Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?  (Przeczytany 5647 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kuba Chełmicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: W-wa
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 110KM
  • Zainteresowania: wędki, pain(t)ball
  • Miejscowość: W-wa
Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« dnia: Luty 03, 2012, 08:39:28 »
Witajcie , niestety tegoroczne mrozy Pikuś przypłacił rozwaleniem się podnośnika szyby kierowcy. Po opuszczeniu już nie podnosi się ...a próba ciągniecia do góry nie przynosi żadnych efektów.
Czy ktoś może przerabiał ten temat.
Aha niestety nie działa link w "Zrób to sam" gdzie jest opis jak zdjąc tapicerkę z drzwi. może ktoś na szybko by to opisał .
Musże to zrobić bo po 20 min jazdy zaczynam zamarzać ... mimo że grzanie na full włączone  :evil:

Szacuneczek Qbas

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 09:57:04 »
No przy takich mrozach to ryzyko ściągać tapicerkę żeby nie połamać najlepiej robić to w pomieszczeniu ogrzanym. W rączce tej za którą ciągniesz są dwie śruby do odkręcenia musisz z niej zdjąć zaślepkę, nie pamiętam ale od strony zamka mogą być dwa wkręty też, zdemontuj głośnik i od dołu zacznij odrywać tapicerkę.
Darek

Offline Kuba Chełmicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: W-wa
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 110KM
  • Zainteresowania: wędki, pain(t)ball
  • Miejscowość: W-wa
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 11:21:00 »
Dzięki za podpoweidź, auto dam do zaprzyjaźnionego mechanika, bo ja nawet do garażu nie wjadę bo mam trumnę na dachu a przy takim mrozie trochę się boję ją zdejmować

Szacuneczek Qbas

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 19:24:16 »
Cytuj

Kuba Chełmicki napisał:
Witajcie , niestety tegoroczne mrozy Pikuś przypłacił rozwaleniem się podnośnika szyby kierowcy. Po opuszczeniu już nie podnosi się ...a próba ciągniecia do góry nie przynosi żadnych efektów.
Czy ktoś może przerabiał ten temat.
Aha niestety nie działa link w "Zrób to sam" gdzie jest opis jak zdjąc tapicerkę z drzwi. może ktoś na szybko by to opisał .
Musże to zrobić bo po 20 min jazdy zaczynam zamarzać ... mimo że grzanie na full włączone  :evil:

Szacuneczek Qbas

Czyli sinik pracuje a szyba się nie podnosi czy tak?
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Mariusz Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2007 2.0 HDI excl.
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2012, 17:11:25 »
Witam
W moim autku również problem z szybą kierowcy, nie chce się zasunąć do końca walczyłem z nią pół godziny i się udało z pomocą rąk oczywiście strasznie ciężko to szło tak jakby silniczek nie miał siły. Przy podnoszeniu i opuszczaniu słychać jakieś trzaski tak jak by coś z linką się działo. Może ktoś już wymieniał linki jeśli tak to bardzo proszę o poradę jak to zrobić ewentualnie gdzie kupić taki zestaw.
Były: Fiat 126p, Renault Megane '96 1.6 , Renault Laguna I '94 2.0 , Renault Laguna II '03 1.8 16V, Nissan Micra, Xsara Picasso, peugeot 206, obecnie C4 Picasso 2.0 HDi excl. 2007r.

Gachu

  • Gość
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2012, 20:06:19 »
a skąd wiesz że tam są linki, w omedze pękła mi zębatka i tak się właśnie działo, tam żadnych linek nie ma

Offline Mariusz Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2007 2.0 HDI excl.
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2012, 07:48:58 »
Linki są na pewno znalazłem gdzieś w internecie zestaw naprawczy i są 3 linki jakieś kółko i dwa ślizgi tylko nie wiem czy to jest przyczyną mojej usterki.
Były: Fiat 126p, Renault Megane '96 1.6 , Renault Laguna I '94 2.0 , Renault Laguna II '03 1.8 16V, Nissan Micra, Xsara Picasso, peugeot 206, obecnie C4 Picasso 2.0 HDi excl. 2007r.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2012, 19:35:21 »
To zdejmij tapicerkę drzwi i zobacz co tam się stało. Zdjęcie tapicerki to 15minut pracy dla kogoś kto robi to po raz pierwszy.
Darek

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: picasso 2.0HDI 2004
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2012, 22:04:25 »
przerabiałem wymianę linek 2 razy. za drugim razem sam zdemontowałem mechanizm zawiozłem do fachowca od regeneracji podnośników więc odpadły koszty usługi w warsztacie. co do samodzielnej wymiany linek czytałem że można spędzić długie godziny zanim się to prawidłowo poskłada a i złośliwość natury sprawia że czegoś akurat zabraknie. taka opcja wygląda na bezpieczniejszą i tańszą od zakupu używki.

Offline Mariusz Pikuski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO 1.8 16V 2005
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 11:06:03 »
Witam,
Ja proponuję sprawdzić czy przypadkiem nie przegnił Ci kabel doprowadzający napięcie do podnośnika - miałem taki przypadek  a tez kombinowałem z wymianą silniczka......
Pozdrawiam

Offline Mariusz Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2007 2.0 HDI excl.
  • Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2012, 13:28:19 »
Jeśli kabel by przegnił to pewnie wcale by się nic nie działo a u mnie się jakoś opuszcza tylko z podnoszeniem jest problem, zacina się w połowie i dopiero po wielkich trudach idzie dalej i przy końcówce coś tam strzela tak jak by linka jakaś była poszarpana.
Były: Fiat 126p, Renault Megane '96 1.6 , Renault Laguna I '94 2.0 , Renault Laguna II '03 1.8 16V, Nissan Micra, Xsara Picasso, peugeot 206, obecnie C4 Picasso 2.0 HDi excl. 2007r.

Offline Mariusz Pikuski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO 1.8 16V 2005
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2012, 10:17:43 »
Witam,
Przepraszam za późną odpowiedź - u mnie było podobnie - nie działało opuszczanie szyby - kupiłem nowy silniczek i podpiąłem go pod kostkę - też nie działał. Zacząłem poszukiwania poczynając od włącznika i okazało się że w gumowym oplocie (jak otworzysz drzwi idzie wiązka ok. 15 kabli - możesz ją wypiąć z drzwi) - ja  gdy odsłoniłem gumowy oplot przypadkiem wyciągnąłem przegnity kabelek - po jego skręceniu szyba działała aż miło.
Pozdro

Offline Andrzej Kwiatek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Tczew
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2012, 19:10:56 »
Witam! Panowie, mój problem też dotyczy podnośnika szyby. Najpierw z drzwi dochodziło tylko mruczenie (odmienne od tego zwyczajowego), a szyba pozostawała niedomknięta. Zdemontowałem cały mechanizm, sprawdziłem działanie silnika, po ponownym zamontowaniu okazało się, że mechanizm zaczął działąć, ale tylko, gdy nacviskam pulsacyjnie (nie moge operować szyba płynnie i dodatkowo, gdy naciskam podnoszenie to szyba opada i odwrotnie. NIe mogłem niczego źle podłączyć bo kostka pasuje tylko w jednej pozycji. Czy ktoś z Panów spotkał się z takim problemem?

Offline Łukasz Panasewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen C3 1.4HDI
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2012, 23:25:56 »
Hej Wszystkim!

Co prawda jeżdżę C3 ale miałem też podobny problem z podnoszeniem szyby, czasami działało a czasami nie. Okazało się że przyczyną był włącznik, który po latach dotykania zafajdał się. Rozebranie i przeczyszczenie pomogło i teraz wszystko chodzi aż miło.

Pozdrawiam!

Offline Rafał Kulikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2004 r.
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: Padnięty podnośnik szyb - jak sie do niego dobrać ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2012, 19:54:48 »
Witam mam problem z opuszczaniem i podnoszeniem szyb dokładnie  jednej od strony kierowcy mianowicie za każdym razem strasznie buczy jakby cos sie blokowało lub zacierało moze ma ktoś pomysł co to może być ja kompletnie nie wiem co tam sie znajduje na moje oko to chyba jakis silniczek kończy zycie:) z góry dzieki za odpowiedz