Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana rozrządu zerwana blokada koła zamachowego + sprzęgło w 2.0 HDi c5 X7  (Przeczytany 26115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: Wymiana rozrządu zerwana blokada koła zamachowego co Zrobić??
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 15, 2017, 18:31:37 »
Sprawdzę to. Dzięki za info.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Wymiana rozrządu zerwana blokada koła zamachowego co Zrobić??
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 28, 2017, 13:26:23 »
Podłączę się pod temat, może i nie ślizganie ale drganie przy ruszaniu, pacjent 2.0 HDI RHH 163 2012 173 tys, auto mam dwa miesiące jest to mój pierwszy diesel, po zakupie wszytko było fajnie aż do czasu, od tygodnia przy ruszaniu tuż po tym jak auto zacznie się toczyć czuję chwilowe drganie tak jakby półoś prawa dostawała bicia. Dzieje się to w momencie jak auto rusza, na innych biegach tego nie zauważyłem. Dodam ze moją nauką jazdy dieslem zerwałem dolną poduszką ( wymieniam w sobotę ), ostatnie dni jest to coraz bardziej uciążliwe mimo że staram się ruszać w miarę płynnie, myślicie że to zerwanie tej dolnej poduszki daje taki efekt? dwumasy nie słychać i nie czuć drgań na pedale sprzęgła.

Offline Leszek komenda

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Posiadany samochód: maxima V6
Odp: Wymiana rozrządu zerwana blokada koła zamachowego co Zrobić??
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 28, 2017, 18:08:25 »
Podłączę się pod temat, może i nie ślizganie ale drganie przy ruszaniu, pacjent 2.0 HDI RHH 163 2012 173 tys, auto mam dwa miesiące jest to mój pierwszy diesel, po zakupie wszytko było fajnie aż do czasu, od tygodnia przy ruszaniu tuż po tym jak auto zacznie się toczyć czuję chwilowe drganie tak jakby półoś prawa dostawała bicia. Dzieje się to w momencie jak auto rusza, na innych biegach tego nie zauważyłem. Dodam ze moją nauką jazdy dieslem zerwałem dolną poduszką ( wymieniam w sobotę ), ostatnie dni jest to coraz bardziej uciążliwe mimo że staram się ruszać w miarę płynnie, myślicie że to zerwanie tej dolnej poduszki daje taki efekt? dwumasy nie słychać i nie czuć drgań na pedale sprzęgła.
Sprawdź poduszki pod skrzynią i silnikiem. Takie objawy dają uszkodzone poduszki.

Offline Krzysztof Przywara

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 X7 103kw hdi
  • Miejscowość: Opole
Odkopię temat sprzęgła w środę wróciłem z morza 600km i sprzegło mi sie posypało to znaczy da sie jechać ale czuć jak na 5 i 6  się ślizga, wymieniałem je 103tyś km temu , na co dzień jeżdżę sam i nie zauważyłem żeby coś się działo, wiadomo 5osób bagaże itp. zastanawiam się czy tym razem nie wymienić na komplet z 163konnego silnika, zamierzam jeszcze pojeździć nim trochę :)jeśli jest ktoś kto wymienił koło na takie z mocniejszej wersji nich sie pochwali , bo niestety juz nie mam dostępu do katalogu bo jest płatny.