Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"  (Przeczytany 32293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Witam.

Po opadach śniegu dużych wjechałem w zaspę pod domem i od tego momentu przy uruchomieniu auta wyskakuje błąd "Parking assistance system faulty", po chwili się wyłącza ale system czujników nie działa.
Oczyściłem czujniki dokładnie itd i na razie zero efektów. Raz na jakiś czas działają ale dzisiaj już cały dzień wyskakiwał błąd i nie działa system czujników parkowania.

Po naciśnięciu przycisku "CHECK" nie wyskakuje również błąd (jest tylko info o ciśnieniu, okresie przeglądu i "No fault")

Co myślicie, co sprawdzić, jak itd żeby sytuacja wróciła do normy???
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:23:21 »
Witam, w/g mnie nic nie zrobisz musisz nauczyć się z tym żyć. Czujniki są bardzo czułe na brud mróz itp.U mnie też występują chwilowe błędy, podłączałem pod kompa i pokazało mi  błąd czujnika, wyjąłem go wyczyściłem styki i czujnik i było dobrze ale i  nadal pojawia mi się błąd. Kilku znajomych, którzy mają C5 mają  ten sam problem a nawet kolega ma nowy DS5 i przebieg 4000km i też ma problemy z parktronikiem. A to że nie masz błędu na ;CHEKU: to znaczy że błąd był chwilowy i zaraz znika. A jaki rocznik i przebieg?

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 23:10:47 »
rocznik 2008 z grudnia, przebieg 150 tysi...
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2013, 23:25:43 »
jutro sprawdzę l...ą co pokazuje parktronik i napiszę.

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2013, 00:10:58 »
Pewno uszkodziłes czujnik, i jest do wymiany.

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2013, 00:31:10 »
Cytuj

Jacek Janowski napisał:
rocznik 2008 z grudnia, przebieg 150 tysi...
Dzisiaj prześlę Ci raport błędów.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2013, 15:49:42 »
często wystarczy przemyć przód auta bo śnieg zalepił czujnik
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2013, 16:59:12 »
Cytuj

Czesław Stachowski napisał:
często wystarczy przemyć przód auta bo śnieg zalepił czujnik

Podczas opadów śniegu również wyskakiwał mi błąd,jednakże Jacek pisał że wszystko dobrze oczyścił.
U mnie póki co wszystko działa bezproblemowo

Offline Sławomir Cyprys

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 027
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16V '08 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:23:15 »
U mnie również wystąpiła taka sytuacja, wystarczyło potraktować czujniki odmrażaczem w sprayu i po problemie. Również zdarzyło się sygnalizowanie zbyt małej odległości do przeszkody - przyczyna taka sama, śnieg, lód i znowu wystarczył odmrażacz...
przez 12 lat był BX 15 TGE 1991 208 kkm :-)
przez kolejne 5 lat Xantia 2,0 16V '98

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Dziwne bo auto dokładnie umyte na myjni już w plusowych temp.   Problem pozostał....pojawia się np na "policjancie" jak po nim przejeżdżam lub przy jakimś podjeżdżaniu pod górkę. Dziwna sprawa.
Raz działa, raz nie. I tak wiele razy w ciągu dnia. Jak już system zadziała to błąd wyskakuje po wrzuceniu wstecznego czyli podejrzewam, że problem jest z którymś z tylnych czujników.
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Aleksander Krupiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2.0HDi, 2010
  • Miejscowość: Kraków
Miałem podobne objawy, w końcu czujnik padł całkowicie. Podejrzewam że albo się spalił (zdarzyło mi się to wcześniej w Xsara Picasso), albo przez brud i syf uszkodził się przewód do niego dochodzący, co ciekawe jest to czujnik tylny po prawej stronie.
Te objawy pojawiały się tylko przy pogodzie o dużej wilgotności, jak był mróz to było ok. Zima jest jaka jest, to czujnik padł całkiem od wody/błota.
Objawy miałem takie same, tj. włączał się alarm jak u OP, po czym ustępowały same z siebie (pewnie jak czujnik wysechł). Ale w końcu padł.

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Czytałem gdzieś tu na forum ale nie moge znaleźć tematu że czujniki parkowania można osłuchać stetoskopem lekarskim. Bo jeśli czujnik działa to powinno się słyszeć takie szumienie w słuchawkach a jeśli nie słychać to znaczy że na szrot.

Offline Marcin Rydwan

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Bochnia / Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 II 2008 2,0 HDI Break
  • Miejscowość: Bochnia / Wrocław
U mnie średnio wywala błąd co drugi dzień...... bo sie wpakuje gdzieś przodem w śnieg.. :)

wystarczy paluszkiem przetrzeć czujnik, i po problemie...... Zalegający śnieg i lód skutecznie blokuje pracę czujnika, a przy aktulanych warunkach to nie problem. A system odczytuje to jako błąd.....
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Po wizycie na kompie wywaliło błąd zewnętrznego czujnika prawego tylnego.
Po 10 min wymiana czujnika nowego za 120 zł i po problemie.

System działa wzorowo znowu:))

Temat rozwiązany:)
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Rafał Lubaszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Ford Focus 1.8 TDCI 2010r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2013, 21:08:37 »
Witam,

Żeby nie zaśmiecać forum podepnę się pod ten watek - mianowicie czy któryś z Was drodzy Klubowicze wie, czy w C5 wersji confort i czujnikami parkowania przód/tył są jakieś dodatkowe funkcje dotyczące np pomiaru miejsca parkingowego itp?

