Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowy odgłos przy odpalaniu ?  (Przeczytany 947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« dnia: Listopad 16, 2011, 15:22:19 »
Witam. Od jakiegoś miesiąca przy odpalaniu samochodu towarzyszy dziwny odgłos. Nie za bardzo mam możliwość sprawdzić w tygodniu jak to brzmi pod  maską (wstaje o 3:30 więc wszyscy śpią) ale w weekend postaram się sprawdzić. Są dwa odgłosy. Jeden pojawił sie jednocześnie z drugim więc sądzę, że przyczyna jest jedna. Zapraszam do filmów... krótkie ale na pewno podpowiedzą więcej niż ja jestem w stanie :P

Odpalanie na zimno (po 16 godzinach postoju, 3:40 rano): KLIK

Jazda na zimnym silniku, tuż po odpaleniu. KLIK

Dodam, że ten odgłos występuje jedynie przez pierwsze 30 sekund jazdy a czasami nawet krócej.

Turbina działa bez zarzutu jak by ktoś chciał przypisać ten odgłos właśnie jej :P Na oleju przejechałem około 8 tysięcy km więc raczej też nie jego wina 10 W 40. Pół roku temu zdejmowana miska olejowa, łańcuch na pompie olejowej sztywniutko, tak jak powinien być. Jakieś pomysły ? Proszę o pomoc :(

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 22:27:07 »
Przy odpaleniu słabo to słychać, jest taki metaliczny dźwięk, ale to normalne przy niskich temp.,ale przy jeździe jest takie coś, może jakaś, rolka ,napinacz, wspomaganie pompa ,zimno to i ciężej chodzi.Ciężko tak strzelić maska w górę i nasłuchuj



chłopie !!!! 3.30??? zasnął bym za kierownicą ;)

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2011, 18:21:19 »
Jutro położę telefon gdzieś pod maską,  na podszybiu albo pod samochodem i może będzie lepiej słychać. Generalnie odgłos podobny jak bym za długo przytrzymał samochód na rozruszniku...  (co mi sie zdarzyło może ze 2 razy na 2 lata :| ). Pomijając wszystko, rozrusznik ma prawo wydawać takie śmieszne odgłosy wycia w razie jakiejś usterki ? Nigdy nie było problemu z odpalaniem...

EDIT: W służbowym trupie VW T4 2.4 D odgłos przy odpalaniu jest prawie identyczny jak mój pierwszy... tylko że tam występuje on przy każdym odpaleniu i dodatkowo dzwoni podczas jazdy... przypuszczam że tam jest problem ze ślizgającym się łańcuchem pompy olejowej bo efektom dźwiękowym towarzyszy migająca co chwile kontrolka ciśnienia oleju...

PS: mi to bardzo pasuje ;) 12:30 w domu.. :>

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2011, 09:46:41 »
News!  Chyba juz wiem o co chodzi. Dzisiaj odrazu po odpaleniu samochodu sprobowalem przez sekunde przytrzymac rozrusznik na zapalonym silniku i okazalo sie ze te niby dzwonienie sie pojawilo. Ten sam test na cieplym silniku-nic nie dzwoni :) Czy to cos powaznego z tym rozrusznikiem ? Mial ktos taki przypadek ?

Odpalanie po nocy

Odpalanie po 4 godzinach + test

Test na ciepło

Offline Mariusz Łukiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 16V 80kW
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2011, 15:41:23 »
Przycina się elektromagnes, też tak mam zimą ale jeżdżę z tym bo przy temp powyzej 5 st C jest ok

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowy odgłos przy odpalaniu ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 16:11:35 »
Witaj. U Ciebie też jest to wycie przez pierwsze kilka sekund jazdy ? Drogo wychodzi naprawa ? (co do wymiany) Czym grozi zajechanie w ten sposób rozrusznika ? Szczotki czy coś więcej ? Wole znać ryzyko i być świadomym. Bo jeżeli koszty wiele nie wzrosną to poczekam z tym na razie. Boje się, że za którymś razem coś sie przytnie mocniej (np przy zimowych mrozach -25) i albo spale rozrusznik albo w ogóle się popsuje i nie odpali :P