Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk II - 2006] Regulacja pasów  (Przeczytany 999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Janecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010 ; Citroen C5 II 1.6 HDi 2006
  • Miejscowość: Piła
[Mk II - 2006] Regulacja pasów
« dnia: Październik 05, 2011, 20:39:18 »
Witam
Z uwagi, ze to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.
Mo problem może wydawać się prozaiczny. Otóż chodzi o regulację wysokości pasa pasażera.  Samochód jest po wystrzale poduszki pasażera. Ładunki zostały odpalone. Pas po tym zdarzeniu został odblokowany ale teraz nie można regulować jego wysokości. Nad regulacją znajduje się airbag w związku z tym boję się tam grzebać. Może ktoś miał podobny problem i wie jak to naprawić. Czy mogę zdjąć bez obaw tapicerkę słupka abym mógł dojść do tej regulacji?
Proszę o pomoc.
C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010
C5 II 1.6 HDI 2006

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [Mk II - 2006] Regulacja pasów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 07:36:41 »
Możesz zdjąć tapicerkę bez obaw. Airbag jest w podsufitce.

Offline Dariusz Janecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010 ; Citroen C5 II 1.6 HDi 2006
  • Miejscowość: Piła
Re: [Mk II - 2006] Regulacja pasów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2011, 20:43:17 »
Wielkie dzięki. Dzisiaj się zabrałem za tę regulację. Faktycznie poszło jak z płatka. Zdjąłem tapicerkę bez najmniejszego problemu. Należy rozpjąć płaskim śrubokrętem w miejscu łączenia szarej tapicerki plastikowej z tą jaśniejszą powyżej. Z boków należy wcisnać zatrzaski. Dalej w połowie wysokości są dwa następne zaczepy(wcisnąć śrubokrętem)Góra natomiast jest wsunięta pod podsufitkę (należy ją ściągnąć w dół).
Po tych czynnościach regulacja jest na wierzchu. Nalezy odkręcić pas (nasadowa 16-stka), natomiast cała szyna przykręcona jest śrubą na torxa (nie znam rozmiaru). Niestety elementy odpowiedzialne za regulację wykonane są z plastiku i "szajsmetalu" w związku z tym pozostaje mi kupić nową szynę z tymi elementami.
Pozdrawiam
C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010
C5 II 1.6 HDI 2006