Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Trypka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Krosnowice
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso 1,6 HDI 109 KM
  • Zainteresowania: fotografia,turystyka górska,muzyka
  • Miejscowość: Krosnowice
Światła do jazdy dziennej
« dnia: Luty 05, 2013, 20:43:01 »
Koledzy!
Mam kolejny problem ,który wynika z doświadczeń już przebytych na swoim aucie. Zauważyłem ,że w Xara Picasso stosunkowo szybko wypalają się żarniki mijania.Nie wiem jaka jest tego przyczyna ale w końcu założyłem H-4  z większą bańką szklaną o barwie niebieskiej -pewnie chińskie z nadzieją ,że pochodzą dłużej. Sądzę ,że bańka mniejsza powoduje to iż zarówka pracuje w większej temperaturze i to ją wykańcza.Ale to tylko moje przemyślenia. Poza tym wymiana żarówki po stronie prawej graniczy nieomal z akrobacją o ile nie wypadnie sprężynka.Jak pomyślę o kolejnej wymianie to mnie już trafia- dlatego postanowiłem przymierzyć się się do świateł dziennych ledowych i mam nadzieję ,że w tym temacie ktoś ma już doświadczenie i podpowie w którym miejscu zgodnie z przepisami montować oraz jakie /wymiary,typ,producent /z homologacją/ i oczywiście w przyzwoitej cenie. Mam nadzieje ,że swiatła dzienne rozwiąża problem palących sie żarówek a przy okazji wpłyna również na oszczędności paliwowe. Czekam na korespondencję za którą z góry dziękuję.Pozdrawiam -Marek
Jeżeli temat był już poruszony to wybaczcie może umknął mojej uwadze.

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez