Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: to i ja sie pochwale :)  (Przeczytany 5945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Sarna

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6i 16V 2006
  • Miejscowość: Piaseczno
to i ja sie pochwale :)
« dnia: Marzec 28, 2013, 20:02:31 »
Czesc

Mimo zalozenia konta jakis czas temu uznaje, ze nadszedl czas oficjalnie sie przywitac :)

Co do mojej przygody z motoryzacja francuska bede wypowiadal sie jako dotad zagorzaly zwolennik motoryzacji niemieckiej oraz zwolennik maksymy 'nic na F' :D

Przelamywanie powyzszego stereotypu zaczelo sie od sluzbowych Focusow, a w nastepstwie tego zakup prywatnego Forda Fusion -> polecam z calego serca wszystkim, ktorzy potrzebuja malego miejskiego auta klasy B.

Jednak junior mojego rodu zaczal rosnac i zaczelo sie robic ciasno, a ze lubie decyzje spontaniczne wrzucilem ogloszenie na tablica.pl i gumtree i na kupujacego dlugo nie trzebabylo czekac - a to dlatego, ze mam zlota zasade kupowac uzywane auto tylko i wylacznie od pierwszego wlasciciela w Polsce.

No dobrze samochod sprzedany i co dalej :) ? tym bardziej, ze akurat pieniedzy za duzo nie mialem, a w/w zasada skutecznie ograniczala portfolio ogladanych aut. Uzalajac sie nad takim stanem rzeczy najomemu polecil mi, jako obecny uzytkownik C4 Picasso wlasnie Citroena. Na poczatku spojrzalem na niego z politowaniem...
Pozniej bijac sie z myslami wklepalem w wyszukiwarke na gumtree (uzywam tylko tego portalu jako miejsca najbardziej prawdopodobnego
gdzie mozna znalezc uczciwa oferte) slowo Picasso.....i wyskoczyly mi 2 oferty godne uwagi w moim zasiegu (nie jestem tez zwolennikiem jechania setek km za autem - po prostu nie mam na to czasu).

---> 1,6 hdi 90km
---> 1,6 benzyna 110km

Od samego poczatku sklonny bylem ku benzynie poniewaz 90% eksploatacji auta robie w miescie. Szczesliwie weryfikacja stanu obu aut
tylko potwierdzila, ze benzyna bedzie dobrym wyborem. Wsiadlem, pomacalem, sprawdzilem lakier, sprzedajacy pokazal ksiazke serwisowa
prowadzona od poczatku do teraz w jednym ASO = pełna przejzystosc historii auta niemajacego niestety malego przebiegu (176kkm).
Coz, zamknalem oczy i ubilem targu w McDonaldzie :) - potrzebne mi bylo auto ! :)
Najlepsze jest to, ze sprzedajacy zaproponowal cene bardzo atrakcyjna, duzo nizsza niz rynkowa dla tego rocznika. Pewnie dlatego, ze chcial najpierw sprzedac samochod do ASO i tam 'zabili' go propozycja cenowa, bardzo ja zanizajac, a auto mu stalo poniewaz jezdzil juz nowym nabytkiem.

Po tym przydlugim wstepie czas na pierwsze wrazenia, ktore wydaja mi sie najwazniejsze. A opisac to moge slowami: CISZA, PRZESTRZEN i
WYGODA

Jako, ze auto mialo opony w dosc slabej kondycji od razu wymienilem je na nowe i zaczalem uzytkowac. No i pierwsze wielkie rozczarowanie spalanie w korkach warszawskich 11,5-12l przy jezdzie malo ynamicznej. Chcialem depnac to i 14l. Mocy jakos malo jak na te 110KM.

Masakra.

'Podtlenku LPG' zalozyc nie moge bo garaz poddziemny, wiec wizyta u mechanika. Sondy lambda, analizy spalin, komputer, oleje filtry - wszystko sprawdzone, co trzeba wymienione, wszystko OK. Mechanik (Piaseczno-Julianowska - polecany na forum - dzieki) potwierdzil jedynie bardzo dobra kondycje auta. Coz z tego przy takim spalaniu :>

Zapadla decyzja o sprzedazy ze wzgledu na ekonomie.
Wtedy wlasnie (czyli tydzien temu) powstaly zdjecia, ktore chce wam zaprezentowac :) po uprzednim 4h pucowaniu autka.
Juz bylem umowiony z bardzo zainteresowanym ludkiem celem ogledzin kiedy tknelo mnie po kolejnym tankowaniu sprawdzic cisnienie w oponach.

EUREKA! podczas wymiany opon macher nabil mi kazde kolo jak chcial, az dziw bierze, ze auta nie sciagalo podczas jazdy. (Jedno z kol mialo 1,5 bara !!!).

Z racji tego, ze wrzucilem kapcie 195/65/15, nabilem wszystkie kolka na 2,4 bar.

Samochod odzyskal werwe, spalanie spadlo do 10,5l przy dosc dynamicznej jezdzie w korkach. Kupujacego odwolalem i ciesze sie po raz
drugi pikaczem ;)

W miedzyczasie, gdy walczylem ze spalaniem zalozylem welurowe pokrowce (oryginalne wygladaly jak brudne, ale z tego co widzialem to
wszystkie tapicerki wygladaja tak sobie) szyte na wymiar, wymienilem radio + interfejs do sterowania z pilota kierownicy + glosniki + tweetery + wooferek w bagazniku, pociagnalem okablowanie do rejestratora wideo.
 
