Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem  (Przeczytany 1843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« dnia: Sierpień 06, 2012, 11:37:16 »
Witam mam mam problem tak jak w temacie może w punktach przedstawię co się dzieje:

1. Po przekręceniu kluczyka zapalają się wskaźniki oleju oraz ręcznego kontrolka akumulatora nie.

2. Po odpaleniu ładnie wszystko gaśnie.

3. Po wrzuceniu na większe obroty w celu przełączenia się instalacje gazową zapala się kontrolka akumulatora która nie gaśnie oznajmiając że brak ładowania.

4. Myślałem ze dzieje się to tylko na gazie ale na paliwie jest dokładnie to samo.

5. Bezpieczniki w aucie pod deską sprawdzone na kablu biegnącym pod maska też.

Pytam się pewnie nie jako pierwszy ale czytając inne posty nie spotkałem się z podobną usterka albo coś przegapiłem. Dodam też że robiłem poprawki lampek deski rozdzielczej i może coś tam może być przyczyną. Do tej pory wszystko było w porządku. Czekam na jakieś propozycje i pomoc bo już sam nie wiem co mojego ZX-sa boli a cierpliwość do niego powoli mi się kończy.

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:34:52 »
Coś pokopane z alternatorem. Skoro kontrolka się zapala później, czyli okablowanie jest sprawne. Powinna się zapalać przed odpaleniem razem z innymi. Układ wzbudzeniowy w alternatorze do sprawdzenia.

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:35:58 »
Zacznij od sprawdzenia ładowania. Miałem ostatnio przejścia z tą kontrolka i winny był właśnie alternator.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2012, 14:26:21 »
Sprawdziłem właśnie akumulator przed odpaleniem samochodu wskazywał 12,60 na stojącym aucie pochodził chwile i wskazywał 12,95 ale to ładowanie jest dość dziwne wyjąłem deskę rozdzielczą i sprawdzę czy nie ma uszkodzeń na ścieżkach. Oraz pasek bo moim zdaniem pod naciskiem palca powinien się tylko lekko poddać a teraz dość ma luz

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2012, 14:42:56 »
Ładowanie powinieneś mieć jakoś 14,60...tak wiec raczej masz już przyczynę...teraz pytanie co padło w alternatorze?

  • Gość
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2012, 15:06:18 »
Standartowo, regulotator i szczotki.... a jak go rozpołowisz to przy okazji wymień sobie łożyska, koszt nie wielki ale głowa spokojna.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2012, 16:24:39 »
Na pewno wyciągnę alternator bo i tak 12,95 tak jak piszecie też i moim zdaniem za małe to ładowanie ale dziś 32 stopnie za gorąco. Sprawdziłem deskę i teraz 1 pozycja kluczyka świeci się sama kontrolka akumulatora 2 Pozycja zapala się kontrolka oleju akumulatora odpalam gaśnie olej, na wolnych obrotach kontrolka akumulatora się świeci dodałem gazu kontrolka zgasła. Ale i tak nie podoba mi się to ładowanie oraz oświetlenie deski po dodaniu gazu powinny się jaśniej świecić żarówki a nie żarzą się jakby chciały a nie mogły :D

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:03:43 »
Porobiłem z deska zegarów była uszkodzona 1 ścieżka u góry kontrolka sie zapala i gaśnie już prawie miałem kupić alternator zapasowy a z tamtym zrobić gdy postanowiłem jeszcze raz sprawdzić miernikiem ładowanie i na zgaszonym silniku akumulator wskazywał 12,60 a po odpaleniu cytrynki wskazywał 13.40 wygląda na to że to deska liczników robi problem

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2012, 08:08:39 »
Wyglada na to, że nadal masz problem z ładowaniem.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:20:32 »
To co poradzicie teraz gdy mam 13.40 ładowania rozebrać alternator czy na razie zostawić go w takim stanie jakim jest. Od dziś nie mam pracy i będę mojej cytrynki potrzebował bardziej niż przedtem.

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Kłopoty z kontrolką ładowania i ładowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2012, 21:00:46 »
Zostaw...mnie chyba poniosło :P