Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana tylnego zawieszenia-belki  (Przeczytany 31335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Odp: wymiana tylnego zawieszenia-belki
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 02, 2017, 07:28:42 »
A czy mogę zapytać z ciekawości,  jakie będą objawy zużycia tylnej belki, mój XP ma 124tyś km i nie wiem na co zwrócić uwagę

Offline Krzysiek Wysokiński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: wymiana tylnego zawieszenia-belki
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:46:39 »
Doradźcie proszę, gdzie można zrobić tylną belkę w Warszawie?
Niedawno nabyłem moją cytrynę i szczerze mówiąc pojęcia nie mam, gdzie szukać godnych polecenia fachowców do mojego samochodu.
Najlepiej Białołęka/Tarchomin - ale jezeli mechanik jest nieco dalej - to nic nie szkodzi, ważne, aby był sprawdzony. :)
Doradzicie kogoś?


Edit:
Z tego co przeczytałem na forum, wszyscy polecają firmę Antałex bez względu na to gdzie się mieszka. :)
Podobno to specjaliści w tego typu naprawach. Mam jednak kilka pytań dotyczących tej firmy.
Czy sugerujecie do nich jechać bezpośrednio - pod Bydgoszcz, czy może ich partnerzy też "tak dobrze" wykonają naprawę?
Ile mniej więcej czasu zajmuje u nich naprawa? (zakładam, że nie trzeba zostawiać auta na następny dzień - skoro zjeżdża do nich cała polska, zgadza się?)
Na jakie koszta trzeba się mniej/więcej szykować?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 12:26:13 wysłana przez Krzysiek Wysokiński »

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: wymiana tylnego zawieszenia-belki
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2018, 15:52:46 »

Edit:
Z tego co przeczytałem na forum, wszyscy polecają firmę Antałex bez względu na to gdzie się mieszka. :)
Podobno to specjaliści w tego typu naprawach. Mam jednak kilka pytań dotyczących tej firmy.
Czy sugerujecie do nich jechać bezpośrednio - pod Bydgoszcz, czy może ich partnerzy też "tak dobrze" wykonają naprawę?
Ile mniej więcej czasu zajmuje u nich naprawa? (zakładam, że nie trzeba zostawiać auta na następny dzień - skoro zjeżdża do nich cała polska, zgadza się?)
Na jakie koszta trzeba się mniej/więcej szykować?


Krzysiek w Warszawie masz przedstawiciela Antałexu - przedstawiciele tylko montują belki przywiezione z Barcina, nie regenerują ich sami.

Ja już dwie belki robiłem w Antałexie (w pierwszej i drugiej mojej Xsarze) i obie po wielu tysiącach km świetnie się spisywały. Jedna nadal, bo wciąż mam małą Xsarę z belką od nich. Przejechane prawie 80 tysięcy km od wymiany i jest spokój. Robiłem te belki jak jeszcze nie mieli przedstawicielstw. Dwa razy wycieczka z południa Polski do Barcina ;)

Namiary na warszawskiego partnera Antałexu:
Ascco
ul. Warszawska 15
05-152 Czosnów
tel/fax: 22 751 48 71
kom: 697 942 000, 697 951 800


W Picasso, tak na moje doświadczenie i ocenę sprawy "na oko i ucho", szykuje się regeneracja w ciągu najbliższych max 5 tysięcy km. Będę to załatwiał już w Krakowie (przedstawiciel).
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: wymiana tylnego zawieszenia-belki
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 27, 2018, 16:03:46 »
A czy mogę zapytać z ciekawości,  jakie będą objawy zużycia tylnej belki, mój XP ma 124tyś km i nie wiem na co zwrócić uwagę

Objawy "na oko":
1. Stajesz jakieś 10m za samochodem, kucasz i patrzysz na tylne koła. Jeśli pochylają się górą do środka nienaturalnie bardzo (to się rzuca w oczy) to masz pierwszy objaw zbliżającej się regeneracji.
2. Przy wymianie kół zimowych na letnie (lub na odwrót) lub jeśli Ci się chce to po zdjęciu tylnych kół obejrzyj wnętrze nadkoli - tę pionową ścianę za kołem - jeśli widzisz otarcia pozostawione przez oponę "to wiedz, że coś się dzieje" ;)

Objawy "na ucho":
Poskrzypywanie tylnego zawieszenia przy delikatnych jego ruchach. Otwórz klapę, oprzyj się dłońmi o próg bagażnika i delikatnie naciskaj - jeśli usłyszysz chrupanie - "to wiedz, że coś się dzieje" ;) . Tylko rób to w suchy dzień. Jeśli jest deszczowo czy bardzo wilgotno - możesz nic nie usłyszeć. Jeśli będziesz mocno naciskał, że auto aż będzie skakało - też możesz nie usłyszeć.

Jest jeszcze objaw na czucie, którego ja doświadczyłem w pierwszej Xsarze. To usztywnienie tylnego zawieszenia. Auto skacze dupą jakby miało niemal sztywną oś. Ale to już jest ekstremum. Na pewno wcześniej byś się zorientował, że coś jest nie tak.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Dariusz Psyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wielun
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2HDI
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Wielun
Odp: wymiana tylnego zawieszenia-belki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2018, 19:29:53 »
W srode14 marca bylem zbelka wPile u  pana Roberta belka byla w wyjatkowo  dobrym stanie na przebieg wymiana jednego czopu i lozysk korekcja wysokosci zawieszenia plus szczeki hamulcowe pelny pro polecam