Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie amortyzatory  (Przeczytany 1637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Jakie amortyzatory
« dnia: Luty 21, 2012, 13:55:22 »
Witam
Moja Xsara daje powili sygnały, amortyzatory i sprężyny z tyłu wymagają już wymiany (wystarczy że dwie osoby siądą z tyłu i już koła chowają się nadkola). Po rekonesansie na allegro pojawił się dylemat jaki rodzaj amortyzatorów kupić? Widziałem amortyzatory olejowe, olejowo-gazowe i gazowe. Nie wiem, który rodzaj będzie najlepszy, zarówno na tył jak i na przód.
Będę raczej wymieniać łącznie ze sprężynami i byłbym wdzięczny o podpowiedź jakie jeszcze elementy warto było było by dopisać (chodzi mi o wszelkie drobne elementy gumowe i pomocnicze).

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie amortyzatory
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 14:05:34 »
Podstawowa sprawa to taka, że Xsara nie ma z tyłu sprężyn. Druga sprawa to taka, że to co piszesz to nie objaw zużytych amortyzatorów tylko zużytej tylnej belki. Kolejna sprawa jest taka, że koła mogą dość mocno chować się w nadkolach i dalej nic to nie ociera od nadwozie.

O tylnej belce wątków jest trochę,np. tutaj:
FAQ - Lista najczęstszych awarii, problemów
 
Xsara
 

Offline Łukasz Sofianowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Stargard Szczeciński
  • Posiadany samochód: Xsara I 1,4
  • Miejscowość: Stargard Szczeciński
Re: Jakie amortyzatory
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2012, 19:22:40 »
Belka była regenerowana rok temu i przejechałem na niej ledwo 10tyś km

Offline Kuba Warzyszyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDI 110km VTS
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: Jakie amortyzatory
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2012, 20:18:56 »
Zależy więc czy była regenerowana czy 'regenerowana' (nowe łożyska na zardzewiałe czopy itp), choć najważniejszą kwestią jest uszczelnienie. Dobrze uszczelniona belka może być przekładana ze złomowanych aut do nowszych i przejechać 500tys km, kiepsko uszczelniona w stanie fabrycznym może paść po 50kkm. Jeśli miałeś źle zregenerowaną mogła wg mnie paść i po 10kkm.

Offline zbigniew nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Skąd: barcin
  • Miejscowość: barcin
Re: Jakie amortyzatory
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2012, 20:44:51 »
Cytuj

Łukasz Sofianowicz napisał:
W grudniu przed świętami dokonałem regeneracji tylnej belki w Stargardzie Szczecińskim w zakładzie polączonym ze sklepem z częściami samochodowymi do aut francuskich:
 
TOMCAR ul. Marii Skłodowskiej-Curie 26 Stargard Szczeciński. tel 091 578 53 40. www.tomcar.sklep.pl

Nie wykonują regeneracji tak eksprowo jak Antałex (auto trzeba zostawić rano i wieczorem odbiór), za  regenerację belki zapłaciłem 1017zł ( było by 720zł, ale belka była już regenerowana i była odstawiona fuszerka i trzeba było wymienić belkę). Oczywiście roczna gwarancja.
Moim zdaniem zakład godny polecenia, wykonują takze pozostale naprawy na bardzo przystępnych cenach, do naprawy podchodzą kompleksowo.


Twój post sprzed roku.
Może by jednak do wykonawcy naprawy się zgłosić?
Tylko się nie daj wkręcić w tekst "jak auto przysiada to trzeba wymienić drążki skrętne", nic nie trzeba wymieniać, tam się reguluje wysokość na drążkach, również podczas składania belki podczas naprawy, tylko trzeba to umieć robić, a podejrzewam że oni chyba nie bardzo to potrafią.
Amortyzatory z wysokością nie mają nic wspólnego.
ANTAŁEX tylna belka naprawa regeneracja PEUGEOT CITROEN www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl
Skupuję zużyte belki