Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego  (Przeczytany 2714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Jak w temacie. Czy ktoś próbował dołożyć filtr / siatkę ograniczając dostający się syf do głównego filtra kabinowego? W większości samochodów filtr kabinowy jest zaraz przy wejściu powietrza, bardzo często na podszybiu. W ten sposób ogranicza dostawanie się igieł / piasku do układu wentylacyjnego. W C5 ktoś głupkowato zaprojektował filtr przy nogach kierowcy i cały syf jest zaciągany do niego i jego mocowania. Przy wymienianie filtra mam zawsze kupę igieł i piasku w kabinie, zwłaszcza przy pierwszym odpaleniu dmuchawy z większą prędkością. Odkurzenie jego mocowania nic nie daje. Chciałbym za to się zabrać montując coś zaraz przy podszybiu. Da radę coś tam wymyślić?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2016, 15:01:18 »
Tyle razy wymieniałem filtr kabinowy, i nigdy nic mi się stamtąd nie wysypało (a też czasami parkuję przy iglakach). Dla mnie większy problem to sypiące się igły i liście pod podszybie.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2016, 15:14:11 »
Niestety problem jest. Parkuję w takim miejscu, że mam cały samochód w pyle i piasku już godzinę po jego umyciu. Takie wietrzne miejsce z tworzącymi się małymi trąbami powietrznymi z kurzu, pyłu i igieł. A filtr kabinowy zawsze jest w igłach...

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2016, 18:30:36 »
Wyczyścić kanał podszybia to primo. Tu leży podstawa problemu....
Secundo możesz "zasłonić" wlot powietrza w podszybiu kawałkiem niegrubej gąbki, drobną siateczką (firanka) lub czym podobnie spełniającym role, wyłapującym igły (drobne kawałki). Na wlocie jest kratka plastikowa ale wielkość oczek przepuści igiełki.

PS: a zaglądałeś kiedykolwiek w podszybie (zdejmowałeś plastiki)?

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2016, 21:29:20 »
Nie, właśnie chciałem się za to podszybie wziąć i przy okazji poprawić fabrykę z tym wlotem powietrza... To bez sensu, że syf wlatuje sobie w kanał i zatrzymuje się na dole dopiero na filtrze.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2016, 21:49:54 »
To najpierw zaglądnij Tam, potem wyciągaj wnioski. Jeżdzisz w trudnych warunkach (sory, parkujesz) a Fabryka zaprojektowała do warunków normalnych.... :P

Zresztą taki problem to nie problem....

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2016, 21:55:18 »
To najpierw zaglądnij Tam, potem wyciągaj wnioski. Jeżdzisz w trudnych warunkach (sory, parkujesz) a Fabryka zaprojektowała do warunków normalnych.... :P

Zaglądnę na pewno.

Zresztą taki problem to nie problem....


Heh, kto nie wierzy, niech zmierzy  :)  Włączcie sobie dmuchawę nawiewu na maksymalną prędkość najlepiej wtedy, kiedy cały samochód jest zapylony, a zwłaszcza przednia maska i szyba...  ;)


Ale spoko, temat do ogarnięcia i zrobię z tym porządek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2016, 16:12:36 »


To zdjęcie, oczywiście już po wyczyszczeniu bo było w liściach i igłach, wlotu powietrza kabinowego po zdjęciu podszybia. Panowie, czy tu czegoś nie brakuje? Widać plastikową kratkę ale blacha ma takie wywinięte pazurki jakby miała trzymać jakąś maskownicę / kratkę zewnętrzną? U Was też tak to wygląda?

Offline Krzysztof Kreczko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 395
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 mkII 1.8
  • Zainteresowania: podróże / fotografia
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2016, 16:19:09 »
Tak wygląda. I co dużo syfu było? Bo u mnie się okazało że nie jest źle.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [mk2] Montaż dodatkowego filtra kabinowego przy wlocie powietrza kabinowego
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2016, 16:29:13 »
Tak wygląda. I co dużo syfu było? Bo u mnie się okazało że nie jest źle.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Syfu jako takiego nie było. Te odpływy w dół do nadkoli czyściutkie. Ale cała rynna pod podszybiem plus ta kratka wlotu powietrza była w igłach... Wszystko odkurzyłem ale co z tego - ja mam problem z igłami, które właśnie dostają mi się do filtra właściwego. Myślałem, że tam ma być jeszcze jakaś maskownica. No nic, wstawię tam jakąś gęstą moskitierę.