Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: środki do czyszczenia wtrysków w HDi  (Przeczytany 17246 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2007 2.0 HDI excl.
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2012, 21:02:14 »
Źle napisałem z tym 1/10 leje 1 litr na 100 litrów ropy po prostu zjadło mi jedno zero.
Były: Fiat 126p, Renault Megane '96 1.6 , Renault Laguna I '94 2.0 , Renault Laguna II '03 1.8 16V, Nissan Micra, Xsara Picasso, peugeot 206, obecnie C4 Picasso 2.0 HDi excl. 2007r.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2012, 00:02:15 »
Cytuj

Mariusz Zakrzewski napisał:
Źle napisałem z tym 1/10 leje 1 litr na 100 litrów ropy po prostu zjadło mi jedno zero.


ok niech będzie 1 na 100
ale chyba zapomniałeś że masz katalizator a on nie cierpi oleju w spalinach
ON wystarczająco dobrze smaruje i nie trzeba tam nic lać to że cos się uszkadza to wina zanieczyszczeń i wody niż mało olejstego oleju
kiedyś ja była moda jezdzenia na opale tez była grupa zwolenników lania mixolu  
i czy ci się opłaca wlewac 1 L oleju za 25 zł jak możesz kupić za to ponad 4 litry ON i dalej pojechać...

Offline Sebastian Furczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Sanok
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Sanok
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2012, 13:03:56 »
Wlałem kilka dni temu Unik+. Na razie za wcześnie na wnioski bo zrobiłem dopiero niecałe 100 km ale jednego jestem pewien na 100% - auto ucichło, zwłaszcza na zimnym silniku jest wyraźnie ciszej.
Co do mixolu, to po przeczytaniu tego wątku na forum peugeota:
http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=37566.0
zdecydawałem że od następnego tankowania będę go wlewał. Wątek jest długi (28 stron) ale zachęcam wszystkich do przeczytania.
Pozdrawiam

jacekczewa1

  • Gość
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2012, 21:08:25 »
od kilku - kilkunastu dni rafinerie "karmią" nasz silniki paliwem o podwyższonej zawartości biopaliwa , przedtem było do 5 procent , obecnie mamy już 7 procent oleju rzepakowego ( czy tez innego świństwa) wiec nie widzę konieczności wlewania jakiegoś dodatkowego oleju do ON :)

Offline Waldemar Leszczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: C3 HDI C4Picasso 1.6HDI
  • Miejscowość: Lubań
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:43:06 »
Ale im więcej dodatku BIO tym gorzej dla naszych nowoczesnych HDI. Sam olej rzepakowy to możliwość nagaru a więc dochodzą dodatki chemiczne i rozpuszczalniki aby to wszystko wymieszać z ropką...i spada smarność ON, wzrasta tarcie w pompach i rozpoczyna się produkcja drobnych wiórków co prowadzi do masakry w układzie wtryskowym..

jacekczewa1

  • Gość
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:06:57 »
powiedz to UE i rafineriom :)

Offline Paweł Wojciechowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6HDI 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2012, 12:41:31 »
Też miałem zamiar swojego czasu dolać coś do paliwa w celu wyczyszczenia,poprawienia osiągów,i wszystkiego co jest jeszcze wymienione na tego rodzaju specyfikach. I o ile może faktycznie działają one tak jak jest to napisane na specyfikacji, to  (opinia dobrego znajomego pracującego w serwisie citroen i jeżdżącego autem tej marki) w przypadku silników HDI mogą tylko zaszkodzić o ile nie są przeznaczone do tych silników. Polecił mi specyfik który można dostać w serwisie,specjalnie do silników HDI który ponoć (opinie również klientów)jest naprawdę skuteczny. Cena jest taka sama jak innych tego rodzaju specyfików np.STP dostępnych w choćby w marketach, więc moim zdaniem nie warto ryzykować dla 5 zł. oszczędności.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2012, 23:51:40 »
Cytuj

Paweł Wojciechocki napisał:
Też miałem zamiar swojego czasu dolać coś do paliwa w celu wyczyszczenia,poprawienia osiągów,i wszystkiego co jest jeszcze wymienione na tego rodzaju specyfikach. I o ile może faktycznie działają one tak jak jest to napisane na specyfikacji, to  (opinia dobrego znajomego pracującego w serwisie citroen i jeżdżącego autem tej marki) w przypadku silników HDI mogą tylko zaszkodzić o ile nie są przeznaczone do tych silników. Polecił mi specyfik który można dostać w serwisie,specjalnie do silników HDI który ponoć (opinie również klientów)jest naprawdę skuteczny. Cena jest taka sama jak innych tego rodzaju specyfików np.STP dostępnych w choćby w marketach, więc moim zdaniem nie warto ryzykować dla 5 zł. oszczędności.


tak, tak...
dobrze nam znany UNIK+

Offline Marcin Truty

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2006 r
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Malbork
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 09, 2019, 13:49:16 »
Witam
Chciałbym użyć takiego specyfiku -Zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy diesla TEC-2000
Jak go zapodać (podłączyć do samochodu ).?
citroen xsara picasso 1.6 hdi 90 km
pozdrawiam
Marcin

Offline Marcin Truty

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2006 r
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Malbork
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2020, 17:23:57 »
Witam
Użyłem środka do czyszczenie wtrysków Tec 2000
Dla mnie rano samochód szybciej odpala żadnego kopcenia nie ma .
wiec polecam
PS. moje wtryski chyba lały bo środek zmieszał się z olejem zaczęła mi się po tym czyszczeniu zapalać przy rozruchu kontrolka  ciśnienie oleju . Po kliku odpaleniach wszystko wróciło do normy .
Pozdrawiam




Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 01, 2020, 19:43:21 »
Jak to dostał się do oleju?
Pierścienie nie trzymają, a wtryski leją jak z wiadra?
Żaden cudowny środek nie pomoże na lejące wtryskiwacze.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marcin Truty

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2006 r
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Malbork
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2020, 19:58:30 »
Witam
środek na pewno pomógł wtryskom bo jak sprawdzał mechanik to nie maja za dużych rozbieżności .
Jeszcze przy następnej wymianie oleju wleje sobie płukankę Teca2000.
Mechanik myśli ze jeszcze środek wypłukał nagar na pierścieniach bo przestał kopcić a rano mu się  zdarzało .
pozdrawiam

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2020, 23:16:16 »
Cała ta dyskusja nie ma większej wartości.Teorie są wydumane i robione pod z góry założoną tezę.Odczucia są subiektywne i z reguły nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością;sam nigdy nie kieruję się nimi,bo są zwodnicze.Najbezpieczniej jest kierować się zaleceniami producenta silnika i w ogóle nie czytać zaleceń opisywanych przez producentów cudownych" treatmentów"i polepszaczy.Koncern PSA,który jest producentem silników HDI (citroen,peugeot) jednoznacznie zabrania stosowania do nich jakichkolwiek środków czyszczących układ WC (wysokiego ciśnienia).Robi tylko jeden wyjątek,dopuszczając środek unik+,a i to obwarowując jego użycie kilkoma warunkami jak:odpowiednio duży przebieg samochodu,bardzo duże odstępy(kilkadziesiąt tys.km) w stosowaniu kolejnych operacji oczyszczających i wyrażne objawy wskazujące na duże zanagarowanie układu wtryskowego.Reasumując:jest to poważna operacja chirurgiczna,która nie pozostaje bez wpływu na kondycję układu i może byc zastosowana tylko w ostateczności,gdy jest wyraźna potrzeba,raz,lub najwyżej dwa razy w ciągu całego okresu eksplatacji silnika.Nigdy profilaktycznie,na wszelki wypadek,czy w oparciu o jakieś wydumane subiektywne odczucia.Profilaktycznie,lepiej jest przegonić silnik na ekstremalnych obrotach po autostradzie,najlepiej na czwartym biegu,przez kilkanaście km.To może dać lepszy rezultat niż wszelka chemia.Chemia,albo myje,albo smaruje układ.Nigdy te zjawiska nie mogą wystąpić razem!Kto pisze,że jego środek czyni jedno i drugie-KŁAMIE.To jest zasada główna i niepodważalna.Nie czytajcie reklam na opakowaniach tylko naukowe opracowania,które są w fachowych podręcznikach.Pozdr.... ::)

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2020, 02:15:47 »
A świstak siedzi i zawija w sreberka...
Olej też wymieniasz wg zaleceń producenta silnika, co 30 tysięcy kilometrów?
Czy producenci starszych diesli przewidzieli stosowanie ON z obligatoryjnym, 7% dodatkiem BIO?
Raczej nie, gdyż działa degradująco na wszelkie uszczelki i elementy gumowe w układzie
paliwowym, zwłaszcza starszych silników.
Stosowałeś kiedykolwiek środki czyszczące układy wtryskowe w silnikach spalinowych?
Bo ja tak, i to niejednokrotnie. Zarówno w jednostkach benzynowych, jak i w dieslach.
Diesle były różne, stare dobre 1.9TD, 2.0 HDi z układem CR, ostatnio używałem w 2.0 DCi
ze stajni Renault (wtryskiwacze piezoelektryczne BOSCH)
PSA podaje również, że oleju w skrzyni automatycznej AM6 się nie wymienia, a producent tej
skrzyni zaleca coś całkowicie odmiennego...

W jednym się z Tobą zgodzę - środek albo czyści układ paliwowy, albo smaruje.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: środki do czyszczenia wtrysków w HDi
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2020, 18:45:33 »


W jednym się z Tobą zgodzę - środek albo czyści układ paliwowy, albo smaruje.





Dzięki,dobre i to,choć myślę,że jest tam trochę więcej prawdy.Ale,dobre i to.Nie musiałeś przecież z niczym się zgodzić.Każdy ma prawo do swojego zdania i ja to szanuję,choć często się nie zgadzam.Wielokrotne praktykowanie czegoś nie daje jeszcze takiej wiedzy,żeby pozwalało na podważanie autorytetu badaczy i samych twórców przedmiotu.Jeżeli odrzucimy badania i wiedzę teoretyczną,to czym się będziemy się kierować?Doświadczeniem monterów?"Nie matura,lecz chęć szczera...." To już było i na razie wystarczy.W każdym razie ja dziękuję.