Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.  (Przeczytany 14064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Grzybowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2003r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [C5 mk3 2008 1,6 HDI] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:59:48 »
W dolnej części progu powinny być otwory odpływowe (wydaje mi się ,  że powinny być co najmniej trzy-z przodu progu , w środku i z tyłu).  Jeśli te otwory są pozatykane to woda spływając do progu wypełni go  a następnie będzie się przelewać do wnętrza samochodu.
Sprawdź tą opcję.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2012, 23:59:07 »
Cytuj

Jacek Żłobicki napisał:
Witam. Mam sprawę szukałem na forum ale nic nie znalazłem, przechodzę do sprawy. Kilka dni padało a autem nie jeździłem(C5 MKIII 2008) dziś chciałem odkurzyć wyjąłem gumowe dywaniki a pod spodem mokro(od strony pasażera)tak jakby ciekło pod dywanami. Miał ktoś coś podobnego??Proszę o pomoc.


Ja miałem. W zeszłym roku jesienią. W nocy padało (mocno). Rano jak zawsze odpaliłem auto, ruszyłem i... Od strony pasażera wylało się jakiś litr wody (spod schowka pasażera). Auto było jeszcze na gwarancji, więc natychmiast pojechałem do serwisu zamiast do pracy. Stwierdzili po rozebraniu podszybia, że jakieś uszczelnienia powysychały i woda dostała się przez to do kabiny. Odpływy były swoją drogą pozapychane. Wyczyścili, uszczelnili i jak na razie wszystko jest ok. Nie wiem czy przyczyna jest taka sama u ciebie i u mnie, ale objawy są bardzo podobne - oprócz ilości wody. Dobrze nikt nie jechał obok mnie, bo nogi miałby całe mokre.
Inną przygodę z wodą miałem w wakacje. Tym razem w tylnych drzwiach. Pozypychały się otwory odpływowe i woda co jakiś czas się zbierała w takiej ilości, że chlupała przy zamykaniu.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2012, 19:43:08 »
W moim przypadku na postoju nie cieknie bo w czasie deszczu nic nie widać a mam jeszcze wyjęta cała podłogę:)  tylko w czasie jazdy gdzieś sie zbiera woda i tyłem jak na zdjęciu wycieka.Ale dziś rozebrałem nadkole z przodu i sylikonem dekarskim posylikonowałem to co wydawało mi się za stosowne. Zobaczymy jaki to przyniesie efekt jak narazie pojechałem na myjnie i dałem mu ognia nawet z myciem podwozia zobaczymy co będzie.

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:06:31 »
Panowie mała zmiana!!! jednak na postoju chyba tez cieknie ale mam miejsce którędy woda wlewa się do auta jest zaznaczone na zdjęciu. Jest to miejsce na spinkę trzymająca boczek plastikowy na wysokości schowka. Tamtędy woda sie wlewa!!Wiem że to jest wysoko ale tam jest napełniony profil wodą, wzdłuż progu tez są takie miejsca na spinki ale tylko tak wysoko wlewa się woda:(

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2012, 21:11:23 »
Może trochę nie na temat ale ,
Jacek ,a czy możesz powiedzieć jak zdjąć boczek drzwi przednich ,chciałem spróbować poprawić jakość brzmienia audio w mojej c5.

Offline Andrzej Grzybowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2003r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 20, 2012, 12:26:38 »
Jacku, widzę ,  że woda zbiera się w słupku. Skądś napływa ale nie odpływa i wypełnia słupek aż do poziomu tego otworu i następnie wlewa się do wnętrza samochodu. Z tego słupka powinien być chyba odpływ wody do progu a następnie z progu na zewnątrz. Coś jest zatkane.
Może zainwestujesz w coś takiego  
http://allegro.pl/endoskop-voltcraft-bs-10-kamera-inspekcyjna-usb-i2061302710.html  
i zobaczysz od środka co się tam dzieje. Porównaj wtedy oba słupki czy w tym drugim jest odpływ. Może zobaczysz skąd napływa woda.
Mnie taki endoskop ułatwił parę razy rozpoznanie gdzie normalnie nie dało się zajrzeć. Więc może spróbuj tak to wyśledzić.

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2012, 06:39:06 »
czekam na taki endoskop ale i tak szukam nadal ale bez rezultatów lecz nie poddaje się . Jak coś będzie napisze.

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2012, 16:39:09 »
a może ktoś ma rysunek budowy ramy podszybia, słupka samochodu bo może po takich rysunkach dojdę co jest gdzie i znajdę możliwość przecieku...

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2012, 17:28:30 »
Już niby po sprawie, auto oddałem do serwisu citroena oni stwierdzili nieszczelność koło nagrzewnicy i w okolicach ramy przy błotniku. Sprawa skończyła się wyjęciem deski rozdzielczej, zdjęciem błotnika lampy, zderzaka i jeszcze raz wszystko uszczelniali lecz 1700 pln poszło. cóż i tak bywa.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2019, 17:18:16 »
Witajcie, dzisiejsza wizyta na myjni automatycznej, polało się jak z kranu z pod deski za schowkiem, coś się zatkało że woda zamiast pod auto poszła do środka?


Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [Mk3] Mokry dywanik od strony pasażera.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2019, 22:27:25 »
Najprawdopodobniej masz zapchane odpływy na podszybiu. W lato profilaktycznie ściągnąłem osłonę i ramiona wycieraczek, pod nimi w kierunku nawiewu do kabiny, kupa liści i innej maści śmieci, które w taki czy inny sposób się tam dostały.