Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] Radio RD2 a zmieniarka cyfrowa xcarlink  (Przeczytany 870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Fudal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive Tourer 2.2 HDI 204KM
  • Miejscowość: Libiąż
[mkI] Radio RD2 a zmieniarka cyfrowa xcarlink
« dnia: Październik 10, 2012, 15:03:58 »
Witam, radio przestaje mi czytać płyty, tak sobie pomyślałem ze można by założyć tzw. cyfrową zmieniarkę xcarlink tylko z tego co obserwuje po ogłoszeniach pasują niby tylko do RD3, RD4, przerabiał ktoś może temat podłączenia tego do RD2 ?

I druga sprawa jakby się tego nie dało podłączyć, to będę zmuszony zmienić radyjko na takie z działającym CD, czy da się tak po prostu wyjąć RD2 i włożyć RD3, bez jakiś wielkich kombinacji ?

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: [mkI] Radio RD2 a zmieniarka cyfrowa xcarlink
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2012, 17:51:38 »
Cyfrowe zmieniarki do RD2 były kiedyś, ale nie xcarlinka. Teraz chyba nie dostaniesz nowej, zresztą nie warto.

Możesz zawsze dokupić zwykłą zmieniarkę do RD2, tego jest trochę na allegro (ale kupuj koniecznie z magazynkiem, to jest najdroższa część).

Jeśli chcesz jakąkolwiek muzykę z radia, to rzeczywiście, zakup RD3 jest najkorzystniejszy, ale jest z tym odrobinę zachodu. O ile się nie mylę, wyprowadzenia (gniazda) są różne (nie mogłem znaleźć wyprowadzeń do RD2, tylko jeden kiepski rysunek i wydają się nieco inne od RD3), więc czeka Cię zabawa w przejściówki. Po drugie, nowe radio musi być zakodowane do Twojego samochodu (ale to akurat robi się szybko, używają leksji).

Jeśli nie chcesz się w to bawić, poszukaj używanego RD2 albo tradycyjnej zmieniarki do RD2.
Jeśli chcesz coś lepszego (mówią, że RD3 ma lepszą jakość dźwięku -- nie wiem, czy tak jest), to kup RD3.

Offline Maciej Fudal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive Tourer 2.2 HDI 204KM
  • Miejscowość: Libiąż
Re: [mkI] Radio RD2 a zmieniarka cyfrowa xcarlink
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2012, 11:27:52 »
Hmm, czyli tak źle i tak niedobrze ;). Trzeba będzie przemyśleć temat, jest jeszcze trzecia opcja z zamontowaniem line-in, tylko szkoda fabrycznego sterowania  :-( .