Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Depollution system faulty  (Przeczytany 1516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
[MKII] Depollution system faulty
« dnia: Grudzień 07, 2012, 18:02:08 »
Wczoraj po przejechaniu 1km od zatankowania na prawie pusty zbiornik (wskazówka dochodziła do rezerwy) 30l ON na jednej z renomowanych stacji paliwa pojawił się komunikat "Depollution system faulty". Silnik na wolnych obrotach dostawał takich wibracji jakby palił tylko na 2 gary. Kasowanie  komputera nie przyniosło żadnego rezultatu.
Pojechałem na stację ORLENU i zatankowałem ON Verwa do pełna i dodatkowo dodałem 60cm3 uszlachetniacza. Po przejechaniu 5km objawy prawie ustąpiły, a po  kilku wyłączeniach silnika zniknął także komunikat.
Jak myślicie paliwo było trefne czy to tylko przypadek ewentualnie kaprys mojego wieloryba (do tej pory nigdy nie miałem takich problemów).

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2012, 18:07:45 »
Witam ,ja też  tak raz to  samo miałem, po zatankowaniu 10 l na byle  jakiej stacji wyskoczył komunikat,  a miałem opary w baku , zgasł po napełnieniu do pełna na BP i przejechaniu 50 km.

Offline Daniel Horbowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
  • Posiadany samochód: Były AX ,ZX a obecnie :C5 MKII 1,6 FAP 2005,C5 MK3 3,0HDI,DS5 HYBRID4 +C6 2,7 HDI Exlussiv, XM 2,5 TDI 1994
  • Miejscowość: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2012, 20:27:49 »
To samo miałem po zatankowaniu na stacji Carrefour w Lublinie.
Od czasu jak jej unikam problemu nie ma:)

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:52:06 »
Niestety w moim przypadku było to po zatankowaniu 30l, na stacji na której tankuję od przynajmniej 4-5 lat. A dokładnie na stacji Shell.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Witold Fendrych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0HDI SX 2006
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:29:42 »
komunikat pojawia sie dosc czesto, przynajmniej 2x w roku, wina zazwyczaj jest kiepskie paliwo (diesel). Ja mam na to rade-wyskakuje na autostradowa obwodnice miasta i grzeje ile dala fabryka przez kilka km. Komunikat znika na pol roku. Ostatnio komunikat wyskoczyl po zmianie akumulatora na, jak sie okazalo uszkodzony fabrycznie, ale po wymianie na dobry, po szybkiej jezdzie, znowu zniknelo.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2012, 20:35:47 »
Cytuj

Norbert Koselnik napisał:
Wczoraj po przejechaniu 1km od zatankowania na prawie pusty zbiornik (wskazówka dochodziła do rezerwy) 30l ON na jednej z renomowanych stacji paliwa pojawił się komunikat "Depollution system faulty". Silnik na wolnych obrotach dostawał takich wibracji jakby palił tylko na 2 gary. Kasowanie  komputera nie przyniosło żadnego rezultatu.
Pojechałem na stację ORLENU i zatankowałem ON Verwa do pełna i dodatkowo dodałem 60cm3 uszlachetniacza. Po przejechaniu 5km objawy prawie ustąpiły, a po  kilku wyłączeniach silnika zniknął także komunikat.
Jak myślicie paliwo było trefne czy to tylko przypadek ewentualnie kaprys mojego wieloryba (do tej pory nigdy nie miałem takich problemów).


A ja w Jeleniej na BP prawdopodobnie  zalałem jakieś trefne LPG
komunikaty prawie te same,,Antypolltion... objawy też, trzepie jak szlag na wolnych obrotach na LPG ale nie za każdym razem.Jutro jadę do Wrocka to wypale gaz no i zobaczymy.Instalkę stroiłem jakieś 6 tyś temu.

Offline Michał Sabat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 16v Break Pb+LPG
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MKII] Depollution system faulty
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2012, 22:51:40 »
Ja zalałem jakiś czas temu ( ok 120 km temu) i wyskoczył mi ten błąd po przejechaniu tych 120 km. Ale po około 6 odpaleniach zgasł -- niczego jeszcze nie zdążyłem dolać.