Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Podświetlenia modułu z radiem  (Przeczytany 1527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dczun

  • Gość
[Mk2] Podświetlenia modułu z radiem
« dnia: Wrzesień 22, 2011, 07:49:11 »
Witam,
Mam problem z brakiem podświetlenia modułu w którym jest m.in radio w swojej C5, inne moduły np. klimatyzacja są normalnie podświetlone, nie mogę znaleźć przyczyny, odkręcałem, kable nie są poluzowane. Nic innego nie wymyśliłem. Proszę o pomoc, może to jakiś bezpiecznik, ale nie wiem gdzie go szukać.


Jeśli temat już był omawiany to dajcie znać, denerwuje mnie brak podświetlenia radia, szczególnie jak jadę wieczorem i chce pogrzebać w menu itp.

Z góry dzięki za pomoc

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:24:57 »
Najpierw się szuka potem się pyta czy temat był. Kolejna sprawa to edytuj poprzedni post a nie walisz jeden pod drugim...

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:30:13 »
Nie denerwuj się kolego.
Odpowiedz mi na pytanie czy licznik i wyświetlacz centralny mają podświetlenie?? a co nie jest podświetlone??
Tu masz link do schematu złącza w radiu ale nie wiele to daje gdyż sterowanie podświetleniem odbywa się po magistrali CAN.
Dobrze by było podpiąć kompa.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

dczun

  • Gość
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:18:10 »
Licznik i wyświetlacz są podświetlone, nie mam tylko podświetlenia na module z radiem, pod radiem działa podświetlenie sterowania klimą ale samo radio już nie.

dczun

  • Gość
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:22:27 »
Kolego, dla Twojej inf. to zanim dodałem temat to poszukałem ale to, że to zrobiłem to wcale nie oznacza, że tematu nie było- zawsze mogłem coś przeoczyć.
Polecam więcej cierpliwości w stosunku do nowych osób w Klubie i na forum.

dczun

  • Gość
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:32:35 »
Cytuj

Maciej Szcząchor napisał:
Nie denerwuj się kolego.
Odpowiedz mi na pytanie czy licznik i wyświetlacz centralny mają podświetlenie?? a co nie jest podświetlone??
Tu masz link do schematu złącza w radiu ale nie wiele to daje gdyż sterowanie podświetleniem odbywa się po magistrali CAN.
Dobrze by było podpiąć kompa.


Dzięki, link sprawdzę w domu bo w pracy mam zablokowany dostęp do niektórych stron... Dam znać

Czy macie może schemat instalacji? NIe mogę poradzić sobie z tym problemem, często jeżdżę w nocy i brak podświetlenie mnie denerwuje.
Dalej nie wiem dlaczego ten moduł jako jedyny nie jest podświetlony, poratujcie proszę.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: MK2 2005 Brak Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 13:30:41 »
Jestem czepliwy, ale nie bez powodu. Znowu walisz 3 posty jeden pod drugim zamiast skorzystać z prostej opcji "edytuj".
Sorry za OT. Powodzenia w naprawie.

dczun

  • Gość
Re: [Mk2] Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2011, 14:38:11 »
Czy macie może schemat instalacji? NIe mogę poradzić sobie z tym problemem, często jeżdżę w nocy i brak podświetlenie mnie denerwuje.
Dalej nie wiem dlaczego ten moduł jako jedyny nie jest podświetlony, poratujcie proszę.

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [Mk2] Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2011, 15:29:56 »
Witam.
Zanim podeślę Ci schemat, z którego i tak nic nie wynika postaram się trochę nakierować jak wygląda sprawa ze sterowaniem podświetlenia w radiu. Jak sądzę zauważyłeś w złączu radia nie ma nigdzie pinu oznaczonego "illumination" czy też po naszemu "podświetlenie" tak jak ta jest w starszych typach radii  ze złączem ISO. W tym typie radia układ regulacji podświetlenia jest wbudowany w radio, a sterowanie jego odbywa się po magistrali CAN. Aby zdiagnozować usterkę najlepiej było by podmienić odbiorniki. Jeżeli na podmienionym będzie podświetlenie działać przyczyna leży w radiu. Jeżeli nie będzie działać to znaczy, że jest brak informacji po magistrali CAN o załączeniu i sterowaniu podświetleniem.
Ja stawiam na uszkodzenie radia.
Powodzenia !!!
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

dczun

  • Gość
Re: [Mk2] Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2011, 18:31:33 »
OK, w takim razie muszę poszukać kogoś z takim radiem, trzeba będzie sie pomęczyć bo nie mam nikogo znajomego z C5, a ktos obcy raczej mi radia nie wyciągnie, ale poszukam, zawsze to jakiś trop.

dczun

  • Gość
Re: [Mk2] Podświetlenia modułu z radiem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2011, 12:38:01 »
Kolega Mirek w Lubinie  sprawdzał mi radio pod kompem, wygląda na to że wszystko jest ok z ustawieniami a problem leży w samym radiu, żeby mieć całkowitą pewność muszę zgodnie z waszą radą podpiąć inne radio i sprawdzić
W związku z tym proszę o pomoc i udostępnienie radia. Lubin, Głogów,Polkowice,Legnica. Podjadę gdzie trzeba z dobrym czteropakiem.
Ewentualnie jakąś inną informację, jak można to naprawić.