Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja  (Przeczytany 80039 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł Piec

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 06, 2018, 17:16:58 »
Witam
Kupiłem identyczny sterownik jak wyżej(grot do dorobienia u kluczykarza) i po podłączeniu wg powyższego schematu bezpośrednio do siłowników to nie chce działać prawidłowo tzn sterownik zachowuje się tak jakby miał chwilowe zawiechy. Nieprawidłowe działanie polega na tym ze jak zamykam auto z przypadkowo nie zamkniętymi drzwiami to zamek odbija(tak ma być) natomiast przy ponownej próbie z zamkniętymi już prawidłowo drzwiami nie idzie zamknąć auta(sterownik pstryka). Dopiero za 4 lub 5 razem idzie zamknąć auto. Reszta tzn kierunki i lampki sufitowe działają bez zarzutu. proszę o pomoc

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2018, 17:27:43 »
Jak zamykasz pilotem fabrycznym a drzwi masz nie domknięte to zamek odbija jest to normalne zjawisko.
Tak zwane zawiechy to zabezpieczenie przed przegrzaniem siłowników, domykaj po prostu drzwi i będzie cacy.

Offline Paweł Piec

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2018, 19:08:10 »
ok. Dziękuje bardzo za info.

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 01, 2018, 14:50:58 »
Witam wszystkich. Był by ktoś w stanie mi pomóc w pięciu mojej centralki do Xsara I z 99r? Już któryś dzień nad tym ślęczę i nic. U mnie znalazłem ten przewód z wtyczki na który podając masę centralny zamyka i trzyma do póki jest masa oczywiście, brak masy otwiera. Wydaje mi się, że ten sposób był by najlepszy bo dodatkowo z klucza zamyka mi tylko drzwi kierowcy(nie słychać centralnego) a zamykając masą zamyka mi wszystkie. Problem jest tylko taki , że sprzedawca twierdzi że moja centralka obsługuje tylko impuls "-" lub "+". Prosił bym o jakieś wskazówki, jeśli miał bym dołożyć przekaźnik to prosił bym o jego model ja w sklepiku dostalem tylko taki i lipa

a tu schemat mojego sterownika

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 01, 2018, 19:54:12 »

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 01, 2018, 22:48:31 »
Tak próbowałem zrobić tylko jak sprawdzałem miernikiem to sterownik mój nie robi - przerwa

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 02, 2018, 07:53:06 »
połącz dokładnie tak, nie patrz na kolory kabli.

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 02, 2018, 10:29:15 »
Jak dzisiaj wrócę do domu to sprawdzę, jeszcze tylko jedno pytanie tak podłączając przy zamknięciu będzie zwarte - a jak dam otworz na pilocie to będzie przerwa(miedzy drzwiami a bsi)?

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 02, 2018, 13:55:34 »
Tam występuje tylko impuls ( czyli rozwarcie chwilowe )Gdyby się okazało że twój sterownik jednak nie obsługuje tej funkcji, to zawsze możesz podłączyć pod siłownik centralnego zamka.W tym układzie podłączenia też wszystko zadziała łącznie z kierunkowskazami i podświetleniem wnętrza.
 

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 02, 2018, 17:02:18 »
Podłączyłem przed chwilką do auta i lipa według twojego zdjęcia i działa tylko guzik otwórz. Na chwile zwiera(zamyka) i po paru sekundach rozwiera(otwiera) nie dam rady tego wpiac pod siłownik u mnie do silownika idą 4 kable. Prawdopodobnie i tak by mi centralny odbijałaby bo w drzwiach kierowcy jakiś styk chyba padł , jak przekręcam kluczyk od strony kierowcy to centralny nawet nie dygnie, od strony pasażera zamyka wszystkie i odbija. Od strony kierowcy puściłem nowe kable od wtyczki do kabiny, wszystko polutowalem
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 17:24:50 wysłana przez Pawel Jachim »

