Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !  (Przeczytany 1039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !
« dnia: Listopad 06, 2012, 20:10:36 »
Witam. Do dnia dzisiejszego myślałem, że po 2000 roku w xsarach mających BSI są trzy miejsca z bezpiecznikami. Pod kierownicą cała skrzynka, oraz te na bsi dalej pod maską, stojąc na przeciw samochodu; po prawej kolejna skrzynka. Dodatkowo byłem prawie pewny, że przekaźniki w tej "archaicznej" formie kostki został zastąpiony/zintegrowany z czymś innym. Dzisiaj przy okazji grzebania przy zaworkach podciśnienia znalazłem coś dziwnego. Małe czarne pudełko z miejscami na trzy przekaźniki (2 zajęte przez przekaźniki) i z trzema miejscami na duże bezpieczniki (2 zajęte przez bezpieczniki 40 A !! ??) Do czego to służy ? Podejrzewam, że to może być coś od podgrzewania wstępnego płynu chłodniczego ale czy na pewno ? Proszę o pomoc. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi :( Zdjęcia poniżej.
[img align=left width=400]http://i125.photobucket.com/albums/p63/k0vv4l3k/Zdj1190cie0777.jpg[/img]
[img align=left width=400]http://i125.photobucket.com/albums/p63/k0vv4l3k/Zdj1190cie0782.jpg[/img]
[img align=left width=400]http://i125.photobucket.com/albums/p63/k0vv4l3k/Zdj1190cie0783.jpg[/img]

Offline Tomasz Dubas

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 299
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Złomy,złomy,jeszcze raz złomy.
  • Zainteresowania: Żona Neevor-a. ;-)
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2012, 22:29:54 »
Na 99% to bezpieczniki wentylatorów.
Odpal samochód,włącz klimę i jak wiatraki będą pracować,to wyjmij bezpiecznik.
Vizeks

Offline józef kozana

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Posiadany samochód: citoen xsaraII
Re: Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2012, 17:56:47 »
to sa bezpieczniki dodatkowego ogrzewania płynu na swiece podgrzewajace płyn znajduja sie na przewodach płynu przykrecone do skrzyni biegów na jak bys sciagnoł przewody powietrza to widać z góry

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 22:44:27 »
Wentylatory to sprawdze przy okazji. Zdejmowalem skrzynie jakies 2 miesiace temu, pamietam ten ogrzewacz. Tylko czy tam napewno nie brakuje zadnego bezpiecznika/przekaznika ? Miejsce na bezpiecznik ma napewno jakies styki, na przekaznik tez ale chyba za malo. Zastanawia mnie tylko dlaczego jeden przekaznik mial przypalona nozke ? Da sie cos z tym zrobic ?

Offline józef kozana

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Posiadany samochód: citoen xsaraII
Re: Skrzynka przekaźników w HDI ? Proszę o pomoc !
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2012, 17:12:39 »
ja tez mam 2 bezpieczniki i2przekazniki wiecej nie dokładaj przekazniki mozesz sobie dokupic pare złoty tylko sprawdz czy  styki sa takie same sposób ułożenia i oznaczenie styków -wazne