Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.  (Przeczytany 2726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:57:23 »
Witam.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów wymieniał hydrauliczne popychacze zaworowe? Prosił bym o ewentualne wskazówki, jak do tego podejść. Czy po wymianie czuć komfort pracy silnika?

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 00:01:55 »
a po co chcesz wymieniać popychacze? i o jaki komfort ci chodzi

Offline Paweł Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Józefów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V a.d. 2000
  • Miejscowość: Józefów
Re: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2012, 20:16:36 »
Kolega już drugi raz zadaje to samo pytanie , na poprzednie nie otrzymał satysfakcjonującej odpowiedzi , więc ponawia. Ja z kolei jeszcze raz napisze , że nie jest to robota dla kogoś kto nie zna budowy silnika, nie robiłes podobnych rzeczy wcześniej , daj sobie spokój bo tylko będziesz mieć problemy , a jeżeli juz koniecznie uparłeś sie na wymianę szklanek , zleć to zaufanemu warsztatowi. Tematy o wymianie hydraulicznych popychaczy w samochodach 16 zaworowych można znaleźć za pomocą google, na you tube też są filmiki na ten temat .
Pozdrawiam

  • Gość
Re: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2012, 15:48:35 »
Witam. Rzeczywiście ponawiam pytanie, bo może ktoś wymieniał lub spotkał się z problemem nierównej pracy silnika (na wolnych obrotach widać jak następuje zachwianie pracy silnika). Gdzieś w necie wyczytałem, że samochody z początkowej serii borykały się nagminnie z problemem wadliwych popychaczy. Kto pyta i szuka nie błądzi. Skoro kolega Paweł Zajączkowski odradza mi tego, to znaczy że więcej wie, niż pokazane jest to na youtube. Tak więc kolego napisz coś pomocnego, nie odradzaj, nie zniechęcaj. Wujek google jest mi dobrze znany. Celem forum jest pomaganie a nie odradzanie i przechwalanie się. Jeśli coś sensownego wiem to tym się dalej dzielę. Na puste gadanie szkoda czasu. Pozdrawiam.

Offline Paweł Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Józefów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V a.d. 2000
  • Miejscowość: Józefów
Re: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2012, 08:32:54 »
Przepraszam kolego że zabrałem głos , pokonałeś mnie doświadczeniem sory , już więcej nie będę zaśmiecał Twoich postów, a skoro wujek google jest Ci znany to już zapewne wiesz jak wymienić "hydrauliczne popychacze zaworów " i jeszcze raz przepraszam.

Gachu

  • Gość
Re: Popychacze hydrauliczne tzw. szklanki - wymiana.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2012, 09:28:14 »
zamykam i nagradzam kolegę ostrzeżeniem za niestosowanie się do regulaminu forum tj. dublowanie wątków

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=84466&order=0&viewmode=flat&pid=0&forum=96