Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko  (Przeczytany 2318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Rochnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110km
  • Miejscowość: Rypin
zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« dnia: Styczeń 27, 2012, 11:53:48 »
Witam
Mam pytanko czy ktos z forumowiczow przerabial temat podlaczenia jakiegos zestawu glosno mowiacego pod fabryczne radio? Zastanawiam sie czy istnieje taka mozliwosc zeby to ladnie dzialalo....ale bez wielkich manewrow w elektryce....mam zwykle radyjko (kaseciak) niestety bez zmieniarki jeszcze

Gachu

  • Gość
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2012, 16:28:07 »
zestaw z transmiterem FM -zero zabawy w kabelki, jest na forum wątek, poczytaj i zapytaj autora jak się sprawuje

Offline Krzysztof Rochnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110km
  • Miejscowość: Rypin
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2012, 14:07:52 »
testowałem w innym aucie (sporo jeżdżę) i co chwila musiałem zmieniac częstotliwość,dlatego moje pytanie o zestaw głośno mówiący.....gdyby ktos miał jakies info na ten temat jestem wdzięczny

Gachu

  • Gość
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2012, 16:39:41 »
jak kupisz markowy zestaw wysokiej klasy a nie jakieś byle co za gorsze to będzie działać ładnie

Offline Krzysztof Rochnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110km
  • Miejscowość: Rypin
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 13:48:06 »
no dobra w poniedzialek zakupie nowy transmiter i zdam relacje jak dziala podczas jazdy

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 07:40:01 »
Napisz jaki kupiles i napisz jak sie sprawuje Mam podobny problem a w testowanie nie mam czasu sie bawic

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:51:51 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
jak kupisz markowy zestaw wysokiej klasy a nie jakieś byle co za gorsze to będzie działać ładnie

Niestety muszę się z tym zgodzić w 100%.
Zainwestowałem w zestaw Nokia CK-300 i jestem bardzo zadowolony. Telefon łączy się po bluetooth automatycznie jak wsiadam do samochodu, także nie muszę nawet go wyciągać z kieszeni, jak ktoś zadzwoni. Głos mam na głośnikach audio samochodu. jak nie chcesz wydać za dużo kasy, to polecam moje rozwiązanie. Znalazłem na Allegro gościa, który zmieniał auto i miał zestaw w idealnym stanie, tyle że raz instalowany. Co więcej, mieli wtedy w nokii promocję. Z sieci wydrukowałem sobie specjalny kupon i w autoryzowanym punkcie miałem instalację za darmo. Po dodaniu emulatora zmieniarki mogę nawet słuchać muzy z odtwarzacza mp3 w telefonie na audio samochodu.

Gachu

  • Gość
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2012, 09:14:34 »
nokia CK300 do najtańszych nie należy bo kosztuje od 410 zł  w górę (ceneo) jedna oferta na alledrogo 300zł druga 499 i tyle a tanie zestawy są od 99 zł

noi Nokia to raczej producent uznany i markowy w odróżnieniu od Car Kit Bluetooth

więc nie wiem z czym się nie zgadzasz

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:35:01 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
nokia CK300 do najtańszych nie należy bo kosztuje od 410 zł  w górę (ceneo) jedna oferta na alledrogo 300zł druga 499 i tyle a tanie zestawy są od 99 zł

noi Nokia to raczej producent uznany i markowy w odróżnieniu od Car Kit Bluetooth

więc nie wiem z czym się nie zgadzasz

Ależ ja się właśnie zgadzam z tym co wcześniej napisałeś. Zestaw markowy i po kłopocie :)
A ja swój lekko użyty kupiłem za 250,-

Offline Krzysztof Rochnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110km
  • Miejscowość: Rypin
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 16:38:42 »
ja tez mam nokie...ale wydac ponad 400zl na zestaw to troche ciezko,tym bardziej ze jajko leci niebawem na hamownie i ''wirus'' bo mocy zbyt malo,zostanie mi pogmeranie w instalacji elektrycznej od radia i podpiecie glosnomowiacego po kablach.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2012, 08:26:55 »
Tak jak napisałem - da się kupić taniej. A co do instalacji, nokiowy zestaw montuje się bez żadnego cięcia kabli. Są w zestawie odpowiednie wtyczki itd. Instalacja okazała się dziecinnie prosta. Poza tym mnie akurat zależało na nie ingerowaniu w instalację - cytryna na gwarancji.

Offline Marcin Iliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: KWIDZYN
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6Hdi 110 KM
  • Miejscowość: KWIDZYN
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2012, 15:27:00 »
Witam,

To jak to w końcu jest z tymi zestawami głośnomówiącymi podpinanymi pod oryginalne radio??
Chciałem zamontować zestaw Parrot Mki9100 i przeszukując internet jestem skołowany. Czy potrzeba oprócz zestawu głośnomówiącego dokupić adapter ISO ??
Posiadam model Xsara Picasso 2007 rok (oryginalne radio z CD) i wg producenta potrzebny jest adapter ale tak naprawdę nie mogę znaleźć adaptera do xsary picasso po 2006 roku. Żadna z osób na allegro nic nie pisze o adapterze.
Nie jest to tani zestaw więc muszę być na 100 % pewny czy taki zestaw zadziała czy nie. Piszą na forach dodatkowo że są problemy po podłączeniu zestawu z wyświetlaczem komputera pokładowego ale może źle to zrozumiałem.

PS. Zastanawiałem się nad mobilnym zestawem głośnomówiącym który będzie posiadał dobry transmiter fm i miał wybieranie głosowe i nic nie mogę znaleźć. Albo zestaw posiada dobry transmiter np Jabra Cruise I ale nie posiada wybierania głosowego (lub posiada ale ten który jest oryginalnie w komórce a ja mam kiepskie wybieranie głosowe w mojej komórce Samsung Galaxy S) albo na odwrót np Parrtot Minikit Slim który w ogóle nie posiada transmitera fm.


Pozdrawiam
MI

Offline Krzysztof Rochnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Rypin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110km
  • Miejscowość: Rypin
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2012, 10:37:14 »
ja tam rozmawialem z elektrykiem i powiedzial ze podlaczy mi co chce i wszystko bedzie dzialac....wystarczy wpiac sie w jakies kostki od radia cos pogmerac i bedzie dzialac...tak powiedzial.Wiec jak znajde wolna chwile to pojade do niego niech czaruje...

Offline Marcin Iliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: KWIDZYN
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6Hdi 110 KM
  • Miejscowość: KWIDZYN
Re: zestaw glosno mowiacy pod fabryczne radyjko
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2012, 19:07:16 »
No mi też tak elektryk mówi ale to ja kupuje zestaw za 600 zł a nie on wiec jak coś nie pójdzie po jego myśli to ja zostanę z problemem :(.

Edit: 01/03/2012:
Popytałem producenta Parrota i zaryzykowałem i kupiłem ten zestawik Mki9200.
W 100% jestem zadowolony z zakupu. Wszystko działa jak
powinno a i z montażem nie miałem problemów. Jedyny problem to wyłączanie się zestawu po 1 minucie od wyjścia z samochodu (z powodu "logiki zapłonu") ale to obszedłem podłączając parrota bezpośrednioo do wyjścia 12V z radia.

Pozdrawiam
MI