Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zamek drzwi  (Przeczytany 1814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Zamek drzwi
« dnia: Luty 11, 2013, 11:15:01 »
Kupiłem sobie zamek do drzwi lewy przód, jak rozkręciłem wszystko i założyłem sprawny zamek okazało się że mam inną wtyczkę do centralnego niż w założonym zamku i nie mogę tego połączyć. W nowym zamku jet 6 pinów ale ułożone są w jednym rzędzie, u mnie jest także 6 pinów ale w 2 rzędach. Przeszukałem allegro ale nie znalazłem takiego może ktoś wie gdzie taki znajdę, a może ktoś zna sposób jak reanimować stary zamek, zamyka się tylko gdy przekręcę go kluczykiem, ale słychać że jest mu ciężko bo jakoś tak jęczy i turkocze . Zacina się, gdy zamykam pilotem lub zamkiem w prawych drzwiach.

Offline rogowski krzysztof

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDI
Re: Zamek drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2013, 15:03:25 »
Witam .Kolego ostatnio wyciągałem zamek trzy razy. Co mogę Ci pradzić, może klorami podłącz, odetnij starą wtyke i po prostu podłącz wtyke.Zamek da się naprawić , ja rozbierałem.Odkręć z góry plastik i tam będziesz miałdzwigienki i sprężynki może tam cos się zacieło.Aby się dostać do elektroniki trzeba go /rozpołowić/.Robiłem to ,da rade to zrobić,trochę trzeba pomyśkeć. Umnie odlutował się przewód i naprawiłem ,działw,ja k coś to pisz pomoge

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Re: Zamek drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2013, 15:41:54 »
zamek sam w sobie działa tylko cieżko chodzi i muszę  pomgać mu kluczykiem wydaje mi się, że jest to uszkodzenie mechaniczne, być może poprostu napchało się tam brudów. Z wkładką robiłem tak, że moczyłem ją całą w jakimś specyfiksie co rozpuszca różne brudy tylko nie wiem czy mogę tak zrobić  z zamkiem bo przecież jest styk z kabelkami i czy poźniej zamek bedzie działał po takiej kąpieli.

Offline rogowski krzysztof

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDI
Re: Zamek drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2013, 18:12:45 »
Kolego jak Ci pisałem odkręć osłone plastikową zamka i będziesz miał dostęp do mechanizmu i nic nie trzeba moczyć , jak nie wiesz to możesz zadzwonić 84 6866799 to podpowiem  jak zrobić

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Re: Zamek drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 20:08:28 »
Udało się, dzięki

Offline Rafał Panicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Knurów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v 2001r lpg/pb
  • Zainteresowania: sport, rajdy, rowery
  • Miejscowość: Knurów
Odp: Zamek drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2018, 22:24:33 »
Odgrzeje kotleta.Złamał mi się kluczyk w zamku drzwi. Moje pytanie jest jak wyjąć złamaną część z zamka? wyjąć cały zamek i wtedy usunąć złamasa?