Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Światla dzienne  (Przeczytany 23373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 29, 2012, 23:27:25 »
skonfigurowałem u kolegi identycznie jak u siebie i nie działa.

Offline Jarosław Cuber

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Posiadany samochód: C5 1.6 THP Confort 2011
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 09, 2012, 10:09:03 »
Więc jak już wcześniej pisałem wymieniłem żarówki HP24 na żarówki LED, poniżej efekt:


Offline Konrad Kowal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Rzeszów/Kamień
  • Posiadany samochód: Citroen C5 [MkIII] 2.0 Hdi
  • Miejscowość: Rzeszów/Kamień
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 10, 2012, 14:37:12 »
Taj jak u mnie. Widoczne ale hp24 świecą lepiej.

Offline Mariusz Adamek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 (MK III) 2.0 HDI 140 km
  • Miejscowość: Gliwice
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2012, 10:56:56 »
Cytuj

Adam Ignacyk napisał:
Wczoraj za pomocą lexii chciałem u kolegi włączyć światła dzienne i okazało się żę pomimo wszystkich ustawień identycznych jak u mnie w aucie kiedy załączają się dzienne to tylko gasną światła pozycyjne oraz podświetlenie wyłączników i świecą się cały czas mijania (również w pozycji zero i auto). U mnie mogę sobie zmieniać które światła w pozycji dziennych mają świecić (czy dzienne czy mijania) u niego po zmianie opcji nadal świecą się mijania. Żarówki do dziennych oraz bezpieczniki są włożone. Moje auto pochodzi z Holandii jego z Francji- może w tym tkwi problem. WeFrancji nie ma obowiązku jazdy na dziennych.


Cześć, witam Wszystkich.
Mam identyczny problem. Samochód sprowadzony z Francji, po aktywacji w serwisie swiateł do jazdy dziennej palą sie ksenony zamiast świateł dziennych. Wpadł juz ktoś na rozwiązanie tego problemu ??

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2012, 22:49:36 »
Faktycznie ciekawa przypadłość.

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 06, 2012, 10:31:33 »
w Bsi - Telekodowanie jest funkcja "włączanie automat. zapalania świateł poprzez menu personalizacji " ma być ustawione w pozycji  NIE- włącza wtedy światła dzienne  a nie ksenony.

Offline Mariusz Skorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: pomorskie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 exclusive 2.0 HDI 140km 2010rok
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: pomorskie
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:04:36 »
Witam,
wczoraj przerobiłem swoje HP24 na Ledy. Całość operacji zajęła mi około 2h (wymiana+przerobienie żarówek).
Materiały:
-dwie oprawki od HP24 (ze zdemontowanych żarówek),
-klej (poxylina)
-dwie żarówki ledow G4 18 diod SMD moc 3,5W (żaówki zakupiłem na allegro, koszt 22PLN/szt, wys. żarówki 38mm,śr.16mm
Narzędzia:
-lutownica,
-klucz torx (użyłem zagiętego torxa, taki jak klucze imbusowe)

Wymiana żarówki od strony kierowcy okazuje się banalna i nawet mnie z grubymi łapami i paluchami po dojściu do wprawy zajmuje dosłownie minutę (bez demontażu czegokolwiek).Strona pasażera okazała się małym wyzwaniem, ale też dało radę. Największą trudność sprawiło mi obrócenie żarówki po jej zamontowaniu (ciężko włożyć torxa w taki sposób aby można było go obrócić).Operację demontażowe i montażowe zajęły mi łącznie około 1h. Druga godzina to czas na przerobienie żarówek.
Nowe ledy zamontowałem w oryginalną oprawkę w miejsce wyjęcia bańki. Ponieważ "nóżki" okazały się za krótkie należało je przedłużyć. Użyłem do tego nóżek od oryginalnych baniek, gdyż te i tak ukręciłem przy ich wyciąganiu. Nie udało mi się wyciągnąć baniek z szarego pierścienia bez ukręcania nóżek.

Dodatkowo wymieniłem żarówki świateł pozycyjnych W5W, również na LEDy. Teraz sjuż świeci na biało i gra z ksenonami. Szczególnie światła pozycyjne, które palą się razem z ksenonami. Oryginalne żarówki pomimo niebieskiej bańki dają żółtą barwę światła. Poniżej zdjęcie żarówek, które zamontowałem. Są jeszcze opcje o temp. barwowej 4000K i 6700K.

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:04:43 »
Inwencję pochwalam, ale na opakowaniu masz napis "off-road or interior use only" - znaczy to tyle że te LED-y nie mają żadnej homologacji do użytku na drogach UE w jakiejkolwiek postaci, więc akuratny diagnosta albo policmajster zapewne będzie mieć coś do gadania w tej kwestii :evil:
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Mariusz Skorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: pomorskie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 exclusive 2.0 HDI 140km 2010rok
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: pomorskie
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:06:54 »
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Inwencję pochwalam, ale na opakowaniu masz napis "off-road or interior use only" - znaczy to tyle że te LED-y nie mają żadnej homologacji do użytku na drogach UE w jakiejkolwiek postaci, więc akuratny diagnosta albo policmajster zapewne będzie mieć coś do gadania w tej kwestii :evil:


Myślę, że nie będzie tak źle, światełka to małe pikuśki ;-) . Jeśli jednak na przeglądzie byłby problem to zawsze mogę wrócić do standardowej W5W. Wymiana zajmuje minutę, wyjątkowo łatwy dostęp. Co do Panów policjantów to lepiej wzięli by się za wyłapywanie domorosłych majstrów, którzy montują ksenony w zwykłe światła.
Pozdrawiam i polecam. Robią robotę  :evil:

Offline Jacek Miciukiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Swarzędz
  • Posiadany samochód: c5 2009
  • Miejscowość: Swarzędz
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:44:02 »
Uwielbiam tekst że policjanci mogliby wziąć się za innych byle nie za mnie bo ja nic nie zrobiłem  :D

A te doświetlające zakrety też wymieniłeś ? Bo jak nie to jeszcze one będę dawały żółtą poświatę i nie będą pasowały kolorstycznie do innych :)

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:18:40 »
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Inwencję pochwalam, ale na opakowaniu masz napis "off-road or interior use only" - znaczy to tyle że te LED-y nie mają żadnej homologacji do użytku na drogach UE w jakiejkolwiek postaci, więc akuratny diagnosta albo policmajster zapewne będzie mieć coś do gadania w tej kwestii :evil:

Rzuć jakieś fotki.Póki co taka operacje mnie przerasta,ale miło będzie popatrzeć :-)

Offline Mariusz Skorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: pomorskie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 exclusive 2.0 HDI 140km 2010rok
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: pomorskie
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:07:00 »
Cytuj


Rzuć jakieś fotki.Póki co taka operacje mnie przerasta,ale miło będzie popatrzeć :-)

Kilka fotek, niestety klosze brudne, zdjęcia robione na szybko.

Offline Aleksander Krupiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2.0HDi, 2010
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:56:07 »
Proszę uprzejmie kolegów o linka do tematu jak wymienić HP24W, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Nie wiem czemu wyszukiwanie forum nie działa mi, mam firefox'a przeglądarkę. Szukam i szukam ręcznie i nie idzie znaleźć.

Offline Jacek Szewczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKIII (X7) 2,0HDi 2010r. 163kM manual
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:33:43 »
ja wymieniłem żarówkę HP21W na OSRAM GY6,35 25W Halogen Eco Star (oczywiście bez demontażu zderzaka - jak to robią w ASO)...

materiały których użyłem to:
- wiadomo torx t40 do wykręcenia/wkręcenia żarówki
- płaski mały śrubokręt
- żarówka OSRAM GY 6,35 25W Halogen Eco Star
- wkręt do drewna o średnicy 6,3mm
- stara żarówka

zrobiłem tak:
- torxem wykręciłem starą żarówkę do oporu w lewo (ok 20% całego obrotu)
- wkręciłem palcami wkręt w miejsce torxa i wyciągnąłem żarówkę (trzeba dosyć mocno wkręcić aby wyciągnąć żarówkę z klosza)
- ze starej kompletnej żarówki delikatnie wyważyłem śrubokrętem część szklaną żarówki, która jest w szarym plastiku
- delikatnie zagiąłem nóżki żarówki OSTARM i wsadziłem ją (trzymając w chusteczce higienicznej) na miejsce spalonego elementu oryginalnej żarówki (najlepiej nie dotykać żarówki palcami, gdyż szybciej się przepalają)
- wsadziłem na miejsce "nową" żarówkę wkręcając ile się da palcami, a resztę dokręciłem torxem.

Tak wygląda żarówka po przeróbce (świeci tak jak normalna HP21W):

Offline Aleksander Krupiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2.0HDi, 2010
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 29, 2013, 13:18:30 »
Po co wyjmować zderzak przy wymianie tych żarówek, toż to niedorzeczne i normalnie naciąganie klienta.

Robiłem to w tym miesiącu - ręką z torxem sięgnąć wystarczy, nawet nie trzeba używać śruby ani wkręta żeby te żarówki wyciągnąć. Tyle że to na wyczucie trzeba robić bo siłą rzeczy nie widać tych oprawek od środka. Wymiana 1 żarówki zajmuje ok. 2 minut łącznie z dobraniem torx'a.

To że piszą w instrukcji żeby wymianę robić w serwisie to też są jajca z użytkownika, wymiana tych żarówek jest prostsza niż chyba każdej żarówki przedniej w Xsara Picasso na przykład.

Edit: przy wymianie pierwszej żarówki używaliśmy śruby z gwintem metrycznym do wyciągnięcia, ale w sumie nie była potrzebna. Nie pamiętam dokładnie jaka to śruba była, ale generalnie dopasować ją trzeba żeby pasowała do nowej oprawki od dołu. Jak do nowej pasuje to stara jest taka sama, oczywiste.

Offline Arkadiusz Pietras

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Mk III 2.0 163 ASB
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 05, 2015, 12:37:45 »

Offline Jarosław Cuber

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Posiadany samochód: C5 1.6 THP Confort 2011
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 05, 2015, 21:33:20 »
Potwierdzam,też miałem jakiś czas założone ledowe zamienniki zamiast HP24 ale po czasie wróciłem do oryginalnych. Kilka dni temu przepaliła mi się jedna z tych żarówek ale kupiłem znowu tą montowaną seryjnie. A z ledowych zamienników zrezygnowałem bo dosyć miałem migania lampami przez kierowców jadących z  naprzeciwka że niby zapomniałem włączyć światła. Chyba że są już jakieś odpowiednie zamienniki,które świecą porównywalnie do żarówek HP24. 

Offline Tomasz Oli

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 hdi 163 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 06, 2015, 08:14:16 »
Również potwierdzam, że ledy do niczego się nie nadają. W lato w słoneczne dni co chwile ktoś mi mrugał jakbym jechał bez właczonych jakichkolwiek świateł. Wywaliłem to w cholerę i do dziennych zawitały normalne żarówki.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 06, 2015, 09:33:57 »
Też skłaniam się do powrotu tradycyjnych żarówek HP24W, ledy świecą po prostu słabo, mało widoczne, nie tylko w słoneczne dni. Teraz jesteśmy też mało widoczni zwłaszcza przez ciężarówki, ci co siedzą wyżej najczęściej mrugają. Często, z ręki zapalam światła mijania, dla własnego bezpieczeństwa.
Myślałem o zastosowaniu ledów o ciepłej barwie, może ktoś zastosował i ma fotki.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 06, 2015, 09:48:36 »
jak ktoś jest oszczędny i szkoda mu 50zł na żarówkę to można za parę groszy kupić żarówkę halogenową z lampy biurkowej i wsadzić w oprawkę po starej żarówce 

Offline Łukasz Bakalarczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 423
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika, Fotografia, Informatyka
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Re: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 28, 2016, 11:32:55 »
w Bsi - Telekodowanie jest funkcja "włączanie automat. zapalania świateł poprzez menu personalizacji " ma być ustawione w pozycji  NIE- włącza wtedy światła dzienne  a nie ksenony.


U mnie takiej opcji nie ma.

Jest podobnie brzmiące: Aktywacja automatycznego włączenia świateł za pośrednictwem ekranu wielofunkcyjnego.


O to chodzi ?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 05, 2019, 13:22:59 »
Odświeżam temat, gdyby ktoś chciał montować do swojego auta chińskie żarówki LED w miejsce HP24W.Wczoraj na przejeździe kolejowym jakiś lokalny tuner poraził mnie tymi żarówkami. Szok. W słoneczny dzień z bliska ledwo widoczne...

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 06, 2019, 10:37:32 »
Zgadzam się w 100%
Parę razy widziałem jak mnie mija taka cytryna i dopiero jakieś 2-3 metry od auta było widać że cokolwiek świeci...
Everybody lies.

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 28, 2019, 18:12:32 »
To jak to jest sa w koncu jakies rozsadne zamienniki tych hp24w? Czy lepiej wsadzic taka jak fabryka dala? Gdzies czytalem ze wsadzaja zwykle halogenowe g4?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MkIII] Światla dzienne
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 28, 2019, 18:52:39 »
Cytuj
To jak to jest sa w koncu jakies rozsadne zamienniki tych hp24w? Czy lepiej wsadzic taka jak fabryka dala? Gdzies czytalem ze wsadzaja zwykle halogenowe g4?
Nie ma homologowanych zamienników. Zwykłe halogenowe g4 też możesz zamontować. Tylko ten zabieg nie ma sensu. Żarówka nie jest przystosowana do pracy przy "wstrząsach" i długo nie posłuży. Wszystkie Led dają znikomą ilość światła również mają kiepską trwałość. Codziennie mijam się z lokalnym tunerem, który zamontował Ledy w miejsce HP24W. Kilka dni jeździł dumnie z dwoma LED, po kilku dniach świeciła już tylko jedna strona. Teraz jeździ bez dziennych, choć pewnie jest przekonany że je ma... :D
Z wyminą żarówek trochę schodzi, zwłaszcza w wersji z xenonami. Ja raz skusiłem się i zamontowałem żarówkę osram - coś takiego:  https://allegro.pl/oferta/osram-zarowka-halogenowa-halogen-25w-67429-es-7196994241  Barwa, intensywność - praktycznie nie do odróżnienia. Co z tego jak świeciła 6 miesięcy...