Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Buczenie przy dodawaniu gazu  (Przeczytany 6835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Buczenie przy dodawaniu gazu
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:48:51 »
Witam. Pisałem ostatnio o buczeniu w okolicy filtra powietrza ale mam wrażenie, że to co słyszę w kabinie to jednak coś innego. Podczas przyspieszania, na każdym biegu przy stosunkowo niskich obrotach np. 2 - 20 km/h, 3 - 30-40 km/h a najbardziej na 4 - 50-60 km/h słychać basowe buczenie.. nie wiem właściwie czego. Na wyższych obrotach dźwięk pomału zanika. Na wolnych obrotach na postoju również się to pojawia ale dużo ciszej niż podczas jazdy. Tylko jak dotknę gaz pojawia się. Poza tym silnik pracuje prawidłowo. Cóż to może być? Sprawdziłem wydech i to raczej nie to...

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:00:44 »
Cytuj

Krzysiek Mazurek napisał:
 Cóż to może być? Sprawdziłem wydech i to raczej nie to...


sprawdź wdech...

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:36:16 »
Dokładnie jak pisze kolega Arek - sprawdź puszkę i przewody filtra powietrza - albo jest gdzieś otwór w przewodach, albo puszka filtra jest źle założona - nieszczelna.

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:43:14 »
Właśnie w tym problem że cały wdech i w sumie wydech sprawdzone. Najgorsze jest to, że w sumie objawia się to szczególnie po rozgrzaniu silnika. Jak jest zimny praktycznie tego nie słyszę....

Offline Bartosz Gromowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Valencia (ESPAÑA)
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI rok 2002
  • Miejscowość: Valencia (ESPAÑA)
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2012, 23:38:10 »
U mnie przy brudnym filtrze powietrza, przy nacisnieciu gazu mulil sie i puszczal (czarne, wielkie baki). po wymianie, jak nowyyy. Kolega mial podobny problem w Opel Calibra, okazalo sie ze zasysal lewe powietrze, mial peknieta rure miedzy puszka filtra a kolektorem.

Offline Ryszard Harbatowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Sulęcin
  • Posiadany samochód: Citroen Hdi 2000
  • Miejscowość: Sulęcin
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2012, 11:17:40 »
Buczenie moze być objawem napinacza ja tak miałem.Czym więcej gazu tym głośniej.

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Re: Buczenie przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2012, 18:25:05 »
U mnie przyczyną buczenia przy dodawaniu gazu była nieszczelność obudowy filtra powietrza, który jak wiadomo składa się z dwóch połówek połączonych zatrzaskami i łącznikiem w środku oraz pokrywy). Po wymontowaniu jej niby wszystko grało, żadnych uszkodzeń, przez które mogłoby zasysać powietrze powodujące ten efekt. Jednak po zamontowaniu buczało dalej. W końcu macając ;) obudowę od spodu po jej zamontowaniu (jak wsadziłem łapy od góry to myślałem, że już tak zostanę) okazało się, że podczas dokręcania pokrywy pod wpływem dociskanego filtra na obudowę działały siły, które powodowały, że w obudowie puszczał lewy dolny zatrzask i rozszczelniała się. Przed dokręceniem pokrywy wszystko się trzymało. Okazało się, że zaczep zatrzasku był trochę wyrobiony i to wystarczyło. Tymczasowo ścisnąłem obudowę z tej strony opaską i.. mogę delektować się czystym klekotem ;)