Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przewód do pompy wspomagania..  (Przeczytany 2165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksander Majka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara coupe, 98 (1 rej.99) 1.9 TD
  • Miejscowość: Bytom
przewód do pompy wspomagania..
« dnia: Grudzień 13, 2011, 12:52:16 »
Witajcie. Autko mi bardzo piszczy przy skręcie i rano jest problem ze wspomaganiem. Myślałem, że to nawaliła cała pompa wspomagania, ale okazało się że to tylko przewód do pompy. Gdzie mógłbym coś takiego znaleźć i czy do Xsary 1.9 TD 98 rocznik pasuje przewód od innych Xsar ? lub może w ogóle z jakiś innych citroenów ? niestety, jestem laikiem w tych sprawach. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. pozdrawiam
pozdrawiam, Olek
__________________________
Xsara Coupe, 98 r. (1 rej 99) 1.9 TD 90 km. kolor granatowy (moja dziewczyna, mówi ze kobalt :) )

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:33:41 »
naświetl sprawę jaśniej,jak ci autko piszczy?może pasek piszczy?podczas skrętu pompa jest najbardziej obciążona i może pasek ślizgać i piszczeć,jeśli masz uszkodzony wąż to płyn ci ucieka?..a jeśli wąż to nic prostszego niż kupić w sklepie motoryzacyjnym nowy,ja tak robię,idę i kupuję,jeśli nie maja na miejscu to mi zamawiają,po co stary używany zakładać?napisz więcej,czy płyn ci wyciekł itp,pozdrawiam.
maniek ;-)

Offline Mariusz Łukiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 16V 80kW
  • Miejscowość: Szczecin
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:39:16 »
W sklepie przewód ciśnieniowy (bo chyba o ten chodzi) kosztuje tyle co regenerowana pompa, najpierw odpowietrz układ wspomagania i zobacz czy tez będziesz miał taki objaw.

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:16:32 »
jak odpowietrzyc układ wspomagania ??
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:42:57 »
Wlewasz olej do zbiorniczka,odpalasz i kołami w lewo , w prawo i  się odpowietrzy.Gasisz sprawdzasz stan i tyle.

Offline Aleksander Majka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara coupe, 98 (1 rej.99) 1.9 TD
  • Miejscowość: Bytom
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2011, 11:43:38 »
płyn jest .. myślałem, że to pompa się zepsuła, ale mechanik wyjaśnił mi, że to tylko przewód. Nowy w salonie kosztuje 200 zł, ale na szrocie taniej. Nie znam się zbytnio na mechanice dlatego nie wiem jak co posprawdzać ..

auto po prostu wydaje dźwięk bliski piszczenia przy skręcie i blokuje się wspomaganie. Jak się go odpali to w ogóle nie działa i dopiero potem zaczyna chodzić. Wcześniej ten dźwięk po jakimś czasie ustępował, teraz już jest ciągły i nasila się przy manewrach kierownicą.
pozdrawiam, Olek
__________________________
Xsara Coupe, 98 r. (1 rej 99) 1.9 TD 90 km. kolor granatowy (moja dziewczyna, mówi ze kobalt :) )

Offline Aleksander Majka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara coupe, 98 (1 rej.99) 1.9 TD
  • Miejscowość: Bytom
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:34:08 »
ok.. troszkę sprawę zaniedbałem z braku czasu :/

teraz pytanie! - czy przewód wspomagania do Xsary jest uniwersalny, czy do 1.9 TD pasuje tylko z tego modelu a już np z benzyny niet ?
pozdrawiam, Olek
__________________________
Xsara Coupe, 98 r. (1 rej 99) 1.9 TD 90 km. kolor granatowy (moja dziewczyna, mówi ze kobalt :) )

Offline mateusz grzybko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: białystok
  • Posiadany samochód: citroen xsara
  • Miejscowość: białystok
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:29:06 »
witam
do każdego silnika był inny przewód . rozwiązanie jest takie żeby oddać ten przewód do regenaracji  nie każda firma się tego podejmuje ale warto spróbować ja akurta mam znajomości to naprawili mi w mojej xsarze za 60 zł

crprog

  • Gość
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:42:56 »
O co chodzi z tym przewodem? w jaki sposób on może być zepsuty? rozumiem nieszczelny zagięty? zepsuty? on się raczej nie zużywa, może ktoś to dokładniej wyjaśni ;)

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: przewód do pompy wspomagania..
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:10:28 »
Ja też nie mogę pojąć. Jak przewód popsuty, to z niego cieknie. W tedy wymiana.
Jak piszczy to albo naciągnąć pasek napędzający pompę, albo wymienić pasek na nowy.

Jak przewód uszkodzony- czytaj cieknie. W takim przypadku warto przed wydanie kupy kasy w ASO podjechać z tym przewodem do sklepów, serwisów zajmujących się hydrauliką siłową np. przy maszynach budowlanych, czy naczepami TIR-ów. To są małe przekroje przewodów i wtedy jest duża szansa, że wymienią przewody i złączki. Nie będzie to takie drogie.
Dla przykładu podam, że zakucie nowego przewodu ciśnieniowego 1mb i średnicy ok 1"  do ładowarki jednonaczyniowej przy siłowniku łyżki kosztuje ok 180 zł. Już 2 razy byłem zmuszony do wymiany z racji wykonywanego obecnie zawodu. Więc taki przewód od wspomagania na pewno będzie dużo tańszy. Kwestia czy będą mieli odpowiednie przektoje i złączki/ zakuwki.