Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana, czyszczenie wkładki zamka - ew. wymiana obicia drzwi przód  (Przeczytany 15668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Adamowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Świdnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso, C3
  • Miejscowość: Świdnica
Witam,
Jako zwykły użytkownik przefajnego pikasiątka opiszę w jaki sposób naprawiłem wkładkę zamka drzwi przód od kierowcy.

1# Pierwsze czym należy się zająć to demontaż elementów tapicerki wraz z panelami. Jest to jeden element, który luzujemy po wykręceniu czterech śrub. Następnie usuwamy zasłonkę przy lusterku, jest na niewielki zatrzask więc nie ma problemu, możemy szarpać.

2# Odszarpujemy boczny panel, uważając aby nic nie połamać. Skutecznie jest podważać panel od blachy czymś co przypomina duży płaski śrubokręt ale należy uważać na to aby nie poniszczyć blachy.

3# Piankę należy odkroić ostrym nożem uważając aby za mocno jej nie uszkodzić. Resztę elementów wymontować zgodnie z zaznaczeniem na rysunkach.

4# Wszystkie kołki należy usunąć i rozdzielić na składowe elementy. Jeśli któreś są połamane należy je dokupić. Brak dwóch sztuk można przeboleć, wybrać wtedy należy miejsca gdzie ich brak nie będzie powodował "odchodzenia" panelu od drzwi.
Miejsca, w których znajdują się kołki uwidoczniłem na zdjęciach.

5# Odkręcenie styropianowej wkładki w dzwiach oraz zamka (3 śruby torx) ułatwi demontaż plastików obejmujących mechanizm zamka drzwi.
Po tych czynnościach mamy dostęp do wkładki.

Demontujemy ją poprzez odłączenie dźwigni od zamka, następnie odciągnięcie zasuwki odblokowuje całkowicie wkładkę i można ją wyjąć.

Naprawa lub czyszczenie jej to już inna bajka. Tutaj opisałem i ofotografowałem czynności demontażowe i montażowe drzwi kierowcy związane z wymianą wkładki zamka.
Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą.
Pozdrawiam

!! ważne, aby przed ponownym montażem bocznego panelu w blachę włożyć wszystkie czarne elementy montażowe a białe kołki poumieszczać w panelu dzwiowym. To zapewni prawidłowe "złapanie" kołeczków po dociśnięciu.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Wymiana, czyszczenie wkładki zamka - ew. wymiana obicia drzwi przód
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2013, 22:14:33 »
Wkładkę od zamka można wyjąć bez zdejmowania tapicerki.
Potrzebna tylko tylko długa śruba do drewna :)

Offline Grzegorz Paprok

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Wymiana, czyszczenie wkładki zamka - ew. wymiana obicia drzwi przód
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2013, 11:50:07 »
Długa śruba do drewna??

A może coś więcej na ten temat, bo samo hasło niewiele mówi.
Równie dobrze można napisać, że potrzebny jest tylko walec.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Wymiana, czyszczenie wkładki zamka - ew. wymiana obicia drzwi przód
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2013, 23:01:20 »
Błyskotliwa uwaga z tym walcem :)
Było to już opisane na grupie w jakimś wątku.
Może mój tryptyk coś wyjaśni :)
Śrubę wkręcasz w blaszkę (jest otwór), która trzyma bębenek.
O ile wyciągnięcie jest bardzo łatwe, o tyle złożenie do kupy - wymaga pewnej zdolności manualnej.