Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lewy kierunkowskaz sam się włącza  (Przeczytany 4904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Lewy kierunkowskaz sam się włącza
« dnia: Kwiecień 04, 2013, 07:15:56 »
Od dwóch dni samoczynnie włącza się lewy kierunkowskaz , czy trzeba wymienić przełącznik a może to wina wilgoci w powietrzu.
Jak wygląda wymiana przełącznika czy jest to do zrobienia w garażu czy trzeba jechać do elektryka?
Czy każdy przełącznik przed liftem będzie pasował?

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: Lewy kierunkowskaz sam się włącza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 17:40:02 »
miałem w poprzednim pikusiu taką przypadłość:
zdejmij osłonę kolumny kierownicy, wyjmij moduł kierunkowskazu (jest cały kostką) i przeczyść styki kostki i mikrostyki

U mnie pomogło bez wymiany przełącznika.

Offline Grzegorz Paprok

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Lewy kierunkowskaz sam się włącza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2013, 13:40:12 »
Był już ten temat na forum, proszę poszukaj, a znajdziesz tam dokładniejsze informacje.

Sprawa do zrobienia samodzielnie.

Poza czyszczeniem styków może być konieczność otworzenia "puszki" modułu kierunkowskazów i obrócenia takiego metalowego trzpienia stanowiącego jeden z biegunów o 90st., gdyż zrobiony z miękkiego metalu po prostu z czasem się wyciera i zamiast walca:
--------------
__________l

 mamy coś takiego:

-------\
_____/

Na jakiś czas wystarczy, ale później i tak będzie konieczna wymiana całej wajchy.
Do Twojego Pikusia (2002 r.) cena uzywki na Allegro to ok. 50zł.

Offline PIOTR WIETRZYCKI

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: WŁOCŁAWEK
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO
  • Miejscowość: WŁOCŁAWEK
Odp: Lewy kierunkowskaz sam się włącza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2019, 16:33:24 »
Witam.
W końcu i mnie dopadła ta przypadłość z wyłącznikiem kierunkowskazów.Cała operacja wymiany wyłącznika zespolonego świateł zajęła mi ok 15 min. Po kolei. Nie ma potrzeby odłączać akumulatora gdyż nie trzeba demontować samej kierownicy i poduszki. Najpierw odkręcamy osłonę kierownicy ( 2 śrubki TORX T15) i ściągamy dolną osłonę , a następnie górną. Przekręcamy kierownicą ok. 90 stopni by się zablokowała. Teraz mamy łatwiejszy dostęp do lewego wyłącznika.


 Odkręcamy 2 śrubki TORX T10 i wysuwamy w lewo wyłącznik wraz z kostkami kablowym



Odpinamy kostki

 
i przypinamy do nowego wyłącznika który wsuwamy w miejsce poprzednika. Przykręcamy wyłącznik , osłony i gotowe.
Koszt wyłącznika nowego zamiennika ok 40 zł. na alle...o .