Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podgrzewane fotele  (Przeczytany 2175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Podgrzewane fotele
« dnia: Sierpień 31, 2011, 21:34:48 »
Witam
Wprawdzie jeszcze wiosna ale poruszę temat podgrzewanych foteli.
Swoja xsarę mam od wiosny wiec ich nie wykorzystywałem, ale wydaje mi sie ze nie działają bo jak je włączam to nie czuje ciepła- Czy one po porstu tak slabo grzeją ze dopiero w zimie to poczuję?Czy po prostu nie działają? Jesli nie działają to co najczesciej ulega awarii?


Pozdrawiam

Offline Łukasz Werner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: SAAB 900 NG / DISCOVERY 300tdi/ Citroen C2 1.4 HDI
  • Miejscowość: Łódź
Re: Podgrzewane fotele
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:42:34 »
Gdybyś miał sprawne grzanie fotela wyczułbyś już po ok 10~20 sekundach.

Przeważnie uszkodzeniu ulegają maty w fotelach, ale bez sprawdzenia nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Fotel kierowcy ma tą zaletę,  że można go odchylić przez co dużo łatwiej można pewne rzeczy sprawdzić, naprawić.

Pierwsza podstawowa: Czy dochodzi prąd do maty? (kostki połączeniowe dobrze widoczne po podniesieniu fotela)
Jeżeli nie szukamy dlaczego.

Jeżeli tak szukamy dalej - Czy maty dają jakikolwiek opór? I tutaj ważna uwaga (!!!) Maty są połączone ze sobą szeregowo. Jeżeli miernik nie pokazuje żadnego oporu sprawdzamy osobno matę w siedzisku i w oparciu.  Jeżeli mamy szczęście to mata w siedzisku będzie sprawna i można ożywić podgrzewanie fotela.

Jeżeli maty są uszkodzone to wg mnie nie ma sensu ich reanimować ze względu na fakt, iż tapicerka jest przyklejona do gąbki fotela, więc rozbieranie fotela jest mocno upierdliwe. Poza tym efekt wizualny po złożeniu takiej tapicerki może być nieciekawy.

Małe wypracowanie wyszło, ale chyba wszystko opisałem. Jeżeli interesują kogoś fotki to może wrzucę pod koniec tygodnia.
Jeżeli wszelkie sposoby zawiodą przeczytaj instrukcje



Były

Seicento 1.1 SPI 2000
Xantia I 1.9 TD 1997
Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
Saab 9-3 Cabrio
Saab 9-3 SS
Renault Megane CC
Peugeot 407SW