Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: środki do czyszczenia wtrysków w HDi  (Przeczytany 9672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Zakrzewski

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2007 2.0 HDI excl.
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2012, 21:02:14 »
Źle napisałem z tym 1/10 leje 1 litr na 100 litrów ropy po prostu zjadło mi jedno zero.
Były: Fiat 126p, Renault Megane '96 1.6 , Renault Laguna I '94 2.0 , Renault Laguna II '03 1.8 16V, Nissan Micra, Xsara Picasso, peugeot 206, obecnie C4 Picasso 2.0 HDi excl. 2007r.

Offline Arek Kasprzyk

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2012, 00:02:15 »

Mariusz Zakrzewski napisał:
Źle napisałem z tym 1/10 leje 1 litr na 100 litrów ropy po prostu zjadło mi jedno zero.

ok niech będzie 1 na 100
ale chyba zapomniałeś że masz katalizator a on nie cierpi oleju w spalinach
ON wystarczająco dobrze smaruje i nie trzeba tam nic lać to że cos się uszkadza to wina zanieczyszczeń i wody niż mało olejstego oleju
kiedyś ja była moda jezdzenia na opale tez była grupa zwolenników lania mixolu  
i czy ci się opłaca wlewac 1 L oleju za 25 zł jak możesz kupić za to ponad 4 litry ON i dalej pojechać...

Offline Sebastian Furczak

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Sanok
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2012, 13:03:56 »
Wlałem kilka dni temu Unik+. Na razie za wcześnie na wnioski bo zrobiłem dopiero niecałe 100 km ale jednego jestem pewien na 100% - auto ucichło, zwłaszcza na zimnym silniku jest wyraźnie ciszej.
Co do mixolu, to po przeczytaniu tego wątku na forum peugeota:
http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=37566.0
zdecydawałem że od następnego tankowania będę go wlewał. Wątek jest długi (28 stron) ale zachęcam wszystkich do przeczytania.
Pozdrawiam

jacekczewa1

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2012, 21:08:25 »
od kilku - kilkunastu dni rafinerie "karmią" nasz silniki paliwem o podwyższonej zawartości biopaliwa , przedtem było do 5 procent , obecnie mamy już 7 procent oleju rzepakowego ( czy tez innego świństwa) wiec nie widzę konieczności wlewania jakiegoś dodatkowego oleju do ON :)

Offline Waldemar Leszczynski

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: C3 HDI C4Picasso 1.6HDI
  • Miejscowość: Lubań
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:43:06 »
Ale im więcej dodatku BIO tym gorzej dla naszych nowoczesnych HDI. Sam olej rzepakowy to możliwość nagaru a więc dochodzą dodatki chemiczne i rozpuszczalniki aby to wszystko wymieszać z ropką...i spada smarność ON, wzrasta tarcie w pompach i rozpoczyna się produkcja drobnych wiórków co prowadzi do masakry w układzie wtryskowym..

jacekczewa1

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:06:57 »
powiedz to UE i rafineriom :)

Offline Paweł Wojciechowski

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6HDI 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2012, 12:41:31 »
Też miałem zamiar swojego czasu dolać coś do paliwa w celu wyczyszczenia,poprawienia osiągów,i wszystkiego co jest jeszcze wymienione na tego rodzaju specyfikach. I o ile może faktycznie działają one tak jak jest to napisane na specyfikacji, to  (opinia dobrego znajomego pracującego w serwisie citroen i jeżdżącego autem tej marki) w przypadku silników HDI mogą tylko zaszkodzić o ile nie są przeznaczone do tych silników. Polecił mi specyfik który można dostać w serwisie,specjalnie do silników HDI który ponoć (opinie również klientów)jest naprawdę skuteczny. Cena jest taka sama jak innych tego rodzaju specyfików np.STP dostępnych w choćby w marketach, więc moim zdaniem nie warto ryzykować dla 5 zł. oszczędności.

Offline Kuba Rosa

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso SX 1,6 HDI 90KM '06
  • Miejscowość: Teresin
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2012, 23:51:40 »

Paweł Wojciechocki napisał:
Też miałem zamiar swojego czasu dolać coś do paliwa w celu wyczyszczenia,poprawienia osiągów,i wszystkiego co jest jeszcze wymienione na tego rodzaju specyfikach. I o ile może faktycznie działają one tak jak jest to napisane na specyfikacji, to  (opinia dobrego znajomego pracującego w serwisie citroen i jeżdżącego autem tej marki) w przypadku silników HDI mogą tylko zaszkodzić o ile nie są przeznaczone do tych silników. Polecił mi specyfik który można dostać w serwisie,specjalnie do silników HDI który ponoć (opinie również klientów)jest naprawdę skuteczny. Cena jest taka sama jak innych tego rodzaju specyfików np.STP dostępnych w choćby w marketach, więc moim zdaniem nie warto ryzykować dla 5 zł. oszczędności.

tak, tak...
dobrze nam znany UNIK+

Offline Marcin Truty

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2006 r
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Malbork
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 09, 2019, 13:49:16 »
Witam
Chciałbym użyć takiego specyfiku -Zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy diesla TEC-2000
Jak go zapodać (podłączyć do samochodu ).?
citroen xsara picasso 1.6 hdi 90 km
pozdrawiam
Marcin