Pozdrawiam
Był:
Saxo 1.4 VTS `00
Renault Scenic 2.0 bezn, `04
Aktualnie Cytryna w rodzinie:
C5 1.6 THP `09

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2013, 23:36:07 »
Jeśli masz z przodu po jednym dodatkowym czujniku na bokach zderzaka (w sumie wychodzi wówczas 6 czujników), to jest pomiar miejsca parkingowego.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2013, 09:14:31 »
W C5 wszystkich czujników jest 8. Po 4 na przód i tył...
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2013, 10:22:50 »
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do systemu parkowanie w C5 MkIII (X7) to były trzy opcje:
1. Tylko czujniki parkowanie tył 4 sztuki.
2. Czujniki parkowanie tył (4 szt.) i przód (4 szt).
3. Czujniki parkowanie z opcją pomiaru miejsca. 6 sztuk z przodu
    i 4 sztuki z tyłu.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Jacek Janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Exclusiv Tourer
  • Miejscowość: Inowrocław
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2013, 16:46:13 »
Zgadza się. Sprawdziłem i właśnie mam tą 3 opcję czyli w sumie 10 czujników z funkcją pomiaru miejsca.

Pozdrawiam
C5 Mk III 2.0 HDi Exclusive Tourer '08/09 170KM grafitowy i Fiat Bravo 1,9 JTDM Emotion '07 150KM srebrny żonki.
A zawodowo: Mi-24 i 4500 KM pod ręką:)

Offline Rafał Lubaszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Ford Focus 1.8 TDCI 2010r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2013, 18:41:25 »
u mnie to samo - opcja nr 3. W jaki sposób to aktywować? Mam na desce z prawej strony kierownicy jakiś przycisk chyba z tym związany, ale pomimo włączania go nic się nie zmienia ani nie wyświetla na zegarach. Ta funkcja liczy ilość miejsca w lukach prostopadłych czy równoległych do drogi?

Pozdrawiam
Był:
Saxo 1.4 VTS `00
Renault Scenic 2.0 bezn, `04
Aktualnie Cytryna w rodzinie:
C5 1.6 THP `09

Offline Michał Siwek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Otrębusy
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI 163KM AUT
  • Miejscowość: Otrębusy
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2013, 18:52:08 »
wciskasz przycisk z literką P po lewej strony kierownicy, musisz się poruszać z prędkością mniejszą niż 20km i mieć chyba włączony kierunkowskaz. Liczy szczeliny równoległe i pokazuje czy się zmieścisz i pozom trudności parkowania. Używałem raz i starczy. Procedura uruchamiania jak w promie kosmicznym :)

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2013, 20:46:24 »
Cytuj

Michał Siwek napisał:
wciskasz przycisk z literką P po lewej strony kierownicy, musisz się poruszać z prędkością mniejszą niż 20km i mieć chyba włączony kierunkowskaz. Liczy szczeliny równoległe i pokazuje czy się zmieścisz i pozom trudności parkowania. Używałem raz i starczy. Procedura uruchamiania jak w promie kosmicznym :)

Wszystko sie zgadza,ja u siebie włączyłem ten kosmiczny wynalazek przypadkowo :-),radości było co niemiara.Kierunkowskaz musi być włączony.Z racji tego iż kółko nie jest mi obce tego wynalazku akurat nie używam :-)

Offline Jacek Żłobicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Dębno
  • Posiadany samochód: c4 GP Exclusive 2013 1.6 Thp
  • Miejscowość: Dębno
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2013, 08:08:41 »
zbędny gadżet! wciskam się w takie miejsca gdzie ten wynalazek pokazuje że brak miejsca  i jeszcze zostaje luz na drugie takie:)

Offline Rafał Lubaszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Ford Focus 1.8 TDCI 2010r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2013, 19:10:54 »
Dziękuje za info. Przy najbliższej okazji sprawdzę jak działa :)
Był:
Saxo 1.4 VTS `00
Renault Scenic 2.0 bezn, `04
Aktualnie Cytryna w rodzinie:
C5 1.6 THP `09

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [Mk III] Czujniki parkowania sygnał awarii "Parking assistance system faulty"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:53:00 »
Prawdopodobnie dopadła i mnie ta awaria. Dzisiaj po którymś z rzędu włączeniu biegu wstecznego wyskoczył komunikat uszkodzony system parkowania. Myślałem, że to tylko chwilowe, ale niestety nie. Przetarłem czujniki, odłączyłem akumulator, centralkę i sprawdziłem bezpiecznik F14, ale niestety nic nie wykryłem. Niestety muszę podpiąć się do kompa i zobaczyć, co mi powie. Jaki jest koszt wymiany czujnika tylnego oraz czy trzeba przeprowadzić jakieś specjalne operacje z nim związane? W serwisie wołają 310 zł za sam czujnik, na allegro 120 zł (nowy). Macie jakiegoś pewnego dostawcę z allegro? Dostęp jest raczej mało ciekawy (posiadam hak). Czy obejdzie się bez rozbierania połowy samochodu? :(