Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?  (Przeczytany 1065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
"Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« dnia: Sierpień 22, 2012, 17:31:49 »
Witam. Na aukcjach znalazłem coś takiego.
http://moto.allegro.pl/opel-renault-citroen-honda-ford-inne-elm-327-prog-i2558670591.html

Podobno działa z wieloma pojazdami w tym citroen Xsara Cytat "Citroen: Berlingo, C1, C2, C3, C4, C5, C6, C8, CX, Evasion, Jumpy, SAXO, Xantia, Xsara, Xsara Picasso" Czy naprawdę da się tego użyć do odczytywania aktualnych parametrów silnika, kasowania błędów itp ? Jestem również ciekawy czy da się, tak jak w interfejsach do samochodów VW odczytać na przykład aktualne wskazania czujników (na przykład czujnika ciśnienia atmosferycznego w komputerze silnika).

Tak ogólnie chodzi mi o możliwości (ale te realne) i ograniczenia interfejsów opartych na elm. Proszę was o opinie.

Słyszałem że droższe interfejsy mają takie możliwości ale przy cenie ok 400 zł...

Offline Błażej Matyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Dobrzyca
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHH - 180KM 420nm 2014r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia, IT
  • Miejscowość: Poznań
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:00:22 »
ELM 327 to zabawka...w mojej cytrynce nie potrafił się nawet połączyć a w Clio coś tam niby odczytał ale niedokładnie i skasować błędów się nie dało...za 400zł kupisz bardzo fajny interfejs do Citroena i Peugota, którym zrobisz prawie wszystko...nazwy nie będę wymieniał bo nie wiedzieć czemu na tym forum są bany za podanie nazwy programu...

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:06:42 »
A różnymi programami próbowałeś odczytywać ? Zauważyłem właśnie i zamiast nazwy programu wyskakują gwiazdki...

Offline Błażej Matyniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Dobrzyca
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHH - 180KM 420nm 2014r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia, IT
  • Miejscowość: Poznań
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2012, 21:31:43 »
próbowałem PCMSCAN i jeszcze jakiś darmowy dołączony do ELM'a, jednak i jeden i drugi raczej tylko do odczytu błędów się nadaje i do tego mało precyzyjnie je określa. Niedawno kupiłem zestaw za 400zł i magicznym programem na 'L' odczytałem wszystko, aktywowałem kilka funkcji oraz nareszcie uruchomiłem sterowanie radiem z kierownicy (serwis zajmujący się diagnostyką w Koźminie WLKP powiedział, że tego nie da się zrobić bo taśma jest uszkodzona, okazało się że taśma jest w 100% ok, wystarczy tylko jedną opcję zmienić o czym ich poinformowałem ale 'spece' i tak wiedziały lepiej, natomiast jeśli chodzi o funkcję podgłaśniania radia wraz z prędkością auta to powiedzieli że do takich cudów to mam sobie C5 kupić...nie skomenituje tego nawet...radzę omijać ten serwis szerokim łukiem)
Podsumowując, polecam ten zestaw ;)

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2012, 07:38:15 »
Cytuj

Błażej Matyniak napisał:
nazwy nie będę wymieniał bo nie wiedzieć czemu na tym forum są bany za podanie nazwy programu...


Banów nie ma, tylko system cenzuruje nazwę pisaną poprawnie. Ale jak napiszesz LEX|A to jest ok. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2012, 08:49:58 »
Mam ELM i w mojej Xsarze odczytuje tylko kilka podstawowych parametrów silnika (m.in. temperatura, obroty). Interfejs łączy się tylko z komputerem silnika.
Do citroena nie ma programu podobnego do FiatEcuScan, który pozwala przez ELM podłączyć się do większości sterowników auta i odczytać bardzo precyzyjne parametry, błędy, i aktywować/deaktywować kilka funkcji.

Dziś interfejs do programu na listerę L kosztuje grosze (to są oczywiście nieoryginalne chińskie klony wyglądające jak oryginalny interfejs) i jest to jedyny warty zainteresowania interfejs.
 
Xsara
 

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: "Komputer" Diagnostyczny za "stówkę" ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2012, 14:41:38 »
Cytuj

Jan Ferde napisał:
to są oczywiście nieoryginalne chińskie klony wyglądające jak oryginalny interfejs


I na dodatek mające na wyposażeniu podstawowe kable. ;)

Na dodatek sprzedawcy oferują kabel z 30-pinową wtyczką i złączem OBD-16 pod drugiej stronie, twierdząc że LEX|A go obsługuje... :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91