Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 1.8 Exlusive  (Przeczytany 13065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:21:02 »
Witam,
skonczylem dopieszczanie audio w pikusiu i postanowilem pokazac kilka fotek srebrnej "strzaly" ;)

Citek z 2005 roku, 1.8 16V, benzyna z gazem. Jestem drugim wlascicielem u mnie od ponad 4 lat.  Z powazniejszych usterek, wymiana katalizatora, sprzeglo, cewka zaplonowa i jakas drobnica  eksploatacyjna.

Samchod jest prawie caly dodatkowo "wygluszony" oprocz dachu i slupkow, oraz w miare poprawnie zamontowalem "nowy" system audio.

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2012, 08:43:29 »
Moje gratulacje! Nieźle to wszystko wygląda. Wygłuszałeś podłogę?

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:18:52 »
ładnie wygląda. Ja chyba jednak audio zabudowałbym w schowakch w podłodze i pod fotelem pasażera ;) taki mam przynajmniej chytry plan.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:50:20 »
Cytuj

Moje gratulacje! Nieźle to wszystko wygląda. Wygłuszałeś podłogę?



Dzieki za  pochwaly, troche sie nad tym samochodem napracowalem i czasu odrobine tez zeszlo ;)

Podloga cala wygluszona, najwiekszy efekt dalo wyklejenie gabkami tunelu srodkowego i nadkoli. Mniej slychac opony na mokrej nawierzchni i ogolnie jest ciszej, a opony mam 205\60\15. Nie wyciszalem, wygluszalem tylko dachu i slupkow a reszta gdzie dostalem to wszytsko wyklejone.

Cytuj

ładnie wygląda. Ja chyba jednak audio zabudowałbym w schowakch w podłodze i pod fotelem pasażera taki mam przynajmniej chytry plan.


Mialem tak zamontowane wzmaki, ale powiedzialem nigdy wiecej ;)
te co mam teraz wchodzily doslownie na wcisk (dlugosc). Przecialem nawet podloge za przednimi fotelami zebym mial latwy dostep. Nie wiem na ile chcesz sie bawic w car audio ale nie ma takiej mozliwosci, ze zamontujesz raz i nie bedziesz wiecej zmienial :D i jak sobie przypomne ile razy sciagalem podloge zeby sie dostac do potencjometrow we wzmaku zeby zmienic jakies ustawienia wpiac inny wzmacniacz. to po pewnym czasie pomysl sam sie urodzil, ze albo zabudowa w podlodze, albo cos na "butli z gazem". Nie chcialem podnosic podlogi i czasami woze cos ciezszego to padlo zeby zabudowac butle. Przynajmniej tez zbiornik nie straszy i jest wykorzystana przestzren. Suba jak mi potrzebne miejsc to wykrecam 3 wkrety 1 srube odkrecam kable i skrzynke zostawiam w garazu.

Offline Krzysztof Wierzchoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2012, 00:34:49 »
Zabudowa na ostatnim zdjęciu wygląda jak skrzynka z piachem przy przystanku na zimę. Sorry nie mogłem się powstrzymać...

Wierze że ładnie gra. W swoim pikusiu wygłuszyłem wszystkie drzwi i zrobiłem porządek ze wszystkimi plastikami. Teraz gra tylko radio.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2012, 20:29:35 »
Jakos musialem zmiescic 2 wzmaki o dl. 47 cm kazdy, w ten sposob wykorzystalem miejsce nad butla, nie bardzo inaczej dalo sie to wykombinowac.
Priorytetem bylo: jakosc grania( jest prawie dobrze, bedzie lepiej ;) ),
 bezpieczenstwo pasazerow i instalacji,
 wykorzystanie miejsca nad butla i jakies jej zabudowanie zeby nie ograniczac bagaznika.  No i ja slucham muzyki na miejscu kierowcy a nie przy otwartej klapie bagaznika a piasek zima moze sie przydac ;)

Offline Krzysztof Wierzchoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2012, 01:32:11 »
Wiem o co chodzi. W poprzednim autku też nie mogłem się pomieścić. Teraz tylko radio + głośniki i dobre tłumienie. Mam małego synka i tyle musi wystarczyć.

Ale przyznaj że wypisz wymaluj krzynka na piach  :evil:

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2012, 22:01:35 »
:D  :evil:  :D  :-]

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2013, 13:57:12 »
odkopie temat  ;-)

pikus odebrany od mechanika na wiosne dostal:
 nowy olej do silnika
 wszystkie filtry
 rozrzad z pompa wody(przedwczesnie ale jak juz byl na
 warsztacie...)
 silownik sprzegla
 rolke paska klinowego
 komplet naprawczy listwy wtrysku gazu
 tuleki wahacza przod
 sworzen wahacza
 uzupelnione plyn w ukl. chlodzenia, hamulcowym

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:29:10 »
Robert możesz napisać jakimi matami wygłuszałeś?Jeżeli były 2 rodzaje to które gdzie?
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2013, 09:59:15 »
Na drzwi poszla STP Silver, ale nie wiem czy bym teraz nie zastosowal gms 07xl. na to pianka nie pamietam teraz modelu. Na podloge w kabinie, bagazniku, nadkola, tylna klapa mata dekarska. W miejscach gdzie jest mala szansa na dostep wody na maty bitumiczne poszla gabka otwarto komorkowa (lepiej wycisza) gms-022. Na reszte gms 012. Nie wyklejalem tylko dachu i slupkow i  chyba tak zostanie ;-)

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2013, 13:21:03 »
STP silver bardzo dobrze się układa - o wiele lepiej niż masa bitumiczna. U mnie STP poszło na wygłuszenie błotników w bagażniku oraz na podłogę - dodatkowo - mata poroso. Z przodu po zdjęciu nadkoli - masa bitumiczna.
Powiem - jest ciszej - ale to jeszcze nie koniec.
Na drzwi - a raczej na tapicerkę drzwi od wewnątrz - mata poroso, ale przypuszczam że pianka - zamknięta komorowo byłaby lepsza.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:54:02 »
Cytuj

Marcin Janczewski napisał:
STP silver bardzo dobrze się układa - o wiele lepiej niż masa bitumiczna. U mnie STP poszło na wygłuszenie błotników w bagażniku oraz na podłogę - dodatkowo - mata poroso. Z przodu po zdjęciu nadkoli - masa bitumiczna.
Powiem - jest ciszej - ale to jeszcze nie koniec.


STP tez duzo lepiej sprawuje sie jako usztywnienie blachy ktora jest bardzo cienka i to slychac w grze woofera i jest lzejsza od typowej maty dekarskiej. Ale do pewnych rzeczy dochodzi sie  z czasem ;-)

Cytuj

Na drzwi - a raczej na tapicerkę drzwi od wewnątrz - mata poroso, ale przypuszczam że pianka - zamknięta komorowo byłaby lepsza.


Ja mam boczek "wy brax-owany"

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2013, 22:38:17 »
Dzieki koledzy z odpowiedz. Strasznie mnie denerwuje głośność mojego auta (żony). Chce coś z tym zrobić- muszę coś z tym zrobić! Ja wiem że konstrukcyjnie to auto jest jeszcze w latch 90 zeszłego wieku, ale mogło by być już bardzej dopracowane, gdy mam rocznik 2006. Przy okazji poprawię troche audio :-) Tu drzwi GMS , blachy i GMS, dystanse i nowe glośniki. Mam 2 zakurzone wzmaki, ale nie wiem czy ori radio CD ma wyjście na wzmak? Jak nie to tylko troche poprawimy fabryke wygłuszeniem i głośnikiem. Poza tym zastanawiałem sie jak zrobić(czym) podłogę i wnętrze od silnika. Zastanawiałem sie nad tasmą dekarską do bagaznika a resztę w GMS 07 XL - wnętrze. Nadkola od zewnątrz dekarka lub jakieś masy bitumiczne BOLL. Moje pytania to
1. Czy tylko GMS 07 XL na podłoge czy jeszcze jakaś pianka ? Może cos innego proponujecie?
2. Czy od bagażnika dać dekarke lub bitumiczne  i to wystarczy, czy lepiej na całości GMS?
3Czy w nadkolach na zewnatrz pociągnąć podwójną grubość i czym?
4. Czym wygłuszyć silnik/maskę?
Chce aby było cicho bo na codzień jeżdzę służbową avensis lub auris więc jest znaczniej ciszej. Podobny poziom chciałbym uzyskać w prywatnem Pikaczu. Robił ktoś może jakąś relację z tego ? Szukajka jakos mi nie pomaga :-(
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:53:32 »
Cytuj

Fryderyk Łobodziński napisał:
1. Czy tylko GMS 07 XL na podłoge czy jeszcze jakaś pianka ? Może cos innego proponujecie?


Ja bym dolozyl jakas pianke. Tylko nie wiem czy jest sens kleic podloge gms jak nie planujesz "powazniejszej zabawy " w CA. Musisz policzyc co bedzie tansze jak w ogole bierzesz ten aspekt pod uwage ;-)
U mnie na podlodze jest dekarka a najwiecej dalo wyklejenie tunelu srodkowego i nadkoli piankami jesli chodzi o odglosy mokrej nawierzchni czy szum opon. Jesli chcesz cos wycisnac z grania z drzwi to musisz sie przylozyc, blacha jest cieniutka.
Tylko ja mam benzyne i moze rozne oczekiwania.

Cytuj

2. Czy od bagażnika dać dekarke lub bitumiczne  i to wystarczy, czy lepiej na całości GMS?


w bagazniku na podlodze mam dekarke na to fabryczne wygluszenie, na blotnikach dekarka i jak cos mi zostalo stp i na to gabki gms-a.

Cytuj

3Czy w nadkolach na zewnatrz pociągnąć podwójną grubość i czym?
4. Czym wygłuszyć silnik/maskę?


tu nic nie podpowiem nie wygluszalem samochodu na zewnatrz ani maski.

Cytuj

Robił ktoś może jakąś relację z tego ? Szukajka jakos mi nie pomaga :-(


mam zdjecia z roznych etpow prac jak znajde chwile to umieszcze fotorelacje na jakims serwerze

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2013, 09:49:02 »
Robert dzięki za podpowiedzi. Czytałem trochę o dakarce i są głosy ze śmierdzi, dlatego się trochę obawiam. Poza tym nikt nie wie jak ona wycisza, w przeniewierstwie do mat.  Zarazem jest to najtańszy środek do wyciszenia i z tego powodu wcale go nie odrzucam. Mało tego, po Twoim opisie zastanawiam się nad taśmą dekarską na całej podłodze i gąbką GMS, chyba że znasz jakąś tańszą i równie dobrą gąbkę?
Myślę, że mógłbyś  zrobić temat w zrób to sam - wyciszenie/wygłuszenie pikusia, jeżeli masz wystarczającą dokumentację zdjęciowa. Jestem pewien, że wiele osób będzie Ci wdzięcznych :-)
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2013, 22:56:51 »
Znalazlem "to co mam " na drzwiach przednich na macie stp i na czesci podlogi i nadkolach z tylu. pianka kauczukowa tylko nie pamietam jakiej grubosci ale na pewno cos kolo 10mm.

Jezeli sa fundusze to zamiast dekarki maty. Na pewno w drzwi to normalna mata zadne dekarki twarde app czy inne wynalazki. Dla mnie na samym poczatku priorytetem bylo dobrze zrobienie drzwi a  wyciszenie na dalszym planie.

Odnosnie zrob to sam, jak sie zmobilizuje to jakas fotorelacje moge gdzies zamiescic z opisem moze byc gorzej  ;-) Tylko dla mnie priorytetem bylo zrobic dobre granie w samochodzie a nie cisze jak w Lexusie.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2013, 15:32:57 »
jak bardzo razi mnie ta zabudowa bagażnika, tak samo bardzo podoba mi się zabudowa przednich słupków :)
Możesz opisać jakie podzespoły tworzą Twoje CA?

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:16:19 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
jak bardzo razi mnie ta zabudowa bagażnika,


tak bylo wczesniej ;-)






Cytuj

tak samo bardzo podoba mi się zabudowa przednich słupków :)






 Po znalezieniu odpowiedniego kata i miejsca gdzie ma byc glosnik, pierscien z mdf-u przykleilem klejem na goraco. "Zadupek" zrobilem z szyjki butelki litrowej po pewnym napoju gazowanym. Na to mata z zywica z kompetu naprawczego jaki mozna kupc w sklepach z lakierami do samochodow czy roznych marketach. Jak wyschlo to szpachla wykanczajaca i docieranie, docieranie, docieranie. jak juz bylo w miare gotowe to lakier strukturalny w sprayu i juz :-D z lakierem trzeba znalezc odpowiednia odleglosc malowania od powierzchni malowanej zeby uzyskac odpowiednie "ziarno".
Cytuj

Możesz opisać jakie podzespoły tworzą Twoje CA?


