Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu  (Przeczytany 1642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian Siepka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Zielona Góra
skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« dnia: Wrzesień 05, 2011, 11:45:15 »
Witam wszystkich, po upomnieniu pisze już w prawidłowym dziale ;)

Jako że poprzedni wątek został wykasowany jeszcze raz witam ponownie :)

Potrzebuję pomocy gdyż w moim Picasso od pewnego czasu skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu raz pokazuje jedną kreskę raz 2 nigdy nie więcej niż 2 a czasem żadnej. Tydzień temu pojawił się komunikat "TEMPERATURE ... STOP" po wyłączeniu i uruchomieniu auta komunikat już się nie pojawił. Za dwa dni przestała działać klima  :-( żadnego komunikatu nawiewy chodzą sterowanie jest po wyłączeniu i włączeniu klimy na sterowniku (klima tronik) wentylator na chłodnicy się załącza czuć wzrost obrotów na silniku jednak nie słychać charakterystycznego "pyknięcia" sprzęgła sprężarki, pod kolumną kierowniczą słychać załączanie się przekaźnika. Mam pytanie czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane może jakieś macie jakieś pomysły co może być przyczyną, z tego co wyczytałem to pierwszy problem ze wskazaniem temperatury to sprawa czujnika cieczy na bloku ale czy to to na pewno ??

Auto spisywało się przez 8 lat bezawaryjnie oczywiście nie mówię o serwisach eksploatacyjnych :(

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: BŁĄD TEMPERATURY I NIEDZIAŁAJĄCA KLIMA
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2011, 13:28:15 »
Co do wskazań temperatury to może być czujnik o którym piszesz.
Jeśli chodzi o klimatyzację to najczęstszą przyczyną jest zbyt mała ilość gazu w układzie. Przy szczelnym układzie może do 10% czynnika uciekać no i po 8 latach może już być go za mało.
Zacznij od sprawdzenia ilości gazu w  serwisie klimatyzacji.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Adrian Siepka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2011, 14:34:30 »
Witam!
Jestem właśnie po diagnostyce w ASO.
Do wymiany czujnik płynu chłodzącego koszt z wymianą 170zł
Z klimą ciężko uszkodzone sprzęgło sprężarki  :-(
Nowa sprężarka 2900zł
Regenerowana 1900zł
Nowe sprzęgło sprężarki 1600zł

Wspominali coś o czym wyczytałem też na forum, mianowicie że może być przepalona dioda w elektronice sprzęgła sprężarki, za naprawę liczą sobie 600zł

Może ktoś z was miał taki problem i naprawiał już taką właśnie diodę ? trochę sporo sobie liczą jak za wymianę tego elementu  :-(

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2011, 15:30:03 »
Cytuj

Adrian Siepka napisał:
Witam!
Jestem właśnie po diagnostyce w ASO.
Do wymiany czujnik płynu chłodzącego koszt z wymianą 170zł
Z klimą ciężko uszkodzone sprzęgło sprężarki  :-(
Nowa sprężarka 2900zł
Regenerowana 1900zł
Nowe sprzęgło sprężarki 1600zł

Wspominali coś o czym wyczytałem też na forum, mianowicie że może być przepalona dioda w elektronice sprzęgła sprężarki, za naprawę liczą sobie 600zł

Może ktoś z was miał taki problem i naprawiał już taką właśnie diodę ? trochę sporo sobie liczą jak za wymianę tego elementu  :-(


Coś drogo jak na sprężarkę. przesyłam Ci linka na sprężarkę w przyzwoitej cenie KLIK

Jeśli natomiast masz trochę czasu i ochoty to polecam zakład naprawy klimatyzacji w Bralinie u pana Adama Noculaka. Na 100% naprawi i nie będzie aż tak drogo. KLIK
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adrian Siepka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2011, 16:02:54 »
Jestem po rozmowie ze znajomym który specjalizuje się w sprzedaży części do tego modelu http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=1690613

Ma tego na "tony"  :-)

Z tego co mi mówił to sprężarka z rocznika ~ 2005 to koszt około 150zł tylko że mocowanie rurek dolotowych jest na 2 śruby a nie na 1 tak podobno jest u mnie z drugiej strony też mogę wymienić samo sprzęgło a to już jakieś groszowe sprawy, jadę zaraz do serwisu omówić wymianę z moim sprzęgłem bo szczerze te kwoty co mi przedstawili to są powalające  :-(

Jak do tej pory:
Diagnostyka 150zł
Czujnik 120zł
Wymiana: 50zł
Wymiana mocowania wygłuszenia pokrywy silnika: ??
Coś wspominali o termostacie

Rozważałem inne serwisy co do samej klimatyzacji ale wole mieć załatwione wszystko w jednym miejscu a w Zielonej Górze nie ma alternatywy oprócz ASO a poza tym mają bardzo dobrą opinię.

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:51:33 »
witam,

moj problem jest podobny, temperatura na wskazniku raz jest oki a innym razem po przejechaniu np 1km idzie na max i tak swieci  przez ok 5-10 sek.

Stawiam na czujnik - tylko mam pytanie - jak go wymienic?
zlokalizowalem go tylko nie wiem co i jak zaczac odkrecac - czy sam czujnik sie odkeca czy najpierw jakas obudowe nalezy zdjac.

Prosze o porade jak wymienic ten czujnik - no chyba ze moja usterka jest powodem innego uszkodzenia to prosze o porade.

pozdrawiam

p.s.
czy ktos wie gdzie w kraku mozna dostac taki czujnik i ile kosztuje?
krapic

jacekczewa1

  • Gość
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:54:23 »
wyciągasz zawleczke wyjmujesz stary czujnik i szybko wciskasz nowy czujnik , ubedzie pewnie szklanka płynu wiec dolej do zbiorniczka, dobrze wymieniac na zimnym silniku aby rączek nie poparzyc i przed wymiana upuścic ciśnienie ze zbiorniczka poprzez odkręcenie korka

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:03:13 »
Zawleczke?
jakoś nie zauważyłem jej zeby gdzies tam była, widziale, ze czujnik siedzi w jakims czarnym gnieździe (obudowa).

Jezeli ma ktoś jakieś foto z pokazanym czujnikiem i ta zawleczka bede wdzieczny.

pozdrawiam
krapic

jacekczewa1

  • Gość
Re: skacze wskaźnik temperatury na wyświetlaczu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2011, 17:37:02 »
w tym wycięciu - tu zardzewiała taka zawleczka w kształcie U