Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Dziwne odgłosy z kolektora dolotowego.  (Przeczytany 767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Kalarus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Nowy Sącz, Kraków
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2005r. 2.0 16V benzyna + LPG
  • Miejscowość: Nowy Sącz, Kraków
[MKII] Dziwne odgłosy z kolektora dolotowego.
« dnia: Marzec 15, 2013, 23:08:13 »
Mam problem.
Po zapaleniu silnika z układu dolotowego dochodzą dziwne dźwięki, jakby oddech Darth Vader'a tylko że krótszy.Filmik.
Zjawisko zdarza się gdy silnik jest zimny - po nocy lub bardzo długim postoju i ustępuje gdy silnik lekko się nagrzeje.

Problem zaczął się wczesną zimą, akurat nastepnego dnia po tym jak czyściłem odme i przepustnice.
Był to też pierwszy dzień gdy temperatura spadła ponizej 0. Z uwagi na to że to moja i mojej 'cytrynki' pierwsza zima nie byłem w stanie stwierdzić czy miała tak już dawniej lecz z uwagi na temp. dodatnie nie dało się tego zauważyć czy też to wina mojego 'grzebania'.
Profilaktycznie więc wymieniłam odme na nową sądząc że może uszczelki w niej nie spełniają już swojej funkcji oraz uszczelkę pod przepustnicą. Niestety objaw nie ustąpił.
W zeszłym tygodniu gdy temp. na zewnatrz podniosła się (było chyba 8 stopni) po odpaleniu silnika Darth Vader się nie pojawił. W tym tygodniu jest znowu zimno i jego złowrogi oddech ponownie słychać.

Co może być przyczyną takich odgłosów?
Zastanawiam się też co to jest to z boku kolektora dolotowego. Zdjecie poniżej.