Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.  (Przeczytany 8165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« dnia: Październik 10, 2011, 11:16:56 »
Witam
Jak w temacie dziś rano włączyłem wycieraczki przednie, w czasie jazdy miałem włączone na tryb przerywany, nagle włączyły się w tryb ciągły i nic nie można zrobić cały czas chodzą w trybie ciągłym wolniejszym. Można przełącznikiem zmienić prędkość, ale nie można wyłączyć, nawet po wyłączeniu stacyjki chodzą. Narazie odpiąłem akumulator. Od czego zacząć ???
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2011, 12:05:22 »
Jacek Sabok pewnie ci pomoże a jak będziesz miał nadal problem to w Pułtusku jest barzdo dobry fachowiec masz nie daleko.
Darek

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2011, 14:48:08 »
A czy mógłbyś sprecyzować, gdzie w Pułtusku jest ten fachowiec?
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2011, 17:56:30 »
Pułtusk ul. Nowaka 15 lub 17 nazywa się Robert Byrski musisz być w godz. 10-14 a później po 16 mnie kiedyś bardzo pomógł bez oglądania auta jak byłem w Pułtusku a mam do tego miasta ponad 500km
Darek

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2011, 22:21:53 »
Ja nawet rozebrałem to BSI, pukanie nie pomaga, jest tam raczej trzy przekaźniki od wycieraczek o oznaczeniu chyba EP2, skleił się prawdopodobnie od ten od pracy przerywanej, bo taki tryb miałem włączony w czasie usterki. Może ktoś wie który to jest???
A może ktoś posiada schemat BSI


Darku Dzięki za namiar do Pułtuska, pewnie muszę tam pojechać :(
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Nie można wyłączyć przednich wycieraczek.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2011, 16:43:37 »
Noi mam winowajcę, jak sugerował Jacek, sklejony był przekaźnik, trafiłem go od razu w BSI, chociaż są tam trzy o takim samym oznaczeniu EP2F, ten od wycieraczek znajduje się vis a vis zielonego wtyku 16 pinowego. Otworzyłem go z "wierzchu" żeby go nie wylutowywać z płyty. Zauważyłem też, że ten właśnie przekaźnik może być przyczyną kiedy wycieraczki nie działają wogóle.
Zrodziło się następne pytanie o BSI, czytałem że wymiana we własnym zakresie jest raczej nie możliwa bo trzeba programować , lub przelutowywać kość pamięci NEC. Całe BSI złożone jest jakby z dwóch płyt elektroniki, jedna znich "serce", wraz z kością pamięci, a druga mniej skomplikowana z przekaźnikami, czy możliwa jest wymiana tej mniej skomplikowanej połowy, i czy wszystko będzie wtedy działać ???
Lexija Citroen Peugeot.