Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK II] Drganie kierownicy pow.100 km/h  (Przeczytany 971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Niedźwiedzki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C 5 mkII
  • Miejscowość: Lubin
[MK II] Drganie kierownicy pow.100 km/h
« dnia: Październik 16, 2011, 20:19:48 »
Witam !
Mam taką przypadłość drgania kierownicy przy szybkości pow. 100 km/h
Przy czym raz występuje a raz nie ,koła są wyważone sprawne - wymiana na zimowe nic nie daje , półośka długa została wymieniona na oryginalną w ASO i po tym zabiegu był spokój na ok 2 miesiące i problem powrócił.
Gdzie szukać przyczyny ?
C5 MKII 2.0 HDI no FAP

Offline Wojciech Żytko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Chojnów
  • Posiadany samochód: C5 MKII Break 2.0HDI Exclusive, Xantia MKII Break 2.0HDI Exclusive
  • Miejscowość: Chojnów
Re: [MK II] Drganie kierownicy pow.100 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2011, 23:49:14 »
Cześć, mam u siebie podobną przypadłość, z którą walczę już od jakiegoś czasu. Z tym, że u mnie drgania nie są odczuwalne na kierownicy - bardziej telepie całą budą. Na pierwszy ogień poszły łączniki metalowo gumowe zawieszenia silnika (1809 21 i 1806 74 nr części z katalogu citroena) i ważenie kół. Po tych zabiegach znacznie się poprawiło, ale dale nie jest idealnie. Teraz mam w planie wymianę prawej półosi, bo ma wyczuwalny luz na wewnętrznym przegubie.

Widzę, że jesteś z Lubina, a ja codziennie  bywam w Twoim mieście. Jeżeli znajdziesz czas w tygodniu, najlepiej po godz 18stej bo tak kończę pracę. Chętnie się spotkam, aby wymienić swoje spostrzeżenia na temat "telepawek" w cytrynie.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK II] Drganie kierownicy pow.100 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2011, 14:16:59 »
na dzień dobry ważenie kół i weryfikacja czy nie są krzywe felgi , później sprawdzenie tarcz czy nie biją.
ja myślałem że mam krzywe felgi i tarcze bo czuć było wibracje powyżej 100km/h a okazało się że wystarczyło zważyć koła