Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Metaliczne stukanie lewy przód.  (Przeczytany 4219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian Kurp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Kielce / Londyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2003 2.0 HDi
  • Zainteresowania: mtb, foto
  • Miejscowość: Kielce / Londyn
Metaliczne stukanie lewy przód.
« dnia: Marzec 19, 2011, 21:08:21 »
Witam

Przewertowałem 13 stron z tematami ale nic co by odpowiadało na mój problem nie znalazłem.

Od jakiegoś czasu mam w samochodzie stukanie lub bardziej odgłos czegoś co wpada w rezonans przy niskich obrotach. Odgłos dochodzi wyraźnie z lewej strony samochodu, na wysokości deski rozdzielczej. Co dziwne dzieje się tak głównie przy obciążonym samochodzie - jak jadę sam to można powiedzieć, że jest spokój.

W zeszłym m-cu wymieniłem praktycznie całe przednie zawieszenie tj. końcówki drążków, łączniki stabilizatora, wahacze z tulejami i sworzniami, amortyzatory, poduchy i łożyska na mcpherson'ie, a także nowe tarcze i klocki.

Dzieje się tak zarówno przy małych jak i większych prędkościach - głównie chodzi o niskie obroty.

Obstukałem cały ten róg i na moje oko dziwnie zachowuje się przednia lampa - jakoś tak brzęczy jak się pacnie w klosz, może przenosi po błotniku? Podobnie brzęczy nadkole, które na razie wymontowałem ale dźwięki nie ustały. Niestety trochę mam boja jechać bez lampy na testy :/

Może ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał ?
Może ktoś z Was puknie ręką w klosz lampy i powie mi czy wydaje z siebie taki brzęczący dźwięk?

Z góry dzięki za pomoc.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Metaliczne stukanie prawy przód.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 22:01:00 »
Cytuj

Adrian Kurp napisał:
Witam

Przewertowałem 13 stron z tematami ale nic co by odpowiadało na mój problem nie znalazłem.

Od jakiegoś czasu mam w samochodzie stukanie lub bardziej odgłos czegoś co wpada w rezonans przy niskich obrotach. Odgłos dochodzi wyraźnie z lewej strony samochodu, na wysokości deski rozdzielczej. Co dziwne dzieje się tak głównie przy obciążonym samochodzie - jak jadę sam to można powiedzieć, że jest spokój.

W zeszłym m-cu wymieniłem praktycznie całe przednie zawieszenie tj. końcówki drążków, łączniki stabilizatora, wahacze z tulejami i sworzniami, amortyzatory, poduchy i łożyska na mcpherson'ie, a także nowe tarcze i klocki.

Dzieje się tak zarówno przy małych jak i większych prędkościach - głównie chodzi o niskie obroty.

Obstukałem cały ten róg i na moje oko dziwnie zachowuje się przednia lampa - jakoś tak brzęczy jak się pacnie w klosz, może przenosi po błotniku? Podobnie brzęczy nadkole, które na razie wymontowałem ale dźwięki nie ustały. Niestety trochę mam boja jechać bez lampy na testy :/

Może ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał ?
Może ktoś z Was puknie ręką w klosz lampy i powie mi czy wydaje z siebie taki brzęczący dźwięk?

Z góry dzięki za pomoc.



powiedz dokładnie Prawy przód czy lewy bo nie kumam opisu

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Metaliczne stukanie prawy przód.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 08:07:03 »
U mnie podobnie jest.
Jakaś wibracja przy niższych obrotach silnika. Zbierając np. na 2 biegu ma takie przejście i coś słychać.
Ewidentnie coś drży. myślałem że to osłona na silniku- bo te zaczepy były uszkodzone. Zrobiłem na śruby i wciąż drży.
Lampy nie sprawdzałem.
U mnie lewe nadkole pod zderzakiem ma lekko oberwane i być może to hałasuje.
Ale jeszcze coraz częściej myślę o tym [color=ff0000]piii[/color]nym kole pasowym na walę korbowym.