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 03, 2018, 06:35:09 »
Moim zdaniem, w pierwszej kolejności musisz doprowadzić do sprawnego zamykania zamków kluczem.
Przedstawiony przez Ciebie problem wskazuje że BSI uważa że masz niezamknięte drzwi, może czujnik w drzwiach??
Jeśli tego nie zrobisz, mija się z celem zabawa sterownikiem centralnego zamka.
Samo podłączenie centralki masz opisane w treści tego tematu, jeśli standardowo kierunkowskazy reagują Ci na zamknięcie samochodu kluczem to jeden z przedstawionych sposobów musi  zadziałać - zakładając że sama instalacja jest OK.
Kolejny warunek - centralka musi obsługiwać system "minus/przerwa" tak jak to jest przedstawione na schemacie. Jak pisałem w swoim wcześniejszym poście, schemat tego podłączenia dostałem po zakupie centralki, standardowo nie było go w instrukcji.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 06:53:05 wysłana przez Andrzej Biernat »

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 03, 2018, 15:46:39 »
Wczoraj zamówiłem cala kasetę zamka, nie wydaje mi się bym źle kabelki wymienil tym bardziej ze z tydzień przed wymiana tych kabelkow mi padł ten zamek. Przed awaria jak zamykałem z klucza to mi żadne światła się nie zapalaly, z pilota nie wiem bo od kiedy kupiłem to nie działał. Andrzej Biernat u Ciebie "minus/przerwa" jest cały czas , czy tylko impuls? Prawdopodobnie w moim przypadku po wymianie kasety będzie się wpiecie pod siłownik tak jak na moim schemacie jest, tylko jak zlokalizować te kabelki od silownika? Wypiac wtyczkę. Z drzwi i podawać 12v na te 5-6 przewodów?

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 04, 2018, 06:15:56 »
Z tego co pamiętam to jest minus/przerwa na stałe, nie jako impuls.
Jeśli kierunkowskazy nie reagowały Ci na zamknięcie samochodu kluczem, to wcześniej wspomniane sposoby u Ciebie nie zadziałają.
Jak kupowałem sterownik RTX to zaznaczone było że działa tylko w  wersji z aktywnymi kierunkowskazami.


Wracając do sprawności zamków - napisałeś że lewych drzwi nie potrafisz zamknąć a prawe drzwi zamykają Ci zamki "na chwilę", to jest objaw niezamkniętych drzwi- tak to traktuje BSI - nie pozwala zamknąć centralnego zamka gdy "widzi" że któreś z drzwi lub klapa bagażnika nie są zamknięte.

Offline Pawel Jachim

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: piechowice
  • Posiadany samochód: xsara
  • Zainteresowania: komputer
  • Miejscowość: piechowice
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 07, 2018, 16:50:47 »
Dzięki Andrzej za pomoc. Na chwilę obecną już się uporałem "jako tako" czyli po wymianie tego zamka kluczykiem już mogłem zamknąć drzwi. Konfiguracja sterownika by zamykał siłownikiem nie działała. Zadziałało za to wpięcie w ten dolny pin w drzwiach i podpięcie sterownika jak w tym schemacie co mi dałeś tylko guziki działają odwrotnie ale działają, jeszcze raz dziękuję

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 09, 2018, 12:26:17 »
Odwrotne działanie przycisków jest spowodowane odwrotnie podłączonymi przewodami, miałem to po zamontowaniu RTX-a, opisałem to w odpowiedzi #36 w tym temacie

Offline Tomasz Kupaj

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara Picasso 2005
  • Miejscowość: Słupca
Odp: Re: Żakładanie sterownika centralnego zamka - instrukcja
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 13, 2021, 13:00:31 »
Witam.
Miałem właśnie "przyjemność" instalowania dodatkowego sterownika centralnego zamka. Instrukcja znalesiona wyżej była niezbędna jednak zastosowałem wersje bez dodatkowego przekaźnika. w załączniku schemat podłączenia, reszta jak temacie.
Pozdrawiam Adam
Witam,
Wiem że odkopuję stary post, ale dopadł mnie właśnie problem z niedziałającym kluczykiem i podpinam właśnie nową centralkę. Czy może mi ktoś podpowiedzieć który kabelek podpiąć w stronę BSI, a który w stronę drzwi? W schemacie Łukasz Choiński napisał że żółty i żółto czarny idzie pod masę, ale u mnie żółty chyba steruję otwieraniem?
Podłączam bez przekaźnika tak jak Adam Lissewski. Z góry dziękuję za pomoc.