Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Usterka trwała  (Przeczytany 932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Trypka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Krosnowice
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso 1,6 HDI 109 KM
  • Zainteresowania: fotografia,turystyka górska,muzyka
  • Miejscowość: Krosnowice
Usterka trwała
« dnia: Styczeń 08, 2013, 18:58:46 »
Koledzy!
Mam problem -tak mi sie przynajmniej wydaje. Dzisiaj rano odpalałem stojacego na parkinku swojego pikusia 1,6 HDI FAP
na wyświetlaczu wyswietlił sie komunikat którego nie zdążyłem zpamietać /język niemiecki/ ale ostatnie słowo to było chyba defect.Komunikat szybko wygasł.Po powrocie z pracy/w trakcie jazdy zero komunikatów oraz uruchamianie po pracy również zero komunikatów. Wstąpiłem do kolegi i wspólnie podłaczyliśmy lexie w poszukiwaniu informacji dot. ew. komunikatu rannego na wyswietlaczu.W trakcie procedury sprawdzajacej globalnie pojawił się komunikat -usterka trwała    usterka obiegu powietrza ,mierzona ilość powietrza większa od wartości zadanej.
Wartość zadana wydatku powietrza 235mg/raz
Zmierzony wydatek powietrza 388mg-394mg/raz  w zalezności od wypiecia przewodu podcisnienia siłowniczka.

Występuje duża róznica w dodatku na wolnych obrotach 771obr
Sądzę ,że niczego nie pomyliłem.
Siłownik przestawiania kierownicy turbiny pracuje normalnie.
Czy któryś z kolegów spotkał się z takim problemikiem. Silnik pracuje normalnie posiada swoją moc. Nie zapala się kontrolka silnika.Proszę o podpowiedzi lub diagnozę zględnie sugestie.Pozdrawiam -Marek  Dopiero raczkuję na forum jeżeli coś nie tak z mojej strony to wybaczcie.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Usterka trwała
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:04:25 »
podejrzewam zacinający sie egr

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Usterka trwała
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2013, 14:58:10 »
Jacku - nie zacinający się tylko zacięty, a raczej zamknięty zawór EGR - stąd za dużo powietrza.