Offline Adrian Kurp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Kielce / Londyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2003 2.0 HDi
  • Zainteresowania: mtb, foto
  • Miejscowość: Kielce / Londyn
Re: Metaliczne stukanie prawy przód.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2011, 12:25:51 »
Wczoraj skorzystałem ze słonecznej pogody i z pomocą kumpla (mechanika-amatora) staraliśmy się ustalić CO TO?

Ewidentnie LEWY PRZÓD. Tylko teraz już kompletnie zgłupiałem bo nie jestem w stanie powiedzieć czy na wysokości słupka czy niżej czy może przenosi aż od zderzaka.

Co najdziwniejsze stukanie/grzechotanie nasila się przy obciążonym samochodzie a szczególnie na tyle (przód odciążony).

Rozebraliśmy kawałek samochodu i tak:

- podejrzany jest mechanizm napędu wycieraczek - na sworzniach do których mocuje się ramie wycieraczki jest mocno wyczuwalny luz, który stuka; wąsy łączące/poruszające wycieraczkami są długie i brzęczą lub nawet stukają - niestety po wymontowaniu całego układu problem pozostał.

- nadkole zdjęte - bo jest dość luźno osadzone i także wydaje z siebie jakieś stuknięcia - problem nadal pozostał :/

- bardzo podejrzany wydał się nam błotnik; dzwoni na łączeniu ze słupkiem i na łączeniu z progiem. Zastosowaliśmy podkładki filcowo-gumowe, które skutecznie wytłumiły to dzwonienie - testowane za pomocą uderzeń dłonią :)

Udało mi się zdobyć 3 bańki plastykowe po ok. 30l każda, które napełniłem wodą i wrzuciłem do bagażnika - pod odciążonym przodem dzwonienie jest mocniejsze.
Po testach rezultat był zadowalający. Niestety po skręceniu wszystkiego do kupy problem powrócił :(
Nie wiem już za co się brać bo jest to bardzo uciążliwe i słyszalne a ja wożę ludzi i trochę się dziwnie patrzą.

Ogólnie zauważyłem, że jest sporo punktów brzęcząco-stukających np. zderzak od spodu i cała masa innych plastyków :/

Na razie utknąłem.

Offline Grzegorz Sulima

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.8
Re: Metaliczne stukanie lewy przód.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:56:51 »
Górna poduszka silnika

Offline Adrian Kurp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Kielce / Londyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2003 2.0 HDi
  • Zainteresowania: mtb, foto
  • Miejscowość: Kielce / Londyn
Re: Metaliczne stukanie lewy przód.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:32:37 »
Witam po krótkiej przerwie.
Po obstukaniu wszystkich blaszek i plastyków zaczynam twierdzić, że to coś z zawieszeniem. O poduszce silnika jeszcze nie myślałem.

Z ostatnich obserwacji jest tak, że jak jadę sam to stukanie znika prawie do zera.
Z kompletem ludzi stuka dość mocno i to praktycznie przy byle nierównościach.

Byłem wczoraj u mechanika, który wymieniał mi zawieszenie - byłem przy tym i wtedy i wczoraj więc wiem, że nic tam nie oszukał.

Rozebraliśmy całe zawieszenie z lewej strony ( tej stukającej ), popatrzyliśmy sobie na nie a potem na siebie i skręciliśmy. Po prostu wszystkie elementy są świeże i nie ma opcji żeby coś było nie tak.

Stukanie tak jak było tak jest :/

Muszę pomyśleć o tej poduszce - może to jest to? Tylko czemu dopiero pod obciążeniem się uaktywnia?

ps. Z lewe strony nie ma górnej poduchy. Jest przy skrzyni tylko.

Offline Adrian Kurp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Kielce / Londyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2003 2.0 HDi
  • Zainteresowania: mtb, foto
  • Miejscowość: Kielce / Londyn
Re: Metaliczne stukanie lewy przód.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:52:47 »
Po długiej walce okazało się, że puściły spawy wewnętrznego panelu :/
Czyli nic związanego z zawieszeniem.
Na razie musi tak zostać bo nie mam czasu ani sprawdzonego majstra co by to zrobił - a roboty przy tym jest bo trzeba całą dechę wyciągać.