Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z zamkiem, centralny odbija / czujnikiem zamkniętych / otwartych drzwi...  (Przeczytany 36802 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stefan Sitarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI (90) 02' rok 124 tyś km / teraz już 145 tyś km
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo, sport, ...
  • Miejscowość: Warszawa
Witam proszę i pomoc lub ew. link do artykułu bo być może już ktoś szukał lub miał taki problem...

Nie mogę zamknąć samochodu, padł prawdopodobnie czujnik zamkniętych otwartych drzwi po stronie pasażera z przodu. Np. przy otwartych drzwiach nie świeci mi się kontrolka otwartych drzwi i nie świeci się lampka w podsufitce. Dodatkowo kiedy chce zamknąć drzwi centralny działa ale odbija, nie pozwalając zamknąć auta, mowa tu o próbie zamknięcia od strony kierowcy, dodatkowo gdy próbuje zamknąć drzwi po stronie pasażer przód, zamek centralny wg nie reaguje...

Czy ktoś ma jakieś pomysły, lub ew. jeżeli zbyt mało informacji zostało zawarte do zweryfikowania usterki to proszę o pytania,

ps. sprawdzałem przewody są całe, kostka w drzwiach jest dobrze dokręcona, cóż więcej, zdjąłem boczek i odchyliłem kawałek maty ale niestety dostęp tam jest trudny i dodatkowo nie wiem gdzie dokładnie szukać problemu, chciałem odpiąć kostkę która dochodzi do zamka z przewodami ale ciężko z miejscem...;/

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za zainteresowanie.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Jeśli jest uszkodzony czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi, to central może wariować, bo myśli że któreś drzwi są niedomknięte i dlatego odbija. Tylko że central nie reaguje na zamykanie w drzwiach pasażera, to może siłownik master w tych drzwiach siadł, że nie oddziałuje na central.

Offline Stefan Sitarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI (90) 02' rok 124 tyś km / teraz już 145 tyś km
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo, sport, ...
  • Miejscowość: Warszawa
Odebrałem autko od elektryka... problem w instalacji, podobno "połączenia beczkowe" lub coś tam jeszcze innego w tej wiązce było nie tak...oczywiście prawdy nigdy nie dowiemy się a koszt naprawy to 250zł...oczywiście zrobiono mi również strojenie kluczyka z centralką za pomocą komputera i karty kodowej, koszt oceniam na 50-100zł więc chyba nie jest źle...suma = 250 zł za całą naprawę, robocizna trwała 4 godziny:D

Offline Krzysztof Myśliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: kołobrzeg
  • Posiadany samochód: xsara kombi
  • Miejscowość: kołobrzeg
A na przyszłość kolego to pękł kabel od centralnego 15 minut roboty i 250 w kieszeni te kable tak mają najczęściej pękają
cobretti

Offline Krzysztof Myśliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: kołobrzeg
  • Posiadany samochód: xsara kombi
  • Miejscowość: kołobrzeg
nie dopisałęm w drzwiach o szczegółly jak chcesz sie dowiedzieć chętnie pomogę
cobretti

Offline Stefan Sitarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI (90) 02' rok 124 tyś km / teraz już 145 tyś km
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo, sport, ...
  • Miejscowość: Warszawa
no co racja to racja...ale powiem szczerze że trochę nie uśmiechało mi się wyjmowanie zamka i tej całej otuliny, jak patrzyłem jaki tam jest bałagan jeżeli chodzi o ilość kabli...a druga sprawa to fakt że podłączyli mi autko do kompa żeby kluczyk zestroić...a to juz tylko komputer i karta kodowa... nie mam programów ani złącza żadnego niestety żeby samemu to zrobić...;/

w każdym razie dzięki bardzo za podpowiedź na pewno następnym razem będę mądrzejszy i dłużej poszperam...

Offline marcin pawlowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: citroen xara 1,4 (forte)
panowie a gdzie jest dokladnie ten czunik otwarcia drzwi gdyz mam taki sam problem

Offline Jan Marek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Wroclaw
  • Posiadany samochód: xsara II kombi HDI 110 2002
  • Zainteresowania: zależy od nastroju
  • Miejscowość: Wroclaw
Cytuj

marcin pawlowski napisał:
panowie a gdzie jest dokladnie ten czunik otwarcia drzwi gdyz mam taki sam problem


Dokładnie  czujnik  jest  zblokowany  z  zamkiem  nie  rozbieralnym (plastikowy zgrzewany element)  , chyba  że  się  ..bardzo uprzesz

Offline józef abramowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: lublin
  • Posiadany samochód: xantia 1.8 1995r
  • Miejscowość: lublin
u mnie odbija zamek od pasażera,i nie mogę zamknąć,ale od pasażera zamyka.co zrobić żeby zamykał od kierowcy?

