Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: klima po chwili sie wylacza  (Przeczytany 12673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Tatuń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CXP 2.0HDI
  • Miejscowość: Wrocław
klima po chwili sie wylacza
« dnia: Lipiec 04, 2012, 15:16:46 »
witam mam maly wielki problem z klimatyzacja. klima nigdy nie dzialala poprawnie a dokladniej to dzialala tylko przez chwile i zaraz sie wylaczala. stwierdzilem ze wiatrak nie dziala podlaczylem na krutko i zero reakcji alle znalazlem nowy hehe uzywany na krotko dzialal ale po podlaczeniu nic nastepnie wymienilem z przodu na pasie te dwa rezystorki z czujnikami termicznymi oczywiscie wstawilem uzywki wlaczylem klime i jak zawsze zadzialala wiatrak wkoncu zaczal sie krecic na chlodnicy alle po jakis nie calych pieciu minutach sprezarka sie wylaczyla a dokladniej to prawdopodobnie wiatrak nie chlodzi dostatecznie temperatura a wraz z nia cisnienie uroslo i odlaczylo bezpiecznie sprezarke klimy. prosze pomozcie bo  gogaco a w deszcz parno hehe

Gachu

  • Gość
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2012, 17:25:47 »
sorry ale nie rozumie tematu wątku

Offline Karol Tatuń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CXP 2.0HDI
  • Miejscowość: Wrocław
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2012, 01:19:13 »
czego tu nie rozumiec ?? to gdzie mam sie przypiac z takim problemem?? to tutaj pomagacie rozwiazywac problemy czy to pelna biurokracja ?? i bedziemy sie klucic w jakim dziale mam tem temat czy tam watek przypiac??

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:52:55 »
Ale kolego - nie denerwuj się. Po prostu opisz o co ci chodzi, bo ja też nie rozumiem.

Gachu

  • Gość
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2012, 16:20:29 »
Cytuj

Karol Tatuń napisał:
czego tu nie rozumiec ?? to gdzie mam sie przypiac z takim problemem?? to tutaj pomagacie rozwiazywac problemy czy to pelna biurokracja ?? i bedziemy sie klucic w jakim dziale mam tem temat czy tam watek przypiac??


wytłumacz mi: jak tytuł postu opisuje problem bo ni .....nie łapie, tylko tyle, o nic więcej nie pytałem

Offline Jacek Badura

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 538
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2012, 18:56:41 »
o w mordę !! ile trzeba mieć promili w wydychanym by zrozumieć co autor miał na myśli ...
rodzinne toczydełka:
było C3 1.1

jest Xsara Picasso 1.6i 110 Sx
jest też C4 Picasso 2.0 HDi 150 exclusive

Gachu

  • Gość
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2012, 21:05:48 »
Cytuj

Jacek Badura napisał:
o w mordę !! ile trzeba mieć promili w wydychanym by zrozumieć co autor miał na myśli ...


cytat z regulaminu" "5. Temat powinien w skrócie opisywać problem: im konkretniej zatytułowany wątek, tym większe szanse na szybkie i trafne wypowiedzi oraz ułatwienie dla korzystających z wyszukiwarki. Tematy typu "Pomocy" lub "Ratujcie" będą kasowane bez ostrzeżenia."

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=16700&forum=22

każdy następny post nie na temat zostanie nagrodzony

[color=CC0000]autora wątku proszę o dostosowanie tematu do wymagań regulaminu[/color]

Offline Karol Tatuń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CXP 2.0HDI
  • Miejscowość: Wrocław
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2012, 22:46:11 »
cytat z regulaminu" "5. Temat powinien w skrócie opisywać problem: im konkretniej zatytułowany wątek, tym większe szanse na szybkie i trafne wypowiedzi oraz ułatwienie dla korzystających z wyszukiwarki. Tematy typu "Pomocy" lub "Ratujcie" będą kasowane bez ostrzeżenia."

klimatyzacja nie dziala jak powinna wlacza sie i po chwili wylacza wiatrak od chlodnicy chodzi klima jest nabita i co mam wedlog was jeszcze napisac?? aha wymienilem z przodu na pasie od wiatraka te spiralki oby dwie i dopiero wtedy wiatrak zaczal dzialac przy wlaczonej klimie czy to dla was jest zrozumiale czy mam jeszcze bardziej sie rozwinac??

