Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu  (Przeczytany 3790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotr lewicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0hdi 2002r
  • Miejscowość: konin
Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« dnia: Październik 19, 2011, 18:01:28 »
Streszczę krótko przypadek.Odpalam zimny silnik ( bez żadnych problemów ) ruszam powoli z 1 biegu ( na razie wszystko ok ) wrzucam 2 bieg i silnik szarpie jakby dławił się.Przez chwilę daje się jeszcze wyczuć lekkie szarpanie i potem jest już wszystko dobrze.Silnik działa normalnie,nic nie szarpie,normalnie przyspiesza,wszystko jest w jak najlepszym porządku.Problem pojawia się tylko po odpaleni zimnego silnika.Może ktoś mi podpowie co to może być.
Dodam jeszcze że jakiś czas temu wymieniłem sam linkę od sprzęgła bo strzeliła.Czy to może być możliwa przyczyna i czemu tylko po ruszeniu na zimnym silniku ?

Gachu

  • Gość
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2011, 19:36:38 »
chwila, sprecyzuj co szarpie silnik ?? czyli pracuje nieregularnie) czy sprzęgło ślizga ?

Offline piotr lewicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0hdi 2002r
  • Miejscowość: konin
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2011, 21:51:46 »
Po puszczaniu sprzęgła na 2 szarpie tak jakby dławił się silnik.Po chwili wszystko się uspokaja i działa normalnie.Sprzęgło łapie normalnie,silnik chodzi równo.Zastanawia mnie tylko dlaczego to dzieje się po uruchomieniu zimnego silnika np na drugi dzień.Gdy uruchamiam samochód gdy jest jeszcze ciepły jest wszystko ok.

Gachu

  • Gość
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2011, 22:12:17 »
jedyne co mogę doradzić to podepnij komputer i sprawdź na zimno jaką temperaturę pokazują czujniki silnika

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2011, 07:05:14 »
Stawiam na sondę lambda tą pierwszą przed katalizatorem.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Tomasz Faryj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Błażkowa/Carmarthen
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6 HDI 92KM 2006r.
  • Miejscowość: Błażkowa/Carmarthen
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2011, 14:11:23 »
witam ja tez mam podobny problem tylko ze nie przez chwile tylko gdy dopiero przejade jakies 500 metrow to zaczyna przerywac i po jakims kilometrze przestaje na kazdym biegu jedyne co wtedy pomaga zeby autko dobrze jechalo to dać caly gaz pedal w podloge i autko wtedy jedzie dobrze....swieci mi kontrolka badalem kabelkiem pokazalo sonde pewnie ona ale slyszalem ze tez to moga byc popychacze zaworowe....moze cewka pisalem na forum ale nikt nie pomogl nie wiem czy to moze byc ta sonda...
i wogóle jak np odpale samochod i stoje gdies na swiatlach jest zimny silnik to na wolnych obrotach zaczyna przerywa a jak jade to nie da bo silnik dlawi dopiero gaz w spod i jedzie jak myslicie co to moze byc ta SONDA??
Pozdrawiam

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2011, 15:39:53 »
Cytuj

Arkadiusz Zalewski napisał:
Stawiam na sondę lambda tą pierwszą przed katalizatorem.


W dizlu nie ma sondy lambda. Ani przed, ani za katalizatorem.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2011, 15:47:47 »
Cytuj

piotr lewicki napisał:
.. ruszam powoli z 1 biegu ( na razie wszystko ok ) wrzucam 2 bieg i silnik szarpie jakby dławił się.Przez chwilę daje się jeszcze wyczuć lekkie szarpanie i potem jest już wszystko dobrze..

U mnie jest podobny objaw, a może i ten sam tylko z lekką różnicą, że to samo się dzieje na ciepłym silniku.  i tak jak u Ciebie wyłącznie na drugim biegu.
Gdy dodaję gazu lekko to zawsze czuć lekkie szarpnięcie. Gdy mocniej depnę po gazie to tego efektu nie ma. Nie ważne czy zimny czy zagrzany i zawsze się to dzieje na drugim biegu. Nauczyłem się jeździć dynamicznie i mocniej wciskać gaz i jakoś mi to nie przeszkadza. Wychodzę z założenia że TTTM.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline piotr lewicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0hdi 2002r
  • Miejscowość: konin
Re: Szarpie po wrzuceniu 2 biegu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2011, 18:21:55 »
Byłem wybadać problem u fachowców ( sprawdzony dogłębnie silnik ) i według nich są to symptomy zużywającego się sprzęgła.Mam oryginalny przebieg 215 000 tyś.km i nie wiem czy sprzęgło było wymieniane,najprawdopodobniej nie.Więc myślę,że za jakiś czas czeka mnie wymiana tego elementu gdy nie da się już jeździć.