Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: układ chłodzenia problem z wentylatorem chłodnicy  (Przeczytany 619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Osojca

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Świdnica
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8i
  • Miejscowość: Świdnica
układ chłodzenia problem z wentylatorem chłodnicy
« dnia: Sierpień 08, 2011, 10:13:17 »
Witam
Mam dziwny problem. Byłem u mechanika, ponieważ miałem wyciek w okolicach pompy chłodzenia. Mechanik walczył z tym długi czas po czym wymontował termostat. Pojechałem do innego mechanika. PO zamontowaniu termostatu i długich obserwacjach stwierdził, że wycieku nie ma, ale nie kręcą się wentylatory i to może być przyczyną wycieku przy wysokiej temperaturze tyle, że z korka. Chwilowo faktycznie nie leci ale ten wyciek był sporadycznie raz leciało raz nie. i Tu pierwsze pytanie. czy po wymianie termostatu możliwe, że przestało? że wyciek był spowodowany jego złym działaniem?

i jeśli chodzi o wentylatory. rozgrzałem samochód pod czerwoną kreskę skali temperatury. Wentylator załączył się (ok. 110 stopni) temperatura spadła do 90 i znów przestał chodzić. kiedy klima jest włączona też nie kręci. Co może być przyczyną? (z tego co czytałem to jakiś czujnik koło termostatu ale tam nic nie widzę)

I jeszcze jedno - czasami autko na zapłonie(jeszcze nawet bez uruchomionego silnika), próbuje kręcić wentylatorami. załącza je słychać maksymalne tempo pracy i wyłącza. Proces załączania i wyłączania trwa ok 5sekund a cały cykl wczoraj np. przez 15 minut jazdy. Pomóżcie co to jest, kto miał taki problem.

Auto Xsara 1.8i 90KM 2000r.

Offline Mariusz Łukiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 16V 80kW
  • Miejscowość: Szczecin
Re: układ chłodzenia problem z wentylatorem chłodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:08:29 »
Dolewales wody do gotowego do zalania płynu chłodzącego? Mostkowales wtyczke termowyłacznika (wkrecanego w chłodnice)?