Podzespoly moge podac ale wydaje mi sie to zbyteczne najlepiej posluchac i wtedy ocenic czy komus odpowiada takie granie czy nie. Z tym samym sprzetem mozna uzyskac rozne wyniki to zalezy jak to jest zamontowane jak zestrojone granie w samochodzie i od preferencji wlasciciela.


Jeszcze kilka fotek drzwi i podloga.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2013, 22:54:11 »
Jak by ktos chcial posluchac, zobaczyc, pogadac to bede 14.09.2013 na:

 "STS Tuning Show" – BYDGOSZCZ, 14-15.09.2013r (sobota-niedziela)
Finał Mistrzostw Polski Car Audio EASCA 2013
Bygdoszcz, ul. Toruńska 59, Hala "Łuczniczka"

zapraszam ze swoimi plytami cd. Bedzie kilka dobrze grajacych samochodow, nie ma problemu wsiasc i posluchac.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2013, 21:09:56 »
Cytuj

Robert Parzych napisał:
Jak by ktos chcial posluchac, zobaczyc, pogadac to bede 14.09.2013 na:

 "STS Tuning Show" – BYDGOSZCZ, 14-15.09.2013r (sobota-niedziela)
Finał Mistrzostw Polski Car Audio EASCA 2013
Bygdoszcz, ul. Toruńska 59, Hala "Łuczniczka"

zapraszam ze swoimi plytami cd. Bedzie kilka dobrze grajacych samochodow, nie ma problemu wsiasc i posluchac.

Szkoda ,że trochę daleko mam bo chętnie bym skosztował muzy z Twego sprzętu. Powiem Ci,że ogólnie nie jestem zwolennikiem zabudowy bagażnika itd. ale u Ciebie wygląda to profi. Słowa uznania za włożoną robotę. ;-)

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2013, 23:30:23 »
Cytuj

Robert Magiera napisał:

Szkoda ,że trochę daleko mam bo chętnie bym skosztował muzy z Twego sprzętu. Powiem Ci,że ogólnie nie jestem zwolennikiem zabudowy bagażnika itd. ale u Ciebie wygląda to profi. Słowa uznania za włożoną robotę. ;-)



Dzieki za uznanie :-) czasami jestem tez w Krakowie mozna sie  w jakas niedziele gdzies spotkac. Ale nie wiem jak dlugo bede mial ten sprzet CA w samochodzie. prawdopodobnie po MP wszystko bedzie zdemontowane i bede szukal nowego hobby ;-)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2013, 11:01:17 »
Cytuj

Robert Parzych napisał:
Cytuj

Robert Magiera napisał:

Szkoda ,że trochę daleko mam bo chętnie bym skosztował muzy z Twego sprzętu. Powiem Ci,że ogólnie nie jestem zwolennikiem zabudowy bagażnika itd. ale u Ciebie wygląda to profi. Słowa uznania za włożoną robotę. ;-)



Dzieki za uznanie :-) czasami jestem tez w Krakowie mozna sie  w jakas niedziele gdzies spotkac. Ale nie wiem jak dlugo bede mial ten sprzet CA w samochodzie. prawdopodobnie po MP wszystko bedzie zdemontowane i bede szukal nowego hobby ;-)

Nie szkoda Ci tej pracy włożonej w projekt?

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:50:19 »
Zmieni sie sprzet na budzetowy, zeby gralo to jednak na jakims poziomie. Samochodu przez pewnie najlizsze dwa lata nie bede zmienial tak, ze praca wlozona bedzie jeszcze powodowac usmiech na twarzy ;-)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Xsara Picasso 1.8 Exlusive
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2013, 11:36:34 »
Robert, czy dystanse pod głośniki na przednie drzwi to zwykłe okrągłe, czy jakieś kombinowane kształty tam podchodzą?
Jakiej grubości dawałeś te dystanse? Ile mm?