Zostalo ozonowanie auta na wiosne - polecam sie forumowiczom, mam wlasny ozonator. I jak sie uda byc moze dorzuce tempomat - wlakuje to juz w innym watku

Ciesze sie teraz super samochodem za smieszne pieniadze oferujacy duzo wiecej od mojego poprzedniego. No i przelamalem sie w stereotypach na F :)

A teraz po tym prawie blogu :D chwila na troche proznosci :) tez podziele sie swoimi fotkami. Moze nie jest to wersja z chromowanymi wstawkami
czy listwami w kolorze nadwozia, ale to moj pikacz i mi sie podoba :D, a przede wszystkim jest bezwypadkowy, bezpieczny i z pelna transparentna
historia.

Offline Przemysław Drewniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Bielsko - Biała
  • Posiadany samochód: Jest: Xsara Picasso 1,6i 16V 2006r Exclusive Był: Citroen AX 1,5D '95r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,komputery,internet,sport
  • Miejscowość: Bielsko - Biała
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2013, 22:26:46 »
Hej Kolego !

Bardzo ładny ten Picuś .  :-)

Gratuluje Wyboru !
 
Tak na marginesie : te silniki TAK PALĄ  :(

Do " benzyny " tylko LPG . :-)

Pozdrawiam serdecznie.
11,6 L /100km J.Miejska :(

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2013, 08:21:15 »
Ładne auto,zadbaj o nie. Co masz z wyposażenia? Trochę dziwi brak chromowych listew  w zderzakach-pierwszy raz widzę taki poliftowy egzemplarz.

Offline Mariusz Sarna

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6i 16V 2006
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2013, 09:41:08 »
Co do spalania - 10,5l jestem w stanie przelknac. Choc bylem nastawiony bardziej na przedzial 9-9,5 po studiowaniu raportow spalania na autocentrum.pl.

Swoja droga co za 'dziadki' musza sie chwalic takim spalaniem w miescie ? :)

LPG odpada bo jak wspomnialem mam miejsce w garazu podziemnym z zakazem parkowania z LPG :(

Co do wersji - na fakturze zakupu jest 'SX Pack'

A wyposazenie to:

- automatyczna klima
- przednie szyby elektryczne
- elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka
- wspomaganie
- 4 poduchy

Napewno trzeba pamietac, ze to sztuka krajowa i mogla byc jakos zubozona.

A co do dalszych inwestycji, to dla Juniora planuje przyciemnic tylne szybki - mialem w poprzednim i swietnie sie to sprawdzalo

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:57:58 »
Witam w klubie szczęśliwych posiadaczy dzieciowozów. Silnik 1.6 ci posłuży zapewne dłuuuugo.
Ale co do ciszy w samochodzie - to przesadziłeś :)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2013, 14:21:42 »
Marcin, a może jednak benzyniak ciszej pracuje niż nasz HDi? :P

Offline Jarosław Przychodzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 90KM 2008r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2013, 21:01:49 »
kuba nasze HDI sa napewno cichsze niz TDI VW a kolego moge ci polecic fajna i tania firme przyciemniajaca szyby w warszawie ja to zrobilem za 400zł caly tyl jest przyciemniony najciemniejsza folia czarna jaką mieli i przy tym antywłamaniowa, firma mieści sie na ulicy Żelaznej, jak wpisze na google to ci wyskoczy, tylko sie targuj :)

Offline Mariusz Sarna

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6i 16V 2006
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:30:20 »
Hehe co do ciszy to, ze tak powiem punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)

Ja do tej pory sluchalem dzwiekow Forda Fusion, ktory nie grzeszy komfortem jazdy i przesiadka na Xsare jest dla mnie jego wyraznym poprawieniem - tym bardziej, na trasie gdzie przy 115km malo co slychac silnik, a bardziej opory powietrza (btw czy standardem jest mata wygluszajaca na pod maska w benzyniakach ?)

Jesli chodzi o przyciemnienie szybek to mam juz nagrana sprawdzona firme w Radomiu, gdzie mieszkaja moi rodzice. Tez znaja sie na rzeczy (sprawdzone w Fusionie) i za tyl biora 280zl (Car Glass na ul. Slowackiego)

po zabiegu napewno podziele sie efektami :)

Online Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: to i ja sie pochwale :)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:57:37 »
Dokladnie wyposazenie mozna sprawdzic po VIN, bedzie rozpisane dokladnie co i jak. Wersje wyposazenia ciezko porownac. Pozniej (po 2007, jak pojawilo sie C4) oferowany byl juz tylko SX pack, a w zasadzie SX Pack +. I tam byly juz malowane zderzaki z listewkami, czujniki cofania i wszystkie szyby elektryczne (chociaz nie zawsze).
Z kolei sam ogladalem exlusive z 2006 wszystkomajacego, ktory jednak nie mial fabrycznych czujnikow cofania.
Co do halasu to niestety musze sie zgodzic ze w XP z tym slabo. Wygluszenie maski (papierowe...) u mnie jest, podobnie jak grodzi silnika. Ale to bez znaczenia, auto jest jednobrylowe, wiec tak naprawde silnik jest w kabinie, tego sie nie da sensownie wyciszyc.
Spalanie niestety nie jest male, ja zima po miescie 12l lekko wciagam (fakt ze jezdze racze dynamicznie), latem lepiej ale tez wychodzi 9-10. Dopiero w trasie wyraznie lepiej (zalezy jaka trasa i ile grzeje).
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)