Offline józef abramowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: lublin
  • Posiadany samochód: xantia 1.8 1995r
  • Miejscowość: lublin
pomyliłem-odbija od kierowcy.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
u mnie problem byl z zamkiem od strony pasazera, jak sie okazalo w tej zlaczce gumowej mialem przedarte 2 przewody.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Stefan Sitarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI (90) 02' rok 124 tyś km / teraz już 145 tyś km
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo, sport, ...
  • Miejscowość: Warszawa
Ale panowie tak jak napisałem...problem nie leżał bezpośrednio w samym czujniku tylko po instalacji po kablach w słupku od strony kierowcy bo tam przewody się rozgałęziają z jednego na kilka i te beczki śniedzieją...zwierają czy co tam się z tym dzieje dokładnie nie wiem ale zapewne starość i wilgoć...i to było do poprawki...;/ choć tak naprawdę do końca jak jest twój mechanik choćby był najlepszy, najmilszy to i tak prawdy ci nie powie...;/

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
mi wlasnie mechanik powiedzial co bylo, a widze ze problem lezal w tym samym miejscu;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline mirosław kudrawczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: zielona góra
  • Posiadany samochód: citroen xsara
  • Miejscowość: zielona góra
Jestem nowym uzytkownikiem xsary i mam problem z zaświecajacą sie kontrolką otwarcia drzwi po stronie kierowcy podczaas jazdy po wybojach i na przechyłach.Czy to coś gdzieś nie styka , jeśli tak to proszę o jakieś rady.

Offline Tomek Jelenski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 2.0HDi hatchback exclusive
  • Miejscowość: Krosno
Witam Klubowiczów :)
Od wczoraj zaczął mi odbijać centralny jak chcę go zamknąć z pilota. Wysiadam, naciskam zamknięcie na pilocie a centralny zamyka i od razu otwiera. Natomiast jak wsiądę do środka na miejscu kierowcy, wcisnę zamknięcie w drzwiach pasażera(centralny zamyka i otwiera lecz przycisk zamykania od strony pasażera się nie ruszy), wyjdę z autka i zamknę drzwi to centralny z pilota się już zamyka. Czy to może być to połączenie ?
Jeżeli tak to gdzie ono się znajduje?
Pozdrawiam :)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Ja tak mialem jak mi zamarzlo cos w centralnym zamku. Tez odbijal. Najpierw sprawdz kable w przelotce w drzwiach przy zawiasach. Jesli ok to tak jak u mnie cos zamarzlo i pomoze porządne rozgrzanie auta w srodku lub wstawienie na hale gdzie jest temperatura na plusie.

Offline Damian Drwięga

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Jasionów
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI
  • Miejscowość: Jasionów
Też mam podobny problem. Prawdopodobnie wszystko przez te mrozy. Auto poprzez pilota się zamyka ale od razu odbija. Ale jeżli włoże kluczyk i przekręcę to wszystko jest ok. czekam na wiosne ;)

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
A mi przestał działać z pilota jakiś czas temu, czasami też nie działał ale to sporadycznie, teraz w ogole nie działa.
Czasami odbija zamykając z kluczyka a czasami zamyka tylko jedne drzwi drugie muszę zamknąć osobno, jednak bagażnik się nie zamknie tak....
Ma ktoś pomysły?
mrozy nie są przyczyną bo parkuje w garażu powyżej 0 stopni.
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

Offline Tomek Jelenski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 2.0HDi hatchback exclusive
  • Miejscowość: Krosno
U mnie już jest dobrze. Psiknąłem trochę WD40 do zamków, postawiłem w garażu i jak ręką odjął :)

Offline Jarosław Sternal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI 90 KM, 2001 exclusive
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Problem z zamkiem, centralny odbija / czujnikiem zamkniętych / otwartych drzwi...
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2016, 15:37:59 »
Jak się dobrać do tej wiązki od lewych tylnych drzwi? Mam ten sam problem z centralnym co koledzy. Czasami działa, a czasami nie. Czasami pomaga zwykłe otwarcie i zamknięcie drzwi i już centralny zamyka samochód, ale też czasami potrafi podczas jazdy sygnalizować niezamknięte drzwi- i wtedy wiadomo: piszczy, świecą kontrolki, zapalają się lampki wewnątrz kabiny...
Kable w przelotce sprawdziłem - żaden nie wygląda na złamany.
Czytałem, że to może być wina czujnika w zamku, ale przed wymianą zamka wolałbym sprawdzić to rozgałęzienie wiązki. Tylko nie wiem jak się do niej dobrać...
Wcześniej było Saxo 1.4