Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mój nowy Pikuś - pierwsze wrażenia.  (Przeczytany 47805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Janczewski

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
Odp: Mój nowy Pikuś - pierwsze wrażenia.
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 06, 2017, 09:33:29 »
Witam wszystkich - widzisz Jacku, ja też nie chciałem trzymać auta do takiego przebiegu, ale niestety tak wyszło. W tej chwili tak jak napisałem wyżej - podstawowy pojazd to C4 Picasso. Jeździliśmy dużo i Xsarą i teraz C4 - mniej więcej 140 km dziennie. I wbrew twierdzeniom niektórych ludzi na temat aut francuski - sorry ale mylicie się. Auto i poszczególne elementy się zużywają ale nie można mówić o dużej awaryjności pojazdu. A można za to mówić o trwałości - auto ma 12 lat, przebieg 290 kkm a po 4 dniach na dworzu w minus 10-15 stopni odpala za pierwszym razem; turbina w oryginale - jeszcze pompuje; sprzęgło w oryginale - jeszcze trzyma; samochód jeździ i pewnie jeszcze długo będzie - ostatnio zaliczył trasę 880 km bez żadnych problemów. Owszem jest "wytłuczony" ale .... proszę to 12 letni samochód z dużym przebiegiem.

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 20, 2017, 19:40:21 »
No proszę ... w tym wątku nie pisano od 150 dni... to tak długo mnie nie było? Ale pewnie dlatego że nic nie było robione... A zatem: mój Pikuś zdetronizowany król autostrad dostał nowe zawieszenie z przodu - obie końcówki, wachacz i oba łączniki stabilizatora - oraz nowy EGR. Wymienione osobiście. Przy EGR - jakieś trzy godziny roboty. Co dziwne, wbrew co po niektórych twierdzeniom po zmianie EGR na nowy (poprzedni się "skleił") samochód jakoś odżył: lepiej się zbiera, mniej pali. Ciekawe prawda? Dodatkowo - przegląd rejestracyjny zaliczony "w cuglach".
A właśnie - pojazd jest do sprzedania. Cena do ustalenia. Przebieg: 296 456 km.

Offline Jacek Welz

• Moderator
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; Xs. Picasso 1.6i SX '10 (na wylocie...)
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 20, 2017, 20:58:28 »
Jeśli chcesz sprzedać to daj ogłoszenie w odpowiednim dziale, z ceną.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
jeszcze przez chwilę: Xsara Picasso 1.6i SX '10
dawniej: ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 24, 2017, 22:29:56 »
A dam, dam....

Offline Michał Majewski

• Sponsor
    • Moje Cytryny
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V LPG 2003 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 07, 2017, 23:01:10 »
Moje "fury" to lepiej jeżdżą nawet po wyjeździe z myjni :D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Moje byłe i obecne Cytryny: http://citroenxsara.weebly.com/

• Mistrz prostej
  • **
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 30, 2017, 20:49:09 »
No cóż..... żegnaj mój mały pikusiu... obyś dobrze służył nowym właścicielom... Sprzedany w dwa dni po wystawieniu ogłoszenia. 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 150 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku: