Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III] środkowy tunel trzeszczy  (Przeczytany 3393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
[MK III] środkowy tunel trzeszczy
« dnia: Maj 09, 2013, 22:21:33 »
Czy ktoś ma jakiś patent na trzeszczący środkowy tunel (między kierowcą a pasażerem)? U mnie i z tego co czytałem to nie tylko u mnie trzeszczy jak się go tyrpnie kolanem mając nogę na pedale gazu lub w jakiś inny sposób "uciśnie". Podejrzewam, że plastik lakierowany na wysoki połysk co jest w nim popielniczka wykonany jest z jakiegoś badziewia i naprężony zaczyna trzeszczeć. Psiknięcie silikonem nic nie pomaga chyba, że nie tam gdzie trzeba psikam.

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2013, 22:26:51 »
Mam tak samo, zamierzam zdemontować, nałożyć od środka kleju z pistoletu (takie żeberka) i zamontować gdy wyschnie, ale to jak mnie już zupełnie wpieni, na razie usunąłem trzasko-piski uszczelek i bawię się w reanimację terenówki więc hobbistycznie olewam na razie C5

Offline Sroka Bartosz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: gdynia
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16 v Pb/LPG
  • Miejscowość: gdynia
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2013, 08:26:11 »
Jacek mam do ciebie pytanko. Jak ci sie udalo usunac te piski uszczelek ? Mnie to nawiedza co jakis czas i jest to przy powolnej jezdzie na nierownosciach lekko wk.....ace. Popsikalem silikonem w spraju obecnie nie mam tych piskow ale jestem ciekaw jak ty sobie z tym poradziles.

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2013, 10:42:12 »
Psikam silikonem (takim lepsiejszym z Lidla) w sprayu na małą gąbkę i przecieram. Przecieranie jest ważne :) przejechałem tak wszystkie gumy po zimie i na razie cisza.

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2013, 17:31:24 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
Mam tak samo, zamierzam zdemontować, nałożyć od środka kleju z pistoletu (takie żeberka) i zamontować gdy wyschnie, ale to jak mnie już zupełnie wpieni, na razie usunąłem trzasko-piski uszczelek i bawię się w reanimację terenówki więc hobbistycznie olewam na razie C5


No właśnie szukam dobrego rozwiązania i nie mam pewności czy "podkładka" z kleju wystarczy bo zaczepy i tak będą trzymać i powodować naprężenia plastiku a wtedy może trzeszczeć. Najlepiej byłoby chyba wywalić zaczepy i zrobić tak jak piszesz i punktowo przykleić elastycznym klejem z pistoletu. Póki samochód na gwarancji to nie będę tak bardzo ingerował. Ale jakbyś wykonał swoją modyfikacje to chętnie poczytałbym o jej skuteczności. Przykre jest to, że samochód klasy średniej ma taki denerwujący błąd konstrukcyjny. Mój Fiat Marea po 12 latach nie miał ani jednego świerszcza w plastiku a tu ledwo rok i już się zaczyna!

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2013, 21:04:48 »
Mój panel środkowy nigdy nie trzeszczał, jest zupełnie cichy, tak więc to pewnie nie błąd konstrukcyjny ale indywidualna sprawa. Za to przez wiele miesięcy coś wpadało w rezonans w nieruchomym panelu kierownicy. Potem samo ucichło nie wiem z jakiej przyczyny.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Kamil Barecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lublin
  • Miejscowość: Lublin
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2013, 07:45:00 »
A ja uwielbiam słyszeć takie dźwięki, absolutnie mi nie przeszkadzają. Traktuję to jako miłą konwersację z samochodem podczas jazdy. Czuję wtedy, że ałtko żyje. A może za dużo w nim przebywam ?? Pozdrawiam
Citroen Xantia 2,1TD,1995-do rozbiórki na czesci,
ALfa Romeo 166 3.0, 1999 - jest,
Citroen C5 III, 2.0 HDI, 2008 - jest

Offline Jarosław Cuber

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Posiadany samochód: C5 1.6 THP Confort 2011
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2013, 17:49:28 »
Podłączę się do tematu trzeszczenia, mianowicie w moim egzemplarzu strasznie trzeszczę uchwyty w przednich drzwiach. Gdy ściśniemy je podczas zamykania czy otwierania uchwyt trzeszczy, jest to trochę irytujące tym bardziej że auto ma przebieg 42 tyś km. Czy ktoś też tak ma?

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2013, 22:23:58 »
Cytuj

Jarosław Cuber napisał:
Podłączę się do tematu trzeszczenia, mianowicie w moim egzemplarzu strasznie trzeszczę uchwyty w przednich drzwiach. Gdy ściśniemy je podczas zamykania czy otwierania uchwyt trzeszczy, jest to trochę irytujące tym bardziej że auto ma przebieg 42 tyś km. Czy ktoś też tak ma?


U mnie uchwyty nie trzeszczą.

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2013, 22:26:45 »
Cytuj

Lech Sulikowski napisał:
Mój panel środkowy nigdy nie trzeszczał, jest zupełnie cichy, tak więc to pewnie nie błąd konstrukcyjny ale indywidualna sprawa. Za to przez wiele miesięcy coś wpadało w rezonans w nieruchomym panelu kierownicy. Potem samo ucichło nie wiem z jakiej przyczyny.


Może po FL coś zmodyfikowali...bo też czytałem na autocentrum, że też komuś trzeszczy w identyczny sposób też w modelu po FL.

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2013, 13:29:23 »
u mnie jak ścisnę to też trzeszczy - nie ściskam :)
Poza tematem: jak się wam silniki THP spisują? Ja uwielbiam ten motorek - trzymam poziom oleju na max i dodaje co 2 kkm "czyściciela" STP do paliwa i jak narazie tylko trzy rozruchy typu diesel. Przebieg 11kkm

Offline Piotr Wolfowicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 071
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Mk I 2.0i
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2013, 14:28:43 »
Załaduj go 4 osobami i bagażem to wtedy pogadamy :)

Offline Jarosław Cuber

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Posiadany samochód: C5 1.6 THP Confort 2011
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2013, 16:19:21 »
Cytuj
Poza tematem: jak się wam silniki THP spisują? Ja uwielbiam ten motorek - trzymam poziom oleju na max i dodaje co 2 kkm "czyściciela" STP do paliwa i jak narazie tylko trzy rozruchy typu diesel. Przebieg 11kkm


Ja też jestem bardzo zadowolony, poza gwarancyjną wymianą rozrządu, prawie gwarancyjną wymianą turbosprężąrki i samego silnika przy przebiegu 39000 km, to wszystko jak na razie jest ok. Co masz na myśli pisząc o rozruchach typu diesel?

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2013, 21:20:42 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
u mnie jak ścisnę to też trzeszczy - nie ściskam :)
Poza tematem: jak się wam silniki THP spisują? Ja uwielbiam ten motorek - trzymam poziom oleju na max i dodaje co 2 kkm "czyściciela" STP do paliwa i jak narazie tylko trzy rozruchy typu diesel. Przebieg 11kkm


U mnie silnik na razie bez problemów - 15tyś km, nie dodaje żadnych dodatków do paliwa. Rozruchów typu diesel nie zauważyłem.

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2013, 20:01:42 »
jak było dobrze poniżej 0 w zimie i postał dzień pod chmurką to odpalił z charakterystycznym terkotem (olej pewnie spłynął z vanosa), od razu go zgasiłem i zaraz odpalił normalnie. i tak jeszcze ze dwa razy, we wszystkich przypadkach olej był na ok 3/4 miarki, po dolaniu na max problem nie wystąpił. A tak poza tematem to niech projektanta tego bagnetu zgaga złapie, [color=ff0000]****[/color]na plecionka.
Co do pracy silnika to w trzy dorosłe osoby, dwójkę dzieci i z wielgachną walichą pojechał 225 na A4, przyspieszenia oczywiście były słabsze niż na pusto i żarł 27 l/100km ;)

Offline Marcin S.

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Posiadany samochód: C5 1,6 THP AT6
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2013, 22:11:26 »
Sposób na pozbycie się trzeszczenia:
1) wyjmujemy środkowy tunel - wyciągamy mieszek gałki zmiany biegów wkładamy, potem ręką przez otwór po mieszku wypychamy panel od ręcznego i następnie delikatnie wyszarpujemy tunel środkowy - można palcami przez otwory po ręcznym i mieszku odhaczać zaczepy. Należy wyjąć również półeczkę pod radiem - wyszarpując ją.
2) Jak mamy już w rękach panel z tunelu środkowego to pierwszym problemem jest mocowanie popielniczki. Odkręcamy dwie śrubki od popielniczki i wyciągamy cześć z ruchomymi drzwiczkami i w miejsce łączenia drzwiczek z panelem środkowym dajemy wazelinę techniczna oraz dokręcamy śrubki tylko nie za mocno bo będzie zgrzytać od naprężeń.
3) U mnie dodatkowo trzeszczało w miejscu gdzie była półeczka pod radiem w miejscu zaczepu ramki od radia. Tam pomogło wsunięcie pasków z karty kredytowej pod zaczepy.
4) Składamy wszystko do kupy smarując miejsce styku twardych plastików wazeliną techniczną
5) Można również włożyć rozpórki w środkowy tunel w dwóch/ trzech miejscach lub z boku między fotelem a środkowym tunelem wsunąć coś odciągające boki tunelu - żeby między plastikami było troszkę luzu.

Offline Arkadiusz Kania

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16v LPG 2001r. Citroen C5 Break 2.0HDI 107KM FAP 2002r.
  • Zainteresowania: Militaria, mechanika, elektryka, elektronika, historia
  • Miejscowość: Malbork
Re: [MK III] środkowy tunel trzeszczy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2013, 12:55:50 »
Panowie to nie wyobrażam sobie jak by trzeszczał jak by codziennie jeździł po dziurawym bruku :) Ja już do tego przywykłem, po 3 miesiącach nie ma chyba plastiku który nie trzeszczy i tak od półtora roku ;)