Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wielkość kół...  (Przeczytany 2553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nowak Mariusz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Jaworzno
wielkość kół...
« dnia: Sierpień 29, 2011, 21:45:57 »
siema, wpadlem ostatnio napomysł by wrzucic do swojego kombiaka 17calowe felunie..co o tym myślicie..jest to osiagalne lecz troche roboty napewno bedzie ;d czekam na wasze zdanie..

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2011, 20:22:01 »
16 by wystarczyły ;) ladnie to będzie wyglądało i może bedzie sie lepiej prowadził ale spalanie w góre -  (chodzi głównie o szerokość koła i wzrost oporów toczenia) edytuje bo widze ze kilka postów zostało usunietych a niektóre zmienionie......

Offline Nowak Mariusz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2011, 00:53:46 »
mam 17" w   garazu i zamierzam je zalozyc..nie tyle srednica co szerokosc kol zwieksza spalanie..

Offline Tomasz Dubas

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 299
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Złomy,złomy,jeszcze raz złomy.
  • Zainteresowania: Żona Neevor-a. ;-)
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2011, 11:07:36 »
Nie bez znaczenia jest fakt oporów toczenia samej opony,inaczej toczą się michałki,inaczej nokian.
Nokian ma większe opory toczenia od jakiejkolwiek michałki,więc i przyczepność lepszą,jednak minusem jest znacznie szybsze zużycie opon w porównaniu do michałek,które sie nie zużywają.
Po deszczu michałki ślicznie sie ślizgają w przeciwieństwie do mocno zużytych kleberków itp.
Kilka tematów niżej pytałem o rozmiar kółek,zerknij,jest kilka podpowiedzi.
U mnie będzie 205/45/16 i uważam to za max jaki można zastosować,weź pod uwagę masę nieresorowalną,co w przypadku szatana pod maską czyli 1.4,ma znaczenie.
Za jakiś czas szukaj na mieście granatowego "brejka" ze szczerbatym debilem za sterami,kilka golfów powkurza....
Vizeks

Offline Nowak Mariusz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2011, 12:56:09 »
tomek co Ty sie tak wkurzasz?;>>
ja po prostu postawilem sobie zadanie wrzucic tam 17 i zobacze,moze sie uda a moze nie..nie przejmuje sie jakie bedzie spalanie czy bedzie mialo do 100 50h..po jawo wiesz dobrze jak sie jezdzi..to ma wygladac po prostu..

Offline Bartek Róża

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Jawiszowice
  • Posiadany samochód: citroen zx
  • Zainteresowania: motoryzacja, tuning, numizmatyka :)
  • Miejscowość: Jawiszowice
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2011, 20:32:24 »
17 ki wchodzą bo mam doświadczenie i przarabiałem 17/205/40 plus zglebiony zawias ale szczerze... nie wygląda to dobrze Do zx-a pasują idealnie 16 cali

Offline Nowak Mariusz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: wielkość kół...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2012, 14:28:44 »
ja miałem we wrzesniu mały problem z moim zx i narazie nie kombinowałem z 17cali...musiałem duzo mechaniki zrobic ;/ no ale teraz przynajmniej lepiej jezdzi ;)) hmmm 17 stoja w garazu,ale chyba je sprzedam..myslalem duzo aby zalozyc gwincik i jakies mniejsze kółeczka..kto co sadzi o tym? jakies pomysły? aa i interesuje mnie zabudowa bagaznika w kombi..macie jakies pomysły na to? mamy piekna zime wiec jest czas na pare pierdółek ;d