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima bez bazy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:16:56 »
Rozepnij czujnik cisnienia i zobacz czy klima i wiatrak wlaczaja sie na ktorko. Jesli tak to do wymiany ten wlasnie czujnik. Objaw moglby pasowac - klima rozlacza sie po chwili. Sprawdz tez czy aby na pewno masz ciagle cos w tej klimie, moze zwyczajnie nieszczelna.
Gdyby bylo tak jak mowisz ze sie przegrzewa czy cos - to by sie mimo wszystko co chwile probowala wlaczyc chociaz na chwile - cykalo by.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Artur Osowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 16v 2004r. Automat+LPG, Czerwień Lucyfer.
  • Miejscowość: Białystok
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:37:32 »
Witam.
Z tą klimatyzacja to nie tylko ja mam problem jak widzę.
Nie do końca da się wszystko sprawdzić i wyjaśnić, bo:
-sprężarka klimy nowa
-wymieniony osuszacz
-wymieniony presostat
-klimatyzacja nabita i sprawdzona kilka razy
-wentylator kręci na wszystkich biegach
-rezystory nowe(dla pewności wymienione, choć stare też były wymieniane rok temu)
specjalista od klimy z 20 letnim stażem rozkłada ręce, aso rozkłada ręce( po podłączeniu do komputera wszystko ok- zero błędów).
Klimatyzacja działa chwilkę- schłodzi lekko auto, załącza się wentylator na 2 biegu, wyłącza się sprężarka a z nawiewu leci gorące powietrze.
Od razu zaoszczędzę wypowiedzi- zmień ASO, zmień speca od klimy- po prostu auto żyje własnym życiem.
Elektronik mówi że wszystko jest ok błędów brak ale dla czego tak rozłącza sprężarkę to nie ma pojęcia.
Spec od klimy że ciśnienie jest presostat też działa ale czemu nadal wali gorącym powietrzem to nie ma pojęcia.
Klapki od nawiewu sprawdzone też w ASO więć to nie wina mechanizmów od nawiewu- jakieś sugestie?
Pozdrawiam.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2012, 13:15:03 »
czujnik temperatury w kabinie? taki smieszny z wentylatorkiem w okolicach schowka pasazera. I jednak te klapki - tutaj - bez urazy, ale naprawde sprobuj skonsultowac gdzies indziej. ASO nie musi byc zle ale czasem nakladanie procedur testowych bez polotu i bez pomyslunku nie dziala. Klimiarza mozna tez by sie czepiac, bo po co kazal wymieniac wszystko po kolei. Nawet jesli nie wie co jest przyczyna to powinien wiedziec co przyczyna nie jest.

Tak naprawde przy takich dziwnych problemach nalezy sobie jeszcze zadac pytanie czy auto ma oryginalna czy tez kombinowana jest np instalacja elektryczna. Czasem przy wiekszych naprawach wymieniane sa cale wiazki, z 'prawie takiego samego' modelu. Zreszta citroen lubil zmieniac drobiazgi.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Karol Tatuń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CXP 2.0HDI
  • Miejscowość: Wrocław
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:43:01 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Tak naprawde przy takich dziwnych problemach nalezy sobie jeszcze zadac pytanie czy auto ma oryginalna czy tez kombinowana jest np instalacja elektryczna. Czasem przy wiekszych naprawach wymieniane sa cale wiazki, z 'prawie takiego samego' modelu. Zreszta citroen lubil zmieniac drobiazgi.


a gdy nie mam takich samych wartosci bezpierznikow w realu co sa podane w instrukcji to moze byc tez tego wina??


aha no i jak sprawdzic wiatrak czy dziala ten drugi gieg??

autko czy z wiatrakiem czy bez jadac rozgrzewa sie do dwuch kresek czy to lato czy to zima czy to korek czy to trasa i wtedy wlasnie odlacza klime

schiza straszna

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:15:17 »
Bezpieczniki jesli nie wywalaja to nie ma znaczenia. Po prostu ktoregos razu moze nie wystarczyc i tyle. Ale to m.in. pokazuje ze instalacja nie byla utrzymywana w porzadku.
W dieslu to nie wiem jak z grzaniem, ale spodziewam sie ze powinny byc 3 kreski, jak w kazdym innym XP. Tyle ze to nie do konca ma zwiazek z klima, to juz czyste chlodzenie silnika - termostat, zamulona instalacja itp. Pewnie tez warto sie zainteresowac, zeby pozniej nie miec jakiej przykrosci z samym silnikiem (uszczelka pod glowica np).
Sprawdzenie wiatrakow mozna zrobic np tak ze grzejesz auto na postoju bez klimy az zaskoczy pierwszy bieg, wtedy wlaczasz klime i powinien wskoczyc drugi. Ale pewnie latwiej zewrzec na krotko przy przekaznikach i przetestowac oba biegi.
Wez jednak pod uwage ze wentylator jest uruchamiany przez klime a nie odwrotnie. Wiec skoro klima ci przestaje chodzic to pewnie wentylator sie nie wlacza, mimo ze jest z nim wszystko ok. Dlatego problemu jednak szukalbym blizej klimy.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Karol Tatuń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CXP 2.0HDI
  • Miejscowość: Wrocław
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2012, 15:46:10 »
wentylator dziala i zalacza sie tylko z klima silnik zawsze i tylko dwie kreski nigdy wiecej w zadnych nawet najgorszych warunkach i sprezarka sie wylacza a wraz z nia wentylator chlodnic

a moze to znak zeby wymienich chlodnice klimy

a na krotko gdzie zewrzec zeby sprawdzic wszystkie biegi wiatraka

aha z przodu na pasie wiatraka sa dwie te spiralki za co dokladnie jedna i druga odpowiadaja jedna napewno za pierwszy bieg a druga za 3 i 4 moze ktos mi to wyjasnic aha i jak je sprawdzic czy dzialaja te czujniki termiczne

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2012, 20:35:53 »
Witam,

od pewnego czasu zauwazylem ze klimatyzacja co jakis czas wlancza/wylancza mi sie jak jade autem.
Nie ma tu zadnej reguly, ciepło czy zimno, czy jade wolno czy szybko, jak włącze klime słychac charakterystyczne pyk... i czuc ze sprezarka sie zalaczyla bo odrazu obroty delikatnie ida w dol i autko wolniej sie zbiera, po czy jade dalej i znowu slychac pyk... jak znowu sie sprezarka wlancza czyli w miedzyczasie musiala sie wylaczyc.

Myslalem ze moze koniec czynnika wiec pojechalem na nabijanie i sie okazalo ze bylo duzo czynika a pozatym sprawdzilem szczelnosc i to tez oki.

Czy to juz koniec sprezarki, a moze jakis czujnik?
krapic

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:40:01 »
nie wiem na ile post aktualny, ale teraz zima jest wiec klima to tak sobie bedzie dzialac raczej. Opis troche chaotyczny, nie do konca rozumiem gdzie szukac problemu.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Grzegorz Zdrojewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM
  • Miejscowość: Rumia
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2012, 00:22:56 »
miałem ten sam problem latem. Też było dużo czynnika bo nabijany na niedługo przed wystąpieniem usterki. Długo nie mogłem dojść do tego co jest nie tak. Wreszcie pojechałem tam gdzie było nabijane i problem się rozwiązał. Spuściliśmy cały czynnik i napełniliśmy na nowo. Okazało się, że poprzednim razem nabito zbyt dużo czynnika przez pomyłkę. Od tego momentu chodzi elegancko.

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2012, 06:15:00 »
hmm...
tez tak myslalem ze to moze byc ale facet wzial jakis program i sprawdzal ile czynnika dac - z tego co jeszcze pamietam to cos ok 650g (przed spuszczeniem bylo 580 i tez sprezarka sie wlanczla i wylanczala)
krapic

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2012, 18:54:41 »
Dalej prosze o dokladniejsze sprecyzowanie problemu. Napisales ze czujesz kiedy sprezarka sie wlacza, a potem zauwazasz ze sprzezarka wlacza sie ponownie czyli sie wylaczyla.
Dlaczego uwazasz ze cos jest zle? Przeciez sprezarka tak wlasnie pracuje - wlacza sie i wylacza. moze po prostu nie zawsze zauwazasz moment wlaczenia i wylaczenia? U mnie slychac zazwyczaj pierwsze wlaczenie, a pozniej to juz naprawde trzeba sie wsluchac zeby wiedziec ze sprezarka pracuje, bez zwracania uwagi jest to w zasadzie niezauwazalne.
Z Twojego opisu nie wynika zeby klima wylaczala sie na dluzej bez powodu, generalnie nie wynika z niego zadna niepoprawna praca klimy.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:26:50 »
Generalnie sprawa wyglada tak:
-rano wsiadam do autka i jak zwykle w automacie na wyswietlaczu od klimy pojawia mi sie 20 AC
- odpalam autko i jade sobie do pracy (po odpaleniu jest charakterystyczne pstryk i slychac ze sprezarka sie zalaczyla)
- jade ok 500-700m do najblizszych swiatel na ktorych zazwychaj mam czerwone swiatlo i musze sie zatrzymac i po zatrzymaniu znowu slysze pstryk czyli sprezarka znow sie zanacza (czyli w moim rozumieniu w miedzy czasie na odcinku od wyjechania z domu do swiatel sprezarka musiala sie wylaczyc)
- i jadac dalej sytuacja pojawia sie co jakiś czas, np podczas jazdy tez czasami slysze charakterystyczny pstryk załanczania sprezarki

Moim zdaniem tak nie powinno być - sprezarka winna pracowac czaly czas a nie na zasadzie "popracuje sobie 2 min a potem odpoczne 3 min zeby znow wlaczyc sie na 2 min"
W poprzednich autach gdzie rowniez mialem klimatronik nigdy tak nie bylo - zawsze sprezarka pracowala ciagle (no chyba ze mi sie wydawalo bo nie bylo słychac).
krapic

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:13:52 »
Wydawalo Ci sie.
Pora poczytac o zasadzie dzialania klimatyzacji, ktore zasadniczo niczym sie nie rozni od zwyklej chlodziarki, a jesli masz taka w domu to wiesz ze nie chodzi non stop.
Tak na logike - sprezarka jak sama nazwa wskazuje - costam spreza (czynnik R134a, freon czy cokolwiek innego). Jesli bedziesz to robil bez przerwy to albo rozsadzi uklad, albo sprezarka sie spali, bo nie bedzie miala sily pompowac. Upraszczajac mocno model wyobraz sobie pompowanie kola malym kompresorkiem elektrycznym.

 Klimatronik to nazwa komercyjna klimatyzacji automatycznej (konkretnego koncernu, ale jest uzywana powszechnie, podobnie jak 'adidas' dla obuwia sportowego). Klimatronik sprowadza sie do automatyzacji nastaw klimatyzacji, sposob dzialania ukladu chlodniczego jest zawsze taki sam.

Samo zalacanie sprezarki nie powinno byc zbytnio slyszalne, znam auta w ktorych po prostu tego nie slychac nigdy, w moim starym ZXie slychac zarowno wlaczanie jak i wylaczanie, jak rowniez czuc dosc wyraznie obciazenie silnika (ale to jest 1.4). W XP zazwyczaj slychac pierwsze wlaczenie po odpaleniu silnika, poniewaz startuja wentylatory i nadmuch. Pozniej w trakcie jazdy u mnie jest to nieslyszalne, jak rowniez nieodczuwalne (zadnych spadkow obrotow czy mocy).
Jesli u Ciebie wlaczanie klimy jest glosne, to moze oznaczac ze sprezarka startuje z wiekszym oporem np (czyli jakies tam zuzycie, ale nie musi to oznaczac zadnej awarii). XP nie jest niestety jakos szczegolnie wyciszona, wiec odglosy z komory silnika przenosza sie do kabiny.
Poobserwuj sobie to przy otwartej komorze silnika, to zobaczysz ze sprezarka wlacza sie i wylacza cyklicznie w kazdym aucie, nawet takim w ktorym w srodku kabiny nie slychac. I nie co 2-3 minuty, tylko raczej co kilkadziesiat sekund.
Jesli chlodzi i jest szczelna to jezdzic i sie cieszyc, pilnowac przegladow zeby miec dobry poziom czynnika i wymieniony olej.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:21:26 »
Są samochody gdzie sprężarka pracuje cyklicznie , w XP tak nie jest. Czy powyższy opis dotyczy sytuacji obecnej czyli minusowe temperatury?
Jeśli tak, to proponuję w zimie przełączyć na ECO.
Przy załączeniu sprężarki jak jest zimno, powietrze z zewnątrz nie odbiera zimna z parownika, może on zamarzać i czujnik antyzamrożeniowy wyłączy sprężarkę. Za chwilę jak się rozmrozi się to znowu pozwoli załączyć i tak może sobie cyklicznie włączać i wyłączać.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2012, 20:09:46 »
Co do zimy to oczywiste ze klima nie dziala w ujemnych temperaturach. To nawet w instrukcji obslugi auta jest.

Natomiast odnosnie pracy sprezarki jestes w bledzie, pracuje cyklicznie. W XP i w kazdym innym aucie.
Jesli znasz rozwiazanie teczhniczne ciaglej pracy sprezarki to podaj konkretny przyklad i w jakim aucie jest ono zastosowane.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2012, 12:22:52 »
Dzieki koledzy za informacje - troche sie uspokoiłem.

Opis mojej sytuacji był zarowno w dni cieple jak i teraz jak temp spadla dobrze ponizej zera.

Moze i tak jest za kazda sprezarka tak ma działać a moje poprzednie autka były dość dobrze wyciszone (omega i mazda) i nic nie słyszalem.

W lecie było dla mnie najważniejsze ze chłodzi i sie tym nie przejmowalem.

Jeszcze raz dzieki za informacje.
krapic

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: klima po chwili sie wylacza
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:26:26 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Co do zimy to oczywiste ze klima nie dziala w ujemnych temperaturach. To nawet w instrukcji obslugi auta jest.

Natomiast odnosnie pracy sprezarki jestes w bledzie, pracuje cyklicznie. W XP i w kazdym innym aucie.
Jesli znasz rozwiazanie teczhniczne ciaglej pracy sprezarki to podaj konkretny przyklad i w jakim aucie jest ono zastosowane.

W moim XP (każdym XP z manualną klimą ) jak ją włączę to pracuje ciągle .
Z tego co rozmawiałem z właścicielami klimatronika - to jeśli nie osiągnie założonej temperatury - to także pracuje ciągle.
Pozdrawiam! :-)  ;-)