Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: centralny zamek nie otwiera się przez pilota  (Przeczytany 2968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ROBERT DOMEL

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: GDANSK
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO 2.0 HDI
  • Miejscowość: GDANSK
centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« dnia: Grudzień 18, 2012, 17:51:38 »
Mam problem z pilotem do centralnego zamka nie otwiera( ani nie zamyka)  się auto z kluczyka( baterie dobre), czy może ktoś mi pomóc odnośnie płytki na pilocie czy czegoś nie mam tam uszkodzonego. Z góry dziękuje za pomoc

Offline Kamil Zosiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2001 lpg
  • Miejscowość: Białystok
Re: centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 22:31:08 »
Witam.Ja miałem podobny problem.W pilocie wszystko było OK.Kwestia leżała po stronie centralnego zamka w samochodzie.Moduł nie odpowiadał na sygnał z pilota.Miałem o tyle gorzej że nie mogłem otworzyć drzwi ponieważ wkładka nie była otwierana przez 10 lat.Po wymianie modułu sterującego centralnym zamkiem (200zł) problem znikł.

Offline Maciej Drelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, 1.6 HDi (109 KM) 2007 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2013, 22:35:31 »
Ja mam inny problem. Podchodzę do samochodu, próbuje z pilota otworzyć drzwi nic się nie dzieje. Wciskam „lokalizacje pojazdu” (przy zamkniętym aucie wciska się blokadę drzwi), też to nić nie daje. Wkładam zatem kluczyk w drzwi i otwieram – kierunkowskazy mrugają, drzwi się wszystkie otwierają. Wsiadam, auto odpala bez problemu. Po  chwili wyłączam silnik, wysiadam i pilot działa – zamyka auto. Sprawdzam od razu czy się otwiera – o dziwo się otwiera.
Wracam do samochodu po pół godzinie i ponownie samochód z pilota nie chce się otworzyć. Po otwarciu auta przez włożenie kluczyka w drzwi i po jego otwarciu sprawdzam od razu, bez odpalania samochodu, czy mogę go zamknąć z pilota i mogłem jak również po chwili ponownie z pilota mogłem otworzyć – dziwne.
Znacie taki objaw? Jak by włożenie kluczyka w drzwi odblokowywało centralny zamek i później działało przez chwilę wszystko dobrze. Taki objaw miałem raz jednego dnia 5 dni temu i dzisiaj ponownie. W pozostałe dni wszystko działało ok., nawet po 24 godzinach nie otwierania samochodu z pilotem było ok.
Jeszcze jedno, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi (było jasno a dzisiaj to się działo wieczorem), ale kiedy dzisiaj nie chciał się z pilota otworzyć i wszedłem do samochodu po otwarciu go przez włożenie kluczyka w drzwi przykuła moją uwagę zapalona kontrolka akumulatora – zapaliła się chyba wtedy kiedy drzwi się otworzyły – jeszcze zanim włożyłem kluczyk do stacyjki. A i dodam, że w pilocie baterie są nowe.

Gachu

  • Gość
Re: centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2013, 16:50:01 »
a może tak zaczniecie od lektury forum ????

Offline Maciej Drelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, 1.6 HDi (109 KM) 2007 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 22:41:56 »
Witam! No zacząłem od lektury, lecz podobnego problemu jaki ja mam nigdzie nie znalazłem :(

Offline Maciej Drelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, 1.6 HDi (109 KM) 2007 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: centralny zamek nie otwiera się przez pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 11:22:58 »
Ponownie auto z pilota się nie otworzyło (pojawił się komunikat economy mode active i kontrolka akumulatora - może coś z aku - może słabe - chociaż wątpię bo zapala pięknie mimo mrozów za pierwszym razem) i co najlepsze po odpaleniu auta, zaczęły zapalać się i gasnąć światła mijania (lub drogowe w sumie to nie wiem) - bez mojej ingerencji w równych odstępach czasowych - po ok. 5 cyklach zgasły. Miał ktoś taki przypadek? Pomocy :/