Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana hydraulicznych popychaczy zaworowych  (Przeczytany 1197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Wymiana hydraulicznych popychaczy zaworowych
« dnia: Sierpień 15, 2012, 15:27:41 »
Czy koś z szanownych forumowiczów dokonywał wymiany hydraulicznych popychaczy zaworowych celem wyeliminowania poszarpywania silnika? Jaki to jest koszt? W jaki sposób przekonać się na 100%, że to siedzi w moim aucie? Czy w warunkach chałupniczych można to wymienić? Czy powyższy problem był poruszany? Od momentu zakupu borykam się z uporczywym poszarpywaniem silnika na wolnych obrotach, teraz dodatkowo przy pierwszym porannym rozruch po przejechaniu kilkudziesięciu, kilkunastu metrów auto traci na mocy, po chwili!!! mija ten objaw. Wyczytałem, że jest to wada fabryczna tegoż silnika i tylko wymiana wspomnianego elementu skutecznie pomaga.

fridayek81

  • Gość
Re: Wymiana hydraulicznych popychaczy zaworowych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:03:00 »
Witam jeżeli po lifcie siedzi ten sam silnik, to chyba nie jest to wada fabryczna, u Mnie jest spory przebieg bo 220 000 i nie mam takich objawów o jakich piszesz, a dodatkowo już 25 000 na gazie zrobione więc nie wiem sam, chyba że Ktoś z klubowiczów z pikusiem 1.8 to przechodził niech się wypowie
Pozdrawiam

Offline Paweł Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Józefów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V a.d. 2000
  • Miejscowość: Józefów
Re: Wymiana hydraulicznych popychaczy zaworowych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2012, 21:33:52 »
Jeżeli tego nigdy nie robiłeś to daj sobie spokój, do tego zadania  trzeba wyjąc oba wałki , a nie sądzę żebyś miał ochotę ustawiać po tym zabiegu rozrząd.

  • Gość
Re: Wymiana hydraulicznych popychaczy zaworowych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2012, 21:50:04 »
Moje auto jest jeszcze przed faceliftingiem z 2000r.