Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Instalacja LPG  (Przeczytany 8093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil Gołaszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Bieruń k.Tychów
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 hdi 2001r. exclusive, XM 2.9 V6 exclusive 1999 r; był ZX 1.4i reflex 93r
  • Zainteresowania: Elektronika, motoryzacja.
  • Miejscowość: Bieruń k.Tychów
Instalacja LPG
« dnia: Czerwiec 07, 2012, 16:32:54 »
Witam, czy warto jest inwestować w używaną instalcje LPG do wersji 1.4i na monowtrysku?
Proszę o opinie na temat instalacji gazowych, niech ktoś obeznany się wypowie, ponieważ z instalacją LPG nie miałem nigdy w życiu do czynienia.
Ew. prosze o porady jaką instalację założyć.
Pozdrawiam.

crprog

  • Gość
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2012, 16:41:35 »
Do twojego silniczka są dwie opcje 1-gen ( instalacja regulowana "śrubą" ) najprostsza możliwa jej zaletą jest to że nie ma się co psuć oprócz parownika ;) jednak autko dużo straci na dynamice.

Druga polecana opcja to instalacja 2-gen czyli zamiast śruby jest silniczek krokowy który jest sterowany przez komputer. Dość prosta konstrukcja ale jak dobrze dobrane podzespoły to podobno da się jeździć. Co do wersji komputera itp niech wypowiedzą się posiadacze ;)

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2012, 18:29:13 »
U siebie mam 2-gen. Nigdy nie miałem z nią problemu. Sterownik Autronic AL 700. Spalanie średnio 8 litrów, silnik chodzi tak jak powinien.
Co do używanych... ciężko powiedzieć, zależy co to jest i w czym to było zamontowane.

Offline Kamil Gołaszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Bieruń k.Tychów
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 hdi 2001r. exclusive, XM 2.9 V6 exclusive 1999 r; był ZX 1.4i reflex 93r
  • Zainteresowania: Elektronika, motoryzacja.
  • Miejscowość: Bieruń k.Tychów
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:52:18 »
No generalnie chodziło mi konkretnie instalacja z zx'a z demontażu jakaś używka w dobrym stanie.
Narazie dużo nie jeżdżę tym samochodem bo musze go troszke podremontować a z tej racji że jeszcze się uczę remontuje go z własnych oszczędności. Jest to mój pierwszy własny samochód jak dotąd jeździłem tylko xantią od ojca.
Nie mam na tyle funduszy żeby sprawić sobie nową instalacje a po drugie ni wiem czy mi sie to bedzie opłacać bo samochód został kupiony za 900 zł i z tego co wyliczyłem pali mi o dziwo tylko niecałe 6l benzyny.

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:17:19 »
To pozostaje tylko kwestia ceny za instalacje i przemyślenia, czy chcesz inwestować w to auto.

Offline Kamil Gołaszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Bieruń k.Tychów
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 hdi 2001r. exclusive, XM 2.9 V6 exclusive 1999 r; był ZX 1.4i reflex 93r
  • Zainteresowania: Elektronika, motoryzacja.
  • Miejscowość: Bieruń k.Tychów
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2012, 17:23:38 »
znaczy "inwestować" w sensie bieżące naprawy itp. narazie nie zastanawiam sie nad przeróbkami tylko chciałbym doprowadzić go do dobrego stanu. Górę biorą sprawy natury mechanicznej wygląd i takie tam później. Oczywiście chce go zrobić sobie na lata nie żeby sprzedać za rok tylko tak kilka lat nim pojeździć.
I dlatego po zrobieniu wszystkiego na bierząco zastanawiam się na instalacją. Zobaczymy jak będę nim więcej jeździć czy będzie to koniecznie czy nie bardzo.
Pozdrawiam.

Offline Bartek Nykiel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Skąd: Londyn / Chmielnik Rzeszowski
  • Posiadany samochód: C5 tourer / C4 VTR / Xsara II Break
  • Zainteresowania: mechanika, przyczepy samochodowe - produkcja, dystrybucja, restauracja
  • Miejscowość: Londyn / Chmielnik Rzeszowski
Re: Instalacja LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2012, 17:16:41 »
Z góry przepraszam za odkopanie tematu, ale to tylko chęć pomocy :)!

Powiem od siebie, że to zależy od ceny samej używki i montażu, który lepiej żeby był potwierdzony fakturą, homologacją zbiornika itp. bo inaczej nie wbiją Ci instalacji w dowód i nie przejdziesz przeglądu. Instalacja w moim ZXie to II generacja na sterowniku KME i elementami Tomasetto, nowa, montowana w zakładzie za 1500 zł. Ma już rok i 35 tys km na tym samym filtrze gazu :), bez usterek, nieodczuwalna różnica w mocy. Spalanie w trasie przy predkosciach 100-120 to 8 L, a średnio 9L (ale to kombi). Także osobiście polecam nową, bo masz gwarancję, pełną dokumentacje od gazownika a cena tez nie jest duża z uwagi na generacje. Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

C5 Tourer VTR+ 2.0HDi RHR '08
307 SW SE 1.6i 16V NFU '08
Xsara II Break Millesime 2.0HDi RHY '00
-------------------------------------------------
C4 VTR 1.4i 16V '05 (sprzedany)
C2 Airplay+ 1.1i '07 (sprzedany)
C2 SX 1.1i '03 (...)
ZX Break 1.4i Avantage '94r + LPG (sprzedany)