesiak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: xsara 2 1.6 16v 2002r
  • Miejscowość: warszawa
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2011, 08:55:52 »
Też miałem podobny problem.Spróbuj wcisnąć biały duży przycisk na pilocie.Jeśli to zadziała to rozprogramował ci sie pilot i centralny otwiera tylko drzwi bez klapy.
Cytuj

Konrad Łukasik napisał:
Witam,

MIalem taki problem ze co jakis czas nie moglem otworzyc klaby bagaznika (ten niby guzik do otwierania na klapie byl nie aktywny) musialem wylaczyc samochod i bylo w porzadku. Teraz juz calkowicie nie moge otworzyc klapy. Moje pytanie czy jest jakis bezpiczenik odzielny ktora odpowiada za klape, albo jak ja otworzyc zeby mozna bylo rozebrac i dostac sie do wiazek kabli. Czy pozostaje mi tylko wczolgac sie do bagaznika od siedzieni psazerow i probowac rozbierac zamek.

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Zepsuty zamek klapy bagaznika (nie otwiera sie) jakis pomysl na otwarcie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:07:30 »
Po wielu roznych probach wydawalo sie ze zamek jest dobry , okazalo  jednak  ze prad jest a zamek jest zepsuty.

Koszt zamka:

 nowy 120
 uzywany 80
 
Robocizna:
 samemu ok 15-20min
____________________________________________
Pozdrawiam