Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak wartości temperatury zewnętrznej  (Przeczytany 5008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Moch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Garwolin
Brak wartości temperatury zewnętrznej
« dnia: Listopad 15, 2011, 17:09:13 »
Witam wszystkich,
Jestem nowym użytkownikiem i dlatego też od razu przepraszam, jeżeli taki wątek był już podejmowany.
Mam Xsara Picasso 2.0 HDI z 2004 roku.
Od chwili zakupu nie pokazuje mi na wyświetlaczu temperatury zewnętrznej.
Czujnik w lusterku jest dobry - wymieniony na nowy.
Mam do Was pytania:
1. Co jeszcze mogę sprawdzić? Które ze styków na wiązce wychodzącej z drzwi odpowiadają za czujnik? To samo w gnieździe w karoserii.
2. Czy brak tego odczytu ma wpływ na inne podzespoły samochodu, takie jak grzanie świec żarowych czy klimatyzację? Ta ostatnia chodzi bez zarzutu.

Dodatkowo mam problem z elektryczna regulacją lusterek zewnętrznych po obydwu stronach. Może macie także jakiś pomysł na to?

A może znacie jakiś dobry warsztat w Warszawie, który mógłby mi to zdiagnozować/naprawić za rozsądne pieniądze.
Będę wdzięczny za podpowiedź i ewentualną instrukcję naprawy.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 19:14:40 »
Na początku napisze tak uzupęłnij dane w profilu. Napisz jaki masz kłopot z lusterkami ? Może przewody zostały zamienione podczas wymiany czujnika zewnętrznej temperatury. Może jakiś przewód jest przetarty sprawdzałeś ?
Darek

Offline Grzegorz Moch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Garwolin
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 11:01:44 »
Prawe lusterko "chodzi" tylko w jedną stroną a na lewym regulacja nie działa. Przełącznik do regulacji jest nowy - wymieniony.
A gdzie takie kabelki lubią się przecierać? Gdzie ich szukać?
O ile dobrze pamiętam jak tylko kupiłem to autko termometr coś tam pokazywał - wartości nierealne. Teraz na wyświetlaczu mam tylko kreseczki.
Może faktycznie instalacja się gdzie przetarła - tylko gdzie?

Będę wdzięczny za pomoc.

Offline Grzegorz Pyteraf

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Korczyna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Korczyna
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 11:50:24 »
W Peugeocie 306 dość wiekowym takim miejscem jest przejście wiązki z karoserii do drzwi. Gumowa osłonka niby cała, a w środku zgroza, większość kabli poukręcana. Może nasze cytrynki też tak mają?

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 12:35:22 »
Więcej na temat elektryki to może powiedzieć kolega Jacek Sabok zapytaj jego bezpośrednio może coś ci podpowie
Darek

Offline Grzegorz Moch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Garwolin
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2011, 13:00:07 »
A masz może jakiś kontakt do Jacek Sabok?
Strasznie mnie irytuje brak wskazań tempertatury i muszę coś z tym zrobić.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2011, 13:40:19 »
sprawdziłbym po pierwsze jak koledzy radzą przelotkę miedzy drzwiami i nadwoziem , zsunąć częsciowo gumę i ciągnąc za przewody wieczorem podam ci kolory przewodów, pózniej zostaje złaczka w drzwiach pod tapicerką :)

co do regulacji lusterek najwieszym prawdopodobieństwem jest uszkodzenie przełacznika ....

Offline Grzegorz Moch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Garwolin
Re: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2011, 14:33:24 »
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Z góry dziękuję wszystkim.

Offline Artur Grotowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 I 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2015, 23:44:01 »
Witam, aby nie dublować tematów wątków, chciałbym odświeżyć ten stary.
Mam XP 1.8 2002. W miejscu temperatury mam dwie kreski. Początkowo padł mi cały prawy wyświetlacz, kupiłem drugi zegar na allegro i wsadziłem nowy. Wpadłem już z przebiegiem, bo jak pisano w innych wątkach przepisał mi się wyższy stan licznika, ale pytanie dotyczy termometru.
Wcześniej przed padnięciem wyświetlacza działał, teraz nie wiem czy przyczyny szukać w samym czujniku czy to wina wymiany wyświetlacza z innego modelu i trzeba np. coś odblokować w BCI?

Offline Adam Kowalik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V. Tonic 2003,
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2018, 11:19:52 »
Mam taki problem a raczej zagadkę.
Zakupiłem miesiąc temu xsare Picasso 1.8 r 2003..od samego początku pokazuje mi temperaturę 13-14 stopni. Ktoś wymienił lusterko ale nie jestem pewien czy lusterko jest od Xsary Picasso. Na dole lusterka brak czujnika, pomyślałem, może ktoś wymontował albo wersja od Anglika,.Zły trop, w wiązce do lusterka idzie 7 kabelków (3 do ślniczka, 2 do ogrzewania i 2 do czujnika temperatury) .Podejrzewam że lusterko miało inną kostkę( kabelki były sztukowane). Po rozebraniu lusterka 2 kabelki giną w górnej części lusterka, wygląda na to że ten model ma czujnik w górnej części zaraz przy zewnętrznej obudowie. Ciąg dalszy zagadki, po numerze lusterka (96570982xt) znalazłem w necie ale głównie na e-bayu że lusterko jednak jest od Picasso od roku 04-09.
Skoro już jakiś czujnik jest to może wystarczy go potrzebna jest adaptacją do kompa, albo ten czujnik jest uszkodzony. No i czy ktoś się wypowie na temat czujnika w środku lusterka, oczywiście w obudowie na dole jest przygotowany otwór pod tradycyjny czujnik.

Fotki:
https://drive.google.com/file/d/1PVFgpA1GtmZWpDB-j3McN2Y_POJ46jpv/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1wFD-9PRbPs_DdESoQQKoUjdM0vhlXA2L/view?usp=drivesdk

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Odp: Brak wartości temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2018, 22:39:29 »
Nie. Musisz kupic taki jak powinien byc. Na Allegro kosztuje jakies 20zl. To tylko termistor. Ty masz inna charakterystyke i adaptacja kompa nic nie pomoze. Nie ma takiej opcji poprostu,