Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: głośna praca silnika  (Przeczytany 830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kondera

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: xsara 1,9TD
  • Miejscowość: Lublin
głośna praca silnika
« dnia: Luty 21, 2012, 17:28:55 »
Witam mam od paru dni pewien problem z samochodem a mianowicie silnik strasznie głośno pracuje, jestem posiadaczem xsary 1,9TD z 99 r.
sprawa wygląda następująco..... pewnego dnia przejechałem ponad 350 km i wszystko było ok, do czasu gdy ni z tąd ni z owąd stojąc w korku silnik zaczął mi bardzo głośno pracować. na początku myślałem, że wydech mi się urwał ale niestety to się nie stało. samochód stał przez jakieś 30 minut i musiałem wrócić na mieszkanie, podczas powrotu nagle silnik na wolnych obrotach wrócił do stanu normalności ale podczas dodawania gazu było słychać głośniejszą pracę. postawiłem samochód na parkingu i wyłączyłem silnik. po kilku dniach uruchamiam samochód i na wolnych obrotach znowu głośno pracuje nie wspominając już o dodawaniu gazu.
na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku

MOŻE WIECIE CO TO MOŻE BYĆ ALBO MIELIŚCIE JUŻ PODOBNE PROBLEMY
BARDZO PROSZĘ O POMOC BO NIE CHCE WYDAWAĆ niepotrzebnie pieniędzy a niestety za dużo ich nie mam ;/;/

Gachu

  • Gość
Re: głośna praca silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 19:43:12 »
i po co się drzesz jak stare gacie ???? (duże litery oznaczają krzyk)

do sprawdzenia cały układ wydechowy począwszy od uszczelek kolektora, jeśli to wykluczysz na 100% można szukać innej przyczyny

np. spalanie stukowe ale tak jak pisze najpierw wyeliminuj całkowicie układ wydechowy

Offline maciek sabat

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: citroen xsara 1.9d
  • Miejscowość: Kielce
Re: głośna praca silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2012, 18:14:21 »
Spalanie stukowe odpada, nie wsytępuje w samochodach o zapłonie ZS!!!

Offline Adam Kondera

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: xsara 1,9TD
  • Miejscowość: Lublin
Re: głośna praca silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2012, 19:59:45 »
wydech wykluczam ponieważ ostatnio u mechanika wymieniałem tłumik i było sprawdzony cały wydech.
byłem u mechanika i powiedział mi ze to jest pompa wtryskiwacza paliwa, zauważyłem tez , że silnik bardzo szybko się nagrzewa, przejadę kilka set metrów i już ma temperaturę ok. 70 stopni. jeszcze sytuacja taka ze jak uruchamiam silnik to od razu mi gaśnie, muszę przytrzymać go na wysokich obrotach żeby nie zgasł i później już w miarę działa silnik ale też potrafi obniżyć obroty do 800-700 i zgasnąć. czasami tez jest tak, że jak dodaje gazu to nie reaguję od razu tylko po jakiś 2